Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 5,00 zł - 155,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Obniżenie cholesterolu

Średnia ocena: 4.5 (90%) Na podstawie: 19 ocen

Aktywne filtry

Jednym z lipidów produkowanych w wątrobie z pokarmów bogatych w tłuszcz jest cholesterol. Jest on niezbędny każdemu człowiekowi do prawidłowego funkcjonowania, jednak jego nadmiar może mieć niekorzystny wpływ na pracę wielu organów wewnętrznych. Poza dobrym cholesterolem (HDL), który jest uznawany za substancję przeciwdziałającą rozwojowi choroby wieńcowej, wyróżnia się także zły cholesterol (LDL). To właśnie ten drugi związek, odkładający się w zbyt dużej ilości w komórkach, może być przyczyną schorzeń układu krążenia. Jego wysokie stężenie we krwi może wiązać się zwłaszcza z takimi problemami zdrowotnymi, jak: duszności, zaburzenia pracy serca czy zakrzepy prowadzące do udarów. Dlatego w ofercie naszej apteki przygotowaliśmy leki na obniżenie cholesterolu, które są przeznaczone do stosowania u osób ze zbyt wysokim poziomem tej substancji. Dzięki starannie dobranym składnikom aktywnym nie tylko redukują poziom złego cholesterolu, ale także wspomagają prawidłowe funkcjonowanie wątroby.

Leki na cholesterol

Ryzyko podwyższonego stężenia cholesterolu we krwi pojawia się wraz z wiekiem, jednak niekiedy zdarza się, że z tym niebezpiecznym dla zdrowia objawem zmagają się także całkiem młode osoby. Wysoki poziom tego związku najczęściej wynika z nieprawidłowej diety, bogatej w produkty zawierające tłuszcze nasycone (masło, smalec, kiełbasa, twarde sery, śmietana, pasztety itp.). Na podwyższenie cholesterolu mogą mieć również wpływ niektóre choroby, zwłaszcza takie jak cukrzyca, zapalenie trzustki czy niedoczynność tarczycy. W obniżaniu jego stężenia dobrze sprawdzają się leki na cholesterol bez recepty, które są dostępne głównie w postaci tabletek oraz kapsułek. Znajdujące się w nich substancje czynne nie tylko pomagają w utrzymaniu właściwego poziomu cholesterolu we krwi, ale także stymulują właściwą pracę układu krążenia oraz wykazują korzystny wpływ na przebieg wielu procesów fizjologicznych. Tabletki na obniżenie cholesterolu mogą być podawane osobom dorosłym, a w uzasadnionych przypadkach także dzieciom powyżej trzeciego roku życia.

Tabletki na obniżenie cholesterolu

W asortymencie naszej apteki internetowej posiadamy szeroki wybór preparatów umożliwiających zadbanie o zdrowie układu sercowo-naczyniowego oraz pokarmowego. Proponowane w tej kategorii nowoczesne leki na cholesterol pozwalają zapobiegać zbyt wysokiemu poziomowi tej substancji we krwi, skutecznie przeciwdziałając chorobie wieńcowej, udarom oraz atakom serca. W ich recepturach można znaleźć między innymi kwas linolowy, który regularnie przyjmowany obniża poziom złego lipidu wytwarzanego przez komórki wątroby, a także olej z nasion wiesiołka poprawiający kondycję trzustki. Niektóre tabletki na obniżenie cholesterolu zawierają też witaminy z grupy B, które wspierają zachowanie prawidłowego metabolizmu homocysteiny, chrom pomagający w utrzymaniu prawidłowego poziomu glukozy we krwi oraz bergamotę stanowiącą bogactwo polifenoli, których spożywanie zdaniem Europejskiego Towarzystwa Kardiologicznego ma korzystny wpływ na zachowanie układu krążenia w dobrej kondycji przez długi czas.

Zobacz dostępne tabletki na cholesterol.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.