Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 44,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Maści na alergię bez recepty

Średnia ocena: 4.4 (88%) Na podstawie: 20 ocen

Aktywne filtry

System immunologiczny człowieka broni go przed różnego rodzaju patogenami oraz czynnikami toksycznymi. Niekiedy jednak zdarza się, że reakcja odpornościowa jest nieprawidłowa. Wówczas mamy do czynienia z alergią, czyli uczuleniem. Poza chorobami alergicznymi układu pokarmowego, czy oddechowego dość często rozpoznawane są alergie skórne. Mogą być one wywoływane między innymi przez takie czynniki jak roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt, pyłki roślin itp. W łagodzeniu objawów towarzyszących tego rodzaju reakcjom uczuleniowym bardzo dobrze sprawdzają się żele oraz maści na alergie przeznaczone do stosowania miejscowego. Znajdujące się w nich substancje czynne zmniejszają uczucie uciążliwego swędzenia, eliminując nadmierną suchość naskórka, a także działając przeciwzapalnie i obkurczając naczynia krwionośne. Ponadto dobre efekty mogą przynieść kremy sterydowe na uczulenie, jednak z reguły są one przepisywane przez lekarza.

Maści na uczulenie

Choroby alergiczne skóry są coraz powszechniejsze. Na chwilę obecną zmagają się z nimi nie tylko osoby dorosłe, ale coraz częściej także małe dzieci. Dlatego w tej kategorii naszej apteki internetowej przygotowaliśmy duży wybór maści, balsamów oraz kremów na uczulenie skóry, które redukują uciążliwy świąd i pieczenie, a także stymulują naturalne procesy regeneracyjne naskórka. Dzięki temu, że w ich składzie znalazły się witaminy, minerały oraz starannie przebadane wyciągi pochodzące z roślin i ziół mogą stanowić dobrą alternatywę dla kremów sterydowych. Sięgając po odpowiednią maść na alergię skórną, można nie tylko zniwelować dokuczliwe swędzenie i zaczerwienienie, ale także zahamować procesy zapalne i wspomóc gojenie ran powstałych na skórze w wyniku reakcji alergicznej. Poza maściami warto też zwrócić uwagę na balsamy oraz żele na alergię dostępne bez recepty zawierające w swoim składzie między innymi takie substancje czynne jak olej z wiesiołka, wyciąg z nagietka, witamina B12, czy macerat z korzenia żywokostu lekarskiego.

Maść na alergię bez recepty

Z doskwierającymi objawami skórnych reakcji alergicznych można radzić sobie na wiele różnych sposobów. Najlepsze efekty przynoszą jednak kremy i maści na uczulenie skóry, które eliminują nieprzyjemne symptomy, jednocześnie chroniąc naskórek przed nadmiernym wysuszeniem i oddziaływaniem drażniących czynników zewnętrznych. Maść na wysypkę – pokrzywkę alergiczną doskonale poradzi sobie z zaczerwienioną, szorstką i pokrytą bąblami skórą, likwidując czerwone plamy, zmniejszając obrzęk oraz uczucie napięcia. Wśród tego rodzaju preparatów można znaleźć między innymi medykamenty z hydrokortyzonem, które stosowane miejscowo na skórę wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwświądowe, przeciwuczuleniowe oraz przeciwobrzękowe. W ofercie naszej apteki posiadamy też maści z dimetyndenem, organicznym związkiem chemicznym o działaniu przeciwhistaminowym, który łagodzi pokrzywkę alergiczną i przeciwdziała procesom zapalnym.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.