Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 129,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki dla seniora

Średnia ocena: 4.2 (84%) Na podstawie: 17 ocen

Aktywne filtry

Ludzie w podeszłym wieku wymagają specjalistycznej opieki farmaceutycznej. Apteka seniora powinna być otwarta na wszystkie jego potrzeby. Osoba starsza jest nie tylko bardziej podatna na infekcję i urazy, ale potrzebuje skuteczniejszych środków do pielęgnacji ciała (o bogatym składzie). Zmiany zachodzące na poziomie komórkowym, postępująca neurodegeneracja oraz częste problemy z układem pokarmowym sprzyjają rozwojowi chorób. Organizm wymaga wzbogacenia szeregiem witamin, minerałów, a także kwasami nienasyconymi omega-3 oraz omega-6. Suplementy dla seniora wzmacniają układ sercowo-naczyniowy, mięśniowy, mózg i narząd wzroku. Najczęściej wybieranymi produktami są te wzbogacone o ekstrakty z miłorzębu japońskiego, lecytyny oraz żeń-szenia. Wspomagają procesy pamięci i wpływają na ukrwienie struktur naczyniowych mózgu. Układ nerwowy seniora wspierają również witaminy grupy B (kwas foliowy, B6 i B12) oraz witamina C i E, działające neutralizująco na wolne rodniki. 

Popularne leki dla emerytów dostępne bez recepty sprzedawane są w różnej postaci, przy czym najczęściej w formie:

  • -kapsułek,
  • -tabletek,
  • -pastylek,
  • -tabletek musujących do rozpuszczania w wodzie,
  • -syropów,
  • -aerozolów,
  • -kropli. 

Najczęściej przyjmowane leki dla osób starszych wspomagają również układ kostny, który w tym wieku często jest narażony na proces demineralizacji kości i upośledzenie funkcjonowania stawów. W skład takich preparatów wchodzi przede wszystkim kwas hialuronowy, kolagen typu II, witaminy D3 (szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy człowiek nie jest w stanie zsyntetyzować tej witaminy ze słońca) oraz cynku. 

Apteka przyjazna seniorom

W Aptece Plus znajduje się duży wybór z kategorii "leki dla seniora". Warto jednak zaznaczyć, że są to leki dostępne bez recepty, działające wspomagająco na osłabiony organizm osób starszych. Leczenie chorób przewlekłych, w tym bólów, reumatyzmu czy zaćmy wymaga specjalistycznej opieki lekarskiej. Po 75 roku życia część leków jest refundowana przez Narodowy Fundusz Zdrowia, co można sprawdzić na odpowiedniej stronie internetowej. 

Leki dla emerytów i osób starszych

Zakup leków bez recepty oraz suplementów diety dla osób starszych przez stronę apteki internetowej jest znaczne wygodniejsze niż długie stanie w kolejkach w placówkach stacjonarnych. Wielu seniorów potrafi swobodnie korzystać z najnowszych zdobyczy technologii i samodzielnie wykonuje zakupy online. Pozwala to nie tylko na oszczędność czasu, ale i sił. Szczególnie jeśli mieszka się w bloku na wyższym piętrze. Nawet jeśli nie jest to możliwe, dużym uproszczeniem będzie zamówienie witamin, podkładów higienicznych, leków OTC, specjalistycznych kosmetyków, preparatów na kłopoty z trawieniem czy środków przeciwbólowych przez bliską osobę z dostawą do domu osoby starszej. 

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.