Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki przeciwbólowe bez recepty

Średnia ocena: 4.8 (96%) Na podstawie: 19 ocen

Dostępne 465 produkty

Pokazano 1-15 z 465 pozycji

Aktywne filtry

Do najczęściej stosowanych środków farmakologicznych należą preparaty przeciwbólowe, które pozwalają na uśmierzanie bólu zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Leki te dodatkowo mogą wykazywać działanie przeciwzapalne oraz przeciwgorączkowe, dzięki czemu dobrze sprawdzają się w objawowym leczeniu stanów grypopochodnych i przeziębienia. Środki łagodzące dolegliwości bólowe bez recepty są dostępne nie tylko w formie tabletek. Można je nabyć również w postaci plastrów, czopków, maści oraz żeli przeznaczonych do stosowania zewnętrznego na skórę. Dzięki starannie dobranym związkom czynnym skutecznie eliminują ból, który ma negatywny wpływ na fizyczne oraz emocjonalne funkcjonowanie człowieka. Preparaty przeciwbólowe mogą być stosowane do zwalczania bólu krótkotrwałego oraz przewlekłego, wywołanego np. przez chorobę zwyrodnieniową stawów, chorobę nowotworową czy przez proces gojenia się tkanek po przebytym zabiegu operacyjnym.

Tabletki i plastry na uśmierzenie bólu

W ofercie naszej apteki internetowej mamy szeroki wybór tabletek przeciwbólowych, które są przeznaczone do objawowego leczenia bólu o łagodnym oraz umiarkowanym stopniu nasilenia. Są to leki dostępne bez recepty, w których składzie można znaleźć przede wszystkim paracetamol, związek należący do nieopioidowych substancji o działaniu przeciwgorączkowym oraz przeciwbólowym. Środki z paracetamolem są w pełni bezpieczne do podawania zarówno osobom dorosłym, jak i dzieciom, ponieważ przy prawidłowym stosowaniu nie wywołują niepożądanych skutków ubocznych i dobrze wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Tabletki przeciwbólowe mogą też zawierać w składzie sól sodową naproksenu oraz ibuprofen, który w odróżnieniu od paracetamolu jest znacznie szybciej usuwany z organizmu. W przypadku dolegliwości bólowych o silnym natężeniu można sięgnąć po leki zawierające metamizol sodowy. Ten wielofunkcyjny związek organiczny wykazuje nie tylko działanie przeciwbólowe, ale także przeciwzapalne, przeciwgorączkowe oraz rozkurczające mięśnie gładkie.

Przeciwbólowe żele i czopki bez recepty

Poza tabletkami w asortymencie naszej apteki mamy także żele przeciwbólowe, maści oraz czopki przeciwbólowe dostępne bez recepty. Są to preparaty działające miejscowo, które szybko i skutecznie eliminują ból, a także likwidują stany zapalne. Mogą być stosowane w szczególności w przypadku bólu mięśni, stawów, kręgosłupa, pleców, zmian zwyrodnieniowych oraz urazów spowodowanych uprawianiem sportu lub będących skutkiem stłuczenia, skręcenia. Preparaty te hamują syntezę prostaglandyn w tkance zapalnej, wspomagając leczenie pourazowe oraz redukując obrzęk. Dopełnieniem oferty są plastry przeciwbólowe, które doskonale nadają się do łagodzenia objawów bólowych towarzyszących zwichnięciom, nadwyrężeniom oraz stłuczeniom. Wyroby te są lekami przeciwbólowymi oraz przeciwzapalnymi, które można przyklejać nie tylko na kończynach czy plecach. Niektóre z nich przynoszą ulgę również w bólach migrenowych, omijając przewód pokarmowy i nadają się do bezpiecznego stosowania przez kobiety w okresie ciąży i karmienia piersią.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.