Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 92,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Lekarstwo na wzdęcia, kolki bez recepty

Średnia ocena: 4.2 (84%) Na podstawie: 23 ocen

Aktywne filtry

Dolegliwości trawienne zdarzają się bardzo często i dotyczą osób w różnym wieku. Gazy zgromadzone w układzie pokarmowym i uciążliwe uczucie pełności to przypadłości, z którymi zmagają się nie tylko dorośli, ale także niemowlęta. Jelita mają ogromny wpływ na zdrowie każdego człowieka, dlatego tak ważne jest, aby wspierać ich prawidłową pracę na każdym etapie życia. Jeśli już jednak przytrafią się problemy z trawieniem, wówczas warto sięgnąć po apteczne leki na kolki i wzdęcia, które są dostępne bez recepty. Tego typu preparaty zawierają w swoim składzie starannie dobrane związki aktywne, które nie tylko łagodzą dokuczliwe objawy ze strony układu pokarmowego, ale także poprawiają perystaltykę jelit. Dzięki temu mogą być stosowane w przypadku takich zaburzeń trawienia jak wzdęcia, kolki jelitowe, zgaga, niestrawność, czy dolegliwości bólowe w obrębie brzucha.

Leki na wzdęcia i kolki

Powody, dla których układ pokarmowy nie funkcjonuje tak, jak należy, są bardzo różnorodne. W przypadku osób dorosłych najczęściej jest to zła dieta polegająca na spożywaniu bezwartościowych produktów, brak aktywności fizycznej oraz nadużywanie alkoholu. Z kolei u niemowląt i małych dzieci układ trawienny może być niewystarczająco rozwinięty, nie radząc sobie z dostarczanym pokarmem. Jeśli kolki i wzdęcia występują w związku z niewłaściwym żywieniem, czy alergią pokarmową, z pomocą mogą przyjść dostępne w tej kategorii leki bez recepty, które mogą być bezpiecznie stosowane zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci. Są to głównie preparaty w formie kropel, kapsułek oraz płynów doustnych przeznaczone do łagodzenia symptomów związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów. W ich składzie można znaleźć między innymi symetykon będący mieszaniną dwutlenku krzemu i polimeru silikonu, który dzięki właściwościom adsorbującym gazy skutecznie łagodzi kolki jelitowe, odbijanie oraz uczucie napięcia. Lek na wzdęcia zawierający symetykon przyspiesza pękanie i rozbijanie pęcherzyków gazowych, usprawniając ich usuwanie i poprawiając ogólną perystaltykę jelit.

Krople na kolki i wzdęcia

Poszukując skutecznych preparatów w walce z kolką jelitową, wzdęciami żołądkowymi, czy niestrawnością, warto zwrócić uwagę nie tylko na leki dostępne bez recepty ze wspomnianym wyżej symetykonem. W ofercie naszej apteki internetowej posiadamy także krople zawierające w swoich recepturach naturalne wyciągi ziołowe, które mogą być tradycyjnie stosowane w przypadku różnego rodzaju dolegliwości trawiennych. Są to wyroby powstałe na bazie ekstraktów uzyskanych między innymi z takich roślin jak szałwia, ziele krwawnika, mięta, tymianek, kora dębu, czy bylica boże drzewko. Znajdujące się w nich składniki aktywne działają na różne objawy chorobowe, eliminując w ten sposób wzdęcia, kolkę, skurcze brzucha, uczucie pełności, zgagę, nudności itp. Większość leków prezentowanych w tej kategorii może być bezpiecznie stosowana także w przypadku czynnościowych zaburzeń układu trawiennego, takich jak np. dyspepsja, czy zespól jelita drażliwego.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.