Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 102,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na menopauzę

Średnia ocena: 4.5 (90%) Na podstawie: 17 ocen

Aktywne filtry

Okres przekwitania u kobiet jest związany z wieloma zmianami hormonalnymi. Chociaż proces ten stanowi zupełnie naturalny etap życia, może dawać o sobie znać różnego rodzaju uciążliwymi objawami, utrudniając normalne funkcjonowanie i pogarszając ogólne samopoczucie psychiczne. W takiej sytuacji można sięgnąć po odpowiednie preparaty na menopauzę, które pomogą złagodzić gwałtowne uderzenia gorąca, wahania nastroju, rozdrażnienie, wzmożoną potliwość, problemy ze snem, czy uczucie niepokoju. W ofercie naszej apteki internetowej można znaleźć środki w postaci tabletek, kapsułek, a także plastrów, które regularnie stosowane nie tylko zmniejszają nasilenie wyżej wymienionych symptomów, ale także regulują układ hormonalny i przeciwdziałają zaburzeniom spowodowanym przez spadek produkcji estrogenów w okresie klimakterium. Większość oferowanych leków i suplementów została wzbogacona składnikami, które dodatkowo pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Leki, tabletki i preparaty na menopauzę

Pierwsze objawy przekwitania zazwyczaj pojawiają się u kobiet pomiędzy 45 a 55 rokiem życia. Są one fizjologicznym następstwem wygasania jajników oraz obniżenia stężenia progesteronu i estrogenu we krwi. By menopauza nie była odczuwana aż tak dotkliwie, w tej kategorii naszej apteki przygotowaliśmy duży wybór preparatów przeznaczonych do stosowania w okresie klimakterium. Są to głównie tabletki na menopauzę, kapsułki oraz plastry, które dzięki precyzyjnie dopracowanym recepturom eliminują objawy towarzyszące przekwitaniu, regulując poziom hormonów w organizmie i pozwalając zachować dobre samopoczucie psychiczne. Leki na menopauzę, które proponujemy, zawierają nie tylko naturalne wyciągi roślinne, ale także witaminy i minerały takie jak wapń, witaminy z grupy B, czy witamina D. Związki te wykazują korzystny wpływ na funkcje psychologiczne i emocjonalne, wspomagając tkankę kostną oraz stymulując prawidłową pracę układu immunologicznego.

Sposoby na klimakterium

Na chwilę obecną wielu lekarzy ginekologów proponuje kobietom w okresie klimakterium tzw. terapię estrogenową. Chociaż pozwala ona skutecznie wyeliminować wiele objawów towarzyszących menopauzie, to jednak nie zawsze przynosi oczekiwane efekty. Alternatywą lub uzupełnieniem tego rodzaju kuracji mogą okazać się ziołowe suplementy diety, które dzięki starannie dobranym składnikom pochodzenia roślinnego nie wywołują efektów ubocznych i są w pełni bezpieczne dla kobiet. W składzie tego typu preparatów na menopauzę znajdują się: soja, koniczyna łąkowa, serdecznik pospolity, szałwia lekarska, len zwyczajny, lukrecja gładka, pluskwica groniasta, niepokolanek pospolity,wiesiołek dwuletni oraz chmiel. Rośliny te są bogate w substancje określane mianem fitoestrogenów, które mogą z powodzeniem zastępować żeńskie estrogeny. Przyjmowanie tego typu suplementów na menopauzę jest znacznie bezpieczniejsze od konwencjonalnych terapii, gdyż nie zwiększa prawdopodobieństwa rozwoju złośliwego raka piersi, czy endometrium.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.