Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 15,00 zł - 71,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Brodawki, kurzajki

Średnia ocena: 4.5 (90%) Na podstawie: 22 ocen

Aktywne filtry

W tej podkategorii dostępne są płyny oraz maści przeznaczone do leczenia kurzajek i brodawek. Preparaty tej klasy wykazują działanie rozpulchniające, dzięki czemu znacząco ułatwione zostaje złuszczenie naskórka. Kurzajki i brodawki to jedne z najczęściej spotykanych zmian skórnych. Ich przyczyna to wirus brodawczaka ludzkiego (HPV - Human Papilloma Virus). Pojawiają się w różnych miejscach, najczęściej na stopach i dłoniach. Zazwyczaj są to zmiany niebolesne, którym nie towarzyszy stan zapalny, niemniej jednak jeśli wystąpią w okolicach okołopaznokciowych, mogą wywoływać uporczywy ból. Do przyczyn zakażenia wirusem brodawczaka można zaliczyć częste podawanie rąk, wspólne używanie różnych przedmiotów (stąd też częste występowanie kurzajek u dzieci w wieku szkolnym), brak zachowania odpowiedniej higieny rąk oraz kontakty seksualne.

Preparat na kurzajki

Do grupy leków stosowanych w usuwaniu kurzajek i brodawek należą środki bazujące na substancjach działających keratolityczne, zmiękczająco oraz przeciwbakteryjnie. Najczęściej są to azotan srebra i potasu, mocznik, kwas mlekowy, salicylowy czy monochlorooctowy Preparat tego typu złuszcza martwy naskórek i niszczy jego zrogowaciałą warstwę. Stymuluje również skórę do regeneracji. Warto wspomnieć, że lek na zmiany wywołane wirusem brodawczaka sprawdza się w walce z odciskami czy zgrubiałą skórą.

Lek na brodawki

Ze względy na chroniczny charakter, kurzajki i brodawki warto leczyć farmakologicznie. W ofercie apteki internetowej Puls znajdują się leki od uznanych koncernów farmaceutycznych. To między innymi różnego rodzaju maści, płyny, spraye oraz sztyfty działające zarówno na objawy, jak i przyczyny wspomnianych zmian wirusowych. Ta część naszego asortymentu obejmuje także preparaty wymrażające. Wymrażanie powszechnie uznawane jest za najlepszą metodę leczenia. W wyniku działania bardzo niskiej temperatury brodawka odpada, pozostawiając zdrowy naskórek. Pacjenci, którzy decydują się na takie rozwiązanie, powinni pamiętać o odpowiednim zabezpieczeniu skóry, np. wazeliną, przed przystąpieniem do terapii.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.