Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 60,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na opryszczkę i zajady bez recepty

Średnia ocena: 4.5 (90%) Na podstawie: 19 ocen

Aktywne filtry

Stany zapalne okolicy warg to dość częsta przypadłość, która najczęściej jest wywoływana przez infekcje wirusowe. Towarzyszące im objawy, takie jak swędzenie, pieczenie oraz zaczerwienienie ust mogą utrzymywać się od kilku dni do nawet kilku tygodni. Ich przyczyną może być wirus opryszczki pospolitej HSV, którego aktywacja następuje w momencie osłabienia organizmu (na skutek stresu, czynników zewnętrznych, krwawienia menstruacyjnego itp.). W zwalczaniu tego rodzaju zapaleń dobrze sprawdzają się leki na opryszczkę i zajady bez recepty, które są dostępne głównie w postaci kremów oraz żelów przeznaczonych do aplikacji bezpośrednio na skórę. Znajdujące się w ich składzie związki czynne nie tylko przyspieszają procesy gojenia, ale także zapobiegają nawrotom choroby. W ofercie naszej apteki można też znaleźć tabletki oraz plastry na opryszczkę, które mogą być bezpiecznie stosowane zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci powyżej trzech lat. Lek na opryszczkę gotowy do pomocy!

Preparaty, tabletki na zajady i opryszczkę

W łagodzeniu dokuczliwych objawów towarzyszących opryszczce oraz zajadom dobrze sprawdzają się między innymi preparaty z acyklowirem. Jest to organiczny związek chemiczny wykazujący działanie przeciwwirusowe, który może być przyjmowany doustnie lub nakładany bezpośrednio na skórę, np. w formie kremu, czy maści. W asortymencie naszej apteki można znaleźć szeroki wybór leków bez recepty zawierających tę substancję czynną. Są to, chociażby takie środki jak Heviran, Zovirax Duo, Hascovir, czy Herpex. Acyklowir po przedostaniu się do komórek zakażonych wirusem opryszczki zostaje przekształcony do postaci biologicznie aktywnej, hamując jego namnażanie oraz zmniejszając czas trwania choroby. Większość dostępnych w tej kategorii preparatów na zajady i opryszczkę można stosować już na dwa-trzy dni przed uwidocznieniem się stanów zapalnych. Najłatwiej rozpoznać je po mrowieniu, pieczeniu oraz swędzeniu ust.

Maści i inne leki na opryszczkę i zajady

Poza szeroką gamą leków z acyklowirem dostępnych bez recepty w ofercie naszej apteki internetowej znajdują się też środki zawierające takie substancje czynne jak dokozanol, denotywir oraz pencyklowir. Są to bezpieczne i efektywne związki najnowszej generacji, które bardzo dobrze sprawdzają się w leczeniu zakażeń opryszczkowych. Nasz asortyment obejmuje nie tylko maści na zajady z tego rodzaju składnikami, ale także tabletki na opryszczkę, które są przeznaczone do podawania głównie pacjentom, u których w przeszłości rozpoznano infekcję wywołaną przez wirus opryszczki pospolitej HSV. Osobom poszukującym łatwych w stosowaniu i zarazem dyskretnych preparatów zwalczających stany zapalne okolicy warg możemy zaproponować nie tylko krem, ale także plastry. Tego typu wyroby medyczne (typu maść na opryszczkę) po zaaplikowaniu na skórę ust tworzą na jej powierzchni niewidoczny i elastyczny film, przeciwdziałając dalszemu namnażaniu się wirusa i przyspieszając procesy regeneracyjne naskórka. Wszystkie prezentowane środki farmakologiczne są przeznaczone do stosowania do momentu całkowitego wyleczenia.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.