Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 50,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Nadmierna potliwość

Średnia ocena: 4.7 (94%) Na podstawie: 19 ocen

Aktywne filtry

W tej kategorii osoby cierpiące na nadmierną potliwość znajdą szereg leków, kosmetyków (antyperspirantów) i suplementów, które stanowią wsparcie w leczeniu tej dolegliwości. Są to starannie wyselekcjonowane preparaty bazujące na testowanych klinicznie substancjach ograniczających wydzielanie potu oraz likwidujących przykry zapach. Dzięki nim można poprawić komfort codziennego życia.

Czynniki psychiczne takie jak długotrwały stres i napięcie emocjonalne oraz fizyczne, np. przedłużające się stany podgorączkowe mogą prowadzić do zaburzenia prawidłowego funkcjonowania gruczołów potowych. W takiej sytuacji dochodzi do znaczącego zawyżenia ilości produkowanej przez nie substancji, czyli zjawiska znanego pod nazwą "nadmiernej potliwości". Źródłem problemu mogą być także kłopoty z nerkami, gospodarką hormonalną czy niewłaściwą dietą. Niekiedy nadmierna potliwość ma charakter dziedziczny.

Antyperspirant na nadmierną potliwość

W przeciwdziałaniu powyższemu schorzeniu stosuje się przede wszystkim leczenie objawowe, w którym sprawdza się między innymi antyperspirant. Środek tego typu jest aplikowany na skórę, a zawarte w nim składniki blokują na pewien czas działanie gruczołów potowych. Kosmetyk tej klasy dodatkowo zwalczają bakterie odpowiedzialne za nieprzyjemną woń potu. W przypadku stosowania tego typu produktów zaleca się depilację pach oraz odpowiednią higienę osobistą (częste prysznice).

Środki na nadmierną potliwość

Warto pamiętać, że dezorodrant cechuje się działaniem wyłącznie miejscowym. W odpowiedzi na potrzeby osób cierpiących na nadmierną potliwości dotyczącą całego ciała koncerny medyczne i kosmetyczne opracowały szereg środków o kompleksowym, zewnętrznym i wewnętrznym działaniu. Wśród nich, oprócz dezodorantów, można znaleźć tabletki bogate w składniki hamujące pocenie. W większości przypadków preparaty tego typu zawierają ekstrakty z roślin i ziół, które nie tylko przyczyniają się do unormowania pracy gruczołów potowych, lecz również zapewniają ochronę antyoksydacyjną całego organizmu. Lek działa dwustopniowo, prowadząc do zaciskania kanalików potowych i blokując namnażanie się bakterii.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.