Blog

12 lis Ból nerek – przyczyny i leczenie
Przez 0 Komentarz w Porady

Ból nerek – przyczyny i leczenie

Okolice lędźwiowe stają się mocno wyczuwalne, gdy pojawia się ból nerek. Jego zasięgiem objęta jest też jama brzuszna. Ból nerek może pojawić się znienacka i przyjąć silną postać. Zdarza się też, iż zaczyna się stosunkowo niewinnie, jednak postępuje w miarę upływu czasu. Jakie są przyczyny bólu nerek i jak go leczyć?

Czytaj więcej
223
12 lis Jakie są jesienne alergie?

Jakie są jesienne alergie?

Choć mogłoby się wydawać, że najgorsza dla alergika jest wiosna, gdy w powietrzu unoszą się pyłki roślin, to okazuje się, że inne pory roku też potrafią dopiec osobom borykającym się z uczuleniem. Oczywiście, jesienią ilość alergenów znacznie spada. To zasługa kilku czynników. Spadek temperatury, wyższa wilgotność powietrza i koniec pylenia traw sprawiają, że część alergików wreszcie może odetchnąć z ulgą. Co uczula jesienią?

Czytaj więcej
248
27 paź Przyczyny i profilaktyka osteoporozy

Przyczyny i profilaktyka osteoporozy

Słowo osteoporoza wywodzi się z języka greckiego “osteon”-kość i języka łacińskiego “porus”-dziura. Osteoporoza jest wyniszczającą i postępującą chorobą. Wśród przyczyn zgonów zajmuje ona trzecie miejsce po chorobach układu krążenia i nowotworach. Dotyczy przede wszystkim ludzi starszych i kobiet po menopauzie. Zmiana stylu życia ograniczenie aktywności fizycznej wynikające z rozwoju technologicznego prowadzi do wzrostu liczby zachorowań.

Czytaj więcej
24
27 paź Jak zapobiec zakażeniu pneumokokami?
Przez 0 Komentarz w Porady

Jak zapobiec zakażeniu pneumokokami?

Pneumokoki to bakterie, które mogą poważnie zagrażać zdrowiu. Pneumokoki występują powszechnie a kontakt z nimi jest nieuchronny. Mogą wywołać: zapalenie płuc, zapalenie ucha, opon mózgowych, zapalenie osierdzia, zapalenie kości, otrzewnej i sepsę. Najczęściej atakują niemowlęta, małe dzieci, ale również dorosłych. Ciężkim infekcjom powodowanym przez te drobnoustroje można zapobiec dzięki szczepieniom ochronnym.

Czytaj więcej
264
27 paź Czym jest cukrzyca ciążowa?
Przez 0 Komentarz w Porady

Czym jest cukrzyca ciążowa?

Cukrzyca ciężarnych, cukrzyca ciążowa – każdy stan hiperglikemiczny (nieprawidłowa glikemia na czczo, nietolerancja glukozy) pojawiające się u zdrowych kobiet w ciąży. Stanowi ono zagrożenie dla płodu a ponadto u 30-45% kobiet u których stwierdzono cukrzycę ciężarnych w ciągu najbliższych 15 lat rozwija się cukrzyca typu 2. Jest najczęstszym powikłaniem metabolicznym występującym u kobiet ciężarnych.

Czytaj więcej
263
18 paź Problemy z erekcją. Jakie mogą być powody?

Problemy z erekcją. Jakie mogą być powody?

Problemy z erekcją sprawiają, że mężczyzna nie może odbyć stosunku płciowego. W związku z tym, iż seks dla panów stanowi niezwykle istotną sferę życia, na której budują własną samoocenę, wszelkie trudności w tej materii stanowią dla nich powód do wstydu. Zupełnie niepotrzebnie, ponieważ incydentalne problemy ze wzwodem przytrafiają się każdemu, niezależnie od wieku czy stanu zdrowia. Zaniepokoić powinien nas jednak przewlekły problem ze wzwodem.

Czytaj więcej
43
18 paź Jak zwiększyć libido?
Przez 0 Komentarz w Porady

Jak zwiększyć libido?

Libido, czyli popęd seksualny, ulega licznym fluktuacjom. Zdarza się, iż na niektórych etapach życia osiąga bardzo niskie wartości, by po pewnym czasie zwiększyć nasz apetyt na seks. Na libido wpływa wiele czynników, w tym stres, dieta, relacje z partnerem, zaburzenia hormonalne, stosowane leki i choroby, z którymi się borykamy. Zdarza się też, że konkretna kobieta nie jawi się mężczyźnie jako atrakcyjna, a inne kobiety są w nim w stanie rozpalić

Czytaj więcej
72
30 wrz Bezsenność w ciąży – jak ją wyleczyć?
Przez 0 Komentarz w Porady

Bezsenność w ciąży – jak ją wyleczyć?

Bezsenność w ciąży to, wbrew pozorom, często spotykany problem wśród pań spodziewających się dziecka. Istnieje kilka potencjalnych przyczyn pogorszenia jakości nocnego wypoczynku. Jednak w większości przypadków za bezsenność w ciąży odpowiadają zmiany dokonujące się w organizmie przyszłej mamy. Niedostateczna ilość snu wpływa negatywnie na komfort życia kobiety. Jak poradzić sobie z tym uciążliwym problemem? Spis treści: 1. Znaczenie snu podczas

Czytaj więcej
303
30 wrz Witamina D – co musisz o niej wiedzieć?
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Witamina D – co musisz o niej wiedzieć?

Witaminy to substancje regulatorowe, które odgrywają w naszym organizmie szereg istotnych funkcji. Aby zaspokoić zapotrzebowanie na te składniki, należy postawić na zróżnicowaną i zbilansowaną dietę. Witamina D to składnik, o którym robi się głośno w okresie jesienno-zimowym. Wówczas w sposób szczególny jesteśmy narażeni na jej niedobór, co z kolei prowadzi do większej podatności na infekcje. Co jeszcze musisz wiedzieć o witaminie D?

Czytaj więcej
49

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.