Blog

30 lip Jak zapobiec odleżynom?
Przez 0 Komentarz w Porady

Jak zapobiec odleżynom?

Choć zazwyczaj ten termin utożsamiamy jedynie z bolesnymi otarciami skóry, to problem jest znacznie poważniejszy, niż zakładamy. W naszym artykule podpowiadamy, jak zapobiec odleżynom.

Czytaj więcej
367
22 lip Blizny – jak je pielęgnować i leczyć?
Przez 0 Komentarz w Porady

Blizny – jak je pielęgnować i leczyć?

Urazy mechaniczne, jak również oparzenia czy operacje mogą pozostawić po sobie trwały ślad w postaci blizny. Ta nie tylko stanowi problem natury estetycznej, odbierając nam pewność siebie, ale też często niesie ze sobą ból oraz ogranicza zdolność do poruszania określonymi częściami ciała. W naszym artykule podpowiadamy, jak pielęgnować blizny i je leczyć.

Czytaj więcej
48
22 lip Słodziki dla diabetyków
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Słodziki dla diabetyków

Słodziki dla diabetyków to produkty, na które wciąż wzrasta popyt. Niestety, z roku na rok przybywa osób dotkniętych cukrzycą. Przyczyną zaistniałej sytuacji jest zła dieta. Spożywamy dużo produktów wysokokalorycznych, jednocześnie spada nasza aktywność fizyczna.

Czytaj więcej
37
01 lip Wstrząs anafilaktyczny – czym jest?
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Wstrząs anafilaktyczny – czym jest?

Wstrząs anafilaktyczny (anafilaksja) to skrajnie ciężka reakcja alergiczna. Może występować w ciągu kilku minut po kontakcie z alergenem lub z kilkugodzinnym opóźnieniem. Niekiedy kończy się śmiercią. Jest to uogólniona reakcja wrażliwości organizmu w odpowiedzi na jakiś czynnik (zwykle pokarm, lek, użądlenie pszczoły czy osy, w której dochodzi do zagrażającego życiu obniżenia ciśnienia krwi.

Czytaj więcej
280
01 lip Udar słoneczny - objawy i pomoc
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Udar słoneczny - objawy i pomoc

Udar słoneczny zwany też udarem cieplnym jest spowodowany utratą kontroli nad temperaturą organizmu skutkującą niebezpiecznym przegrzaniem. Jest to reakcja organizmu która występuje przy dużym bezpośrednim nasłonecznieniu przede wszystkim głowy oraz karku. Jest niebezpieczny dla zdrowia szczególnie dla osób starszych i dzieci. Piesze wycieczki, kąpiele słoneczne w bardzo silnym nasłonecznieniu mogą spowodować udar cieplny. Temperatura ciała staje

Czytaj więcej
577
01 lip Odwodnienie organizmu – objawy i co musisz wiedzieć?
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Odwodnienie organizmu – objawy i co musisz wiedzieć?

Odwodnienie jest to brak w organizmie odpowiedniej ilości płynów, które umożliwiają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Jest to stan, który zagraża zdrowiu i życiu pacjenta. Powodowany jest utratą i niedoborem wody i elektrolitów w organizmie co w konsekwencji powoduje zachowanie równowagi wodno- elektrolitowej. Objawy bywają różne, dlatego warto znać normy spożywania wody i ich przestrzegać, aby nie narażać organizmu na destrukcję.

Czytaj więcej
489
18 cze Upały a ciąża – 8 sposobów, jak je przetrwać
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Upały a ciąża – 8 sposobów, jak je przetrwać

Przed nami lato, którego długo wyczekiwaliśmy. Jednak nie dla wszystkich upały i pełne słońce stanowią szczyt marzeń. Kobiety w ciąży nie najlepiej radzą sobie w dni, gdy żar leje się z nieba, a powietrze jest ciężkie i trudno się nim oddycha. Im bliżej rozwiązania, tym gorące dni są bardziej uciążliwe dla przyszłej mamy. Upały a ciąża – zdradzamy 8 sposobów, jak je przetrwać.

Czytaj więcej
547
18 cze Oparzenia słoneczne – pierwsza pomoc i postępowanie
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Oparzenia słoneczne – pierwsza pomoc i postępowanie

Przed nami lato i wiele słonecznych dni, które aż zachęcają do tego, by wypoczywać nad wodą. Nasza skóra jest wrażliwa na działanie promieni UV. Te jej szkodzą. Nadmierna ekspozycja na promienie słoneczne w dłuższej perspektywie może doprowadzić do raka skóry, w tym czerniaka. Ponadto promieniowanie UV przyspiesza proces starzenia się i skutkuje powstawaniem nieestetycznych zmarszczek. W związku z tym zaleca się stosowanie kremów z filtrem przeci

Czytaj więcej
260
20 maj Dlaczego warto stosować wodę termalną
Przez 0 Komentarz w Zdrowie

Dlaczego warto stosować wodę termalną

Woda termalna jest składnikiem wielu kosmetyków a także środków do higieny jamy ustnej, preparatów oczyszczających. Woda termalna to krystalicznie czysta woda głębinowa o naturalnym składzie. Mamy dwa rodzaje wód: hipotoniczną i izotoniczną.

Czytaj więcej
410

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.