Blog

19 cze Blog

Jak leczyć grzybicę paznokci?

Grzybice są wysoce zakaźnymi chorobami wywołanymi przez mikroskopijne grzyby. Grzybica może atakować skórę gładką i owłosioną, paznokcie, błony śluzowe, a także narządy wewnętrzne. Grzybica dotyka ludzi w każdym wieku, zarówno kobiety, jak i mężczyzn. Grzybica paznokcia jest zmianą chorobową płytki paznokcia, wywołaną przez grzyby. Drobnoustroje odpowiedzialne za pojawienie się grzybicy paznokci najlepiej rozwijają się w środowisku ciepłym i wilg

Czytaj więcej
392
19 cze Blog

Zapalenie pęcherza moczowego – objawy i leczenie

Układ moczowy składa się z nerek, moczowodów, pęcherza moczowego i cewki moczowej. Nerki filtrują i usuwają płyny i uboczne produkty metabolizmu z krwi, tworząc mocz, który przedostaje się z nerek do pęcherza moczowego za pomocą moczowodów. Pęcherz moczowy zatrzymuje mocz do momentu wydalenia go z organizmu przez cewkę moczową.

Czytaj więcej
24
09 cze Blog

Ból mięśni i stawów - łagodzenie bólu pourazowego

Mięśnie i stawy zapewniają nam mobilność. Dzięki ich skoordynowanej pracy możemy swobodnie się poruszać i uprawiać różnego rodzaju sporty. Niestety, bardzo często dochodzi do kontuzji, w wyniku której pojawia się ból mięśni i stawów. Jak wygląda łagodzenie bólu pourazowego?

Czytaj więcej
33
09 cze Blog

Jak pozbyć się wszy u dziecka?

Wszawica u dzieci to dość często spotykana przypadłość, wbrew obiegowej opinii nie dotyka tylko osób pochodzących z marginesu społecznego. Z problemem tym boryka się wielu rodziców, którzy posyłają swoje pociechy do szkół, przedszkoli i żłobków. Tam ich dzieci mają bowiem kontakt z rówieśnikami. Bardzo często wystarczy, że tylko jedna osoba ma wszy, a może zarazić nimi niemal całą grupę kolegów. Jak pozbyć się wszy u dziecka?

Czytaj więcej
102
09 cze Blog

Suplementacja dla wegetarian i wegan

W ostatnich latach obserwuje się wzrost popularności diety wegetariańskiej i wegańskiej wśród Polaków. Ludzie odchodzą od spożywania produktów pochodzenia zwierzęcego z różnych powodów. Jedni czynią to ze względów etycznych, nie chcą bowiem przyczyniać się do cierpienia i śmierci zwierząt. Drudzy natomiast dostrzegają w diecie wegetariańskiej i wegańskiej gwarancję zdrowego oraz długiego życia. Nie brakuje też osób, które rezygnują z mięsa oraz

Czytaj więcej
141

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.