Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki i maści na stawy, mięśnie, kości

Średnia ocena: 4.8 (96%) Na podstawie: 22 ocen

Dostępne 176 produkty

Pokazano 1-15 z 176 pozycji

Aktywne filtry

Układ kostno-stawowy pełni niezmiernie ważną funkcję w ciele każdego człowieka. Poza tym, że umożliwia nam poruszanie się, bierze też udział w magazynowaniu wapnia oraz stymuluje produkcję krwinek. Dlatego tak ważne jest, aby wspomagać jego prawidłowe funkcjonowanie. Niestety wraz z wiekiem mogą pojawić się różne dysfunkcje prowadzące do rozwoju chorób układu kostno-stawowego. W takiej sytuacji z pomocą przyjdą leki przeciwzapalne na stawy, które w naszej aptece można nabyć bez recepty. Są to przede wszystkim preparaty dostępne w formie tabletek, maści oraz żeli rozgrzewających, które mogą być stosowane do zwalczania dolegliwości bólowych związanych z nagłymi nadwyrężeniami, stłuczeniami oraz zwichnięciami. Znajdujące się w ich składzie substancje aktywne nie tylko łagodzą ból i zmniejszają obrzęk, ale także wspierają kondycję chrząstki stawowej, stymulując produkcję kolagenu oraz poprawiając elastyczność i ruchomość stawów.

Maści i tabletki na stawy

Do leczenia chorób obejmujących kości i stawy najczęściej są polecane tabletki oraz maści przeciwzapalne. Lek na stawy czasem jest niezbędny. Są to preparaty, w których składzie zazwyczaj można znaleźć kwas hialuronowy oraz kolagen. Związki te wykazują kompleksowe działanie na cały układ ruchowy, gdyż są odpowiedzialne za utrzymanie prawidłowej gęstości mazi stawowej oraz wpływają na wytrzymałość tkanki chrzęstnej. Regularne przyjmowanie preparatów z kolagenem czy kwasem hialuronowym wspomaga procesy regeneracyjne oraz odbudowuje struktury stawowe, jednocześnie likwidując uciążliwe objawy uniemożliwiające normalne funkcjonowanie fizyczne. W walce z bólem i obrzękiem bardzo dobrze sprawdzają się także tabletki na stawy bez recepty zawierające witaminę, glukozaminę oraz chondroitynę. Składniki te są ważnymi elementami budulcowymi chrząstki, mazi oraz więzadeł stawowych, wspomagając elastyczność i ruchomość układu ruchu, a także zmniejszając udział niektórych enzymów przyczyniających się do degradacji chrząstki stawowej.

Leki przeciwzapalne bez recepty

Poza preparatami z kolagenem czy glukozaminą w ofercie naszej apteki internetowej znajdują się także leki na stawy bez recepty zawierające w swoim składzie substancje o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym oraz przeciwobrzękowym. Ich receptury bazują między innymi na takich związkach czynnych jak meloksykam, ibuprofen oraz paracetamol. W walce z uciążliwym bólem o dużym nasileniu dobrze sprawdzają się także tabletki przeciwzapalne z  metamizolem sodowym, które mogą być podawane wyłącznie osobom dorosłym i młodzieży powyżej piętnastego roku życia. Metamizol sodowy należy do substancji przeciwbólowych  z grupy pochodnych pyrazolonu, skutecznie zwalczając ból i redukując stany zapalne w obrębie stawów, dodatkowo wykazując działanie przeciwgorączkowe oraz rozkurczowe na mięśnie gładkie. Dopełnieniem naszej oferty są plastry przeciwzapalne na stawy, które są przeznaczone do stosowania miejscowego w krótkotrwałej terapii łagodzenia dolegliwości bólowych związanych ze zwichnięciami, stłuczeniami oraz nadwyrężeniami narządów ruchu.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.