- 31-03-2026
Choroba lokomocyjna
- 31-01-2028
- 30-06-2027
- 31-10-2027
- Dietetyczny środek spożywczy
- Suplement diety
- Suplement diety
- Syrop
- Lek homeopatyczny
- Tabletki
- Suplement diety
- Suplement diety
- Lek homeopatyczny
Długie podróże to często powód do zmartwień zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Przyczyną jest choroba lokomocyjna, która wywołuje nudności oraz inne problemy uprzykrzające przemieszczanie się środkami transportu maluchom i ich opiekunom. W tej podkategorii zebraliśmy wiele leków bogatych w testowane klinicznie substancje czynne w formie pastylek do ssania, syropów, kropli oraz tabletek dla dzieci dostępnych bez recepty.
Lek na chorobę lokomocyjną
Powyższe schorzenie, znane również pod nazwą kinetozy lub choroby ruchu, występuje przy poruszaniu się dowolnymi środkami transportu - samolotem, pociągiem, samochodem czy statkiem, dotykając przede wszystkim dzieci. Przyczyna to brak zgodności bodźców płynących z nerwowych komórek wzrokowych oraz błędnika. Przy szybkim przemieszczaniu oczy nie rejestrują zmian otoczenia, podczas gdy błędnik odczuwa zmianę położenia ciała. Organizm odbierający takie sprzeczne sygnały reaguje nudnościami, wymiotami, bólem głowy, obfitym poceniem się, ogólnym poczuciem zmęczenia i osłabienia.
Powszechność tej przypadłości sprawiła, że koncerny medyczne opracowały bogatą gamę preparatów. Niezależnie od formy, jaką przybiera lekarstwo na chorobę lokomocyjną, aktywnym składnikiem najczęściej jest ekstrakt z kłącza imbiru. Jest to roślina ceniona od starożytności przede wszystkim ze względu na swoje właściwości wspierające prawidłowe funkcjonowanie układu trawiennego. Imbir polecany jest również jako wsparcie w przypadki nudności i wymiotów.
Syrop na chorobę lokomocyjną dla dzieci
Osoby odwiedzające internetową aptekę Puls bardzo często decydują się na lek na chorobę lokomocyjną bez recepty w formie syropu. W wielu przypadkach jest to rozwiązanie optymalne, zwłaszcza dla mniejszych dzieci. Dobry smak i szybka, bezproblemowa aplikacja to największe zalety takich preparatów. W odróżnieniu od tabletek, w tym przypadku nie ma ryzyka problemów z przełknięciem czy zakrztuszeniem się. Syrop to dobra alternatywa również dla lizaków czy pastylek - rodzic nie musi się martwić czy dziecko przypadkiem nie wypluje, upuści, wyrzuci lub nie zrobi z lekarstwa swojej nowej, tymczasowej zabawki.