Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 109,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Atopowe zapalenie skóry

Średnia ocena: 4.3 (86%) Na podstawie: 23 ocen

Dostępne 181 produkty

Pokazano 1-15 z 181 pozycji

Aktywne filtry

W ofercie internetowej apteki Puls znajdziecie Państwo między innymi leki na atopowe zapalenie skóry. Jest to choroba genetyczna, która dotyka 20-30% ludzi na całym świecie. Chorzy dziedziczą skłonność do atopii, wystąpienie objawów pojawia się zazwyczaj przy równoczesnym zaistnieniu kilku czynników. Do zapalenia dochodzi, kiedy układ immunologiczny zostaje osłabiony działaniem alergenu (do najczęściej wymienianych należą lateks, chrom, niektóre składniki gum oraz kosmetyków). Do innych czynników można zaliczyć również substancje chemiczne, zakażenie wirusowe, bakteryjne czy promieniowanie UV.

Do najczęstszych objawów atopowego zapalenia skóry należą świąd, łuszczenie, pieczenie, zaczerwienienie, pęcherze, strupy oraz łuszczyca - dolegliwości powstają, ponieważ skóra staje się niezwykle sucha, a leczenie wymaga intensywnego, regularnego nawilżania.

Krem na atopowe zapalenie skóry

Co prawda na rynku nie ma obecnie jednego leku, który uchodziłby za niezawodne remedium, niemniej jednak producenci zapewniają chorym dostęp do wielu preparatów często przepisywanych przez specjalistów. Najczęściej jest to krem bądź maść o formule bogatej w intensywnie nawilżające substancje, dodatkowo wzbogaconej o składniki o działaniu antybakteryjnym. Efektem stosowania leków tego typu obok wspomnianego nawilżenia są także złagodzenie świądu oraz zaczerwienienia, normalizacja flory bakteryjnej, wsparcie regeneracji zniszczonego naskórka, czy osłabienie podatności skóry na wpływ czynników zewnętrznych.

Leki na atopowe zapalenie skóry bez recepty

Kategoria produktowa obejmuje leki od uznanych koncernów medycznych i kosmetycznych, w tym między innymi Ziaja, Bayer, Emolium czy Uriage, dostępne bez recepty. W sprzedaży mamy kremy, żele, szampony, lotiony maści, spraye, a także emolienty. Ostatnia z wymienionych grup obejmuje popularne dermokosmetyki, które należą do podstawowych środków wykorzystywanych w terapii atopowego zapalenia skóry. Swoimi właściwościami i działaniem przypominają krem, a ich stosowanie zalecane jest zwłaszcza po kontaktach z płynami, np. po kąpieli.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.