Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 136,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Preparaty nasenne

Średnia ocena: 4.5 (90%) Na podstawie: 18 ocen

Aktywne filtry

Osoby, które mają trudności z zasypianiem, mogą sięgnąć po preparaty nasenne – tabletki czy kapsułki dostępne bez recepty. Stres, używki, niewłaściwa dieta to tylko przykładowe przyczyny bezsenności. Czas trwania snu, jak i jego jakość mają wielki wpływ na codzienne funkcjonowanie organizmu. Kłopoty z zaśnięciem, częste budzenie się w nocy odbijają się na komforcie życia. Te zaburzenia obniżają sprawność psychofizyczną, utrudniają skupienie, spowalniają reakcję i mogą prowadzić do poważnych chorób czy nawet śmierci. Tabletki nasenne pomagają uregulować ten proces i poprawić komfort niezbędnej organizmowi nocnej regeneracji.

Tabletki nasenne bez recepty

Składniki tabletek są tak skomponowane, aby pacjent mógł łatwiej zasnąć, sen był spokojny, a wypoczynek nocny - odpowiednio długi. Pomagają w wyciszeniu organizmu, działają odprężającą, zmniejszą ilość wybudzeń oraz uczucie zmęczenia i znużenia.

Polecane są również osobom, które zmieniały w ostatnim czasie strefy czasowe. Preparaty bez recepty pomagają w zasypianiu i w wejściu w głęboką fazę snu. Ich skład bazuje przede wszystkim na naturalnych składnikach, takich jak np. melisa, szyszka chmielu, owoce głogu, ekstrakty z kwiatostanu lipy, korzeń kozłka lekarskiego. Tabletki zawierające wyciągi roślinne i ziołowe ułatwiają osiągnięci znacznie bardziej komfortowego wypoczynku każdej nocy.

Tabletki na sen z melatoniną

Jedną z substancji zawartych w tabletkach nasennych jest melatonina. Wspomaga ona koordynację pracy zegara biologicznego i regulację rytmu dobowego człowieka. Zapotrzebowanie na sen zmienia się z wiekiem, zależy od genów oraz rodzaju wysiłku w ciągu dnia. Zazwyczaj jednak:

  • osoby dorosłe potrzebują około 6-8 godzin snu na dobę,
  • dzieci i nastolatki - od 8 do 11 godzin,
  • noworodki i małe dzieci - nawet 11-17 godzin.

Tabletki z metalotiną szczególnie przydadzą się osobom podróżującym (zmieniającym strefę czasową) oraz tym, które pracują zmianowo.

W zwalczaniu bezsenności poza odpowiednio dopasowanymi preparatami na sen ważna jest także właściwa higiena codziennego życia oraz dieta.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.