Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

 • 2,00 zł - 147,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

 • You have no items to compare.

Witaminy dla kobiet w ciąży - suplementy dla ciężarnych

Średnia ocena: 4.6 (92%) Na podstawie: 21 ocen

Aktywne filtry

Apteka internetowa Puls oferuje witaminy dla kobiety w ciąży oraz preparaty z kwasem foliowym. W tej kategorii znajdziesz produkty renomowanych marek, takich jak Olimp, Femibion, Omegamed i wielu innych producentów. Suplementy różnią się między sobą składem, jednak wszystkie są bezpieczne i najwyższej jakości. Jeśli interesuje Cię produkt zawierający wyłącznie kwas foliowy, sprawdź hipoalergiczną i wegetariańską formułę firmy Solgar. A jeśli szukasz suplementu, który wesprze Twoją ciążę kompleksowo w 1-12 tygodniu lub 13-40 tygodniu, zobacz Femibion 1 i 2. Panie planujące poczęcie uzupełnią odpowiednie składniki odżywcze w organizmie dzięki zestawowi Pregna START. Zapewniamy tabletki dla ciężarnych, które dostarczą Twojemu ciału kwasu foliowego oraz innych niezbędnych substancji w odpowiednich dawkach.

Najlepsze witaminy dla kobiet w ciąży

Planowanie dziecka dla wielu przyszłych mam bywa stresujące. Aby zapewnić sobie odpowiednie wsparcie w tym czasie, oprócz wprowadzenia właściwej diety, zaleca się także przyjmowanie specjalnych preparatów. Doskonale sprawdza się zarówno kwas foliowy w dawce 400 lub 800 µg, jak i wzbogacony o Metafolin® suplement Femibion 0. Ten dodatkowy składnik to opatentowany przez markę Merck folian, który jest doskonale przyswajany przez komórki matki oraz dziecka. Odpowiednie witaminy dla ciężarnej wspierają szereg funkcji w ciele i wspomagają dobre samopoczucie oraz zdrowy rozwój maleństwa.

Kwas foliowy – najważniejszy suplement dla kobiet w ciąży

Kwas foliowy to witamina z grupy B, która odgrywa kluczową rolę przy kształtowaniu się układu nerwowego dziecka. Organizm człowieka nie jest w stanie wytworzyć tej witaminy, a dostarczanie jej w diecie może okazać się niewystarczające, dlatego tak ważna jest jej odpowiednia suplementacja. Kwas foliowy jest bowiem bardzo wrażliwy na czynniki zewnętrzne i obróbka produktów bogatych w ten składnik może spowodować jego straty na poziomie 40-90 proc. Zgodnie z zaleceniami każda kobieta w wieku rozrodczym powinna przyjmować kwas foliowy w dziennej dawce 0,4 mg dziennie. Kluczowy jest pierwszy trymestr, w którym dawka powinna wynosić od 0,4 do 0,8 mg na dobę. Po tym czasie oraz także w momencie laktacji rekomendowana jest dawka 0,6-0,8 mg na dobę pod warunkiem, że kobieta przyjmująca kwas foliowy nie jest w grupie ryzyka. Większe dawki przyjmować powinny te panie, które są w ciąży bliźniaczej. Największe ilości, bo aż 4 mg, witaminy B9 przepisuje się kobietom cierpiącym na padaczkę, a także tym, w przypadku których w poprzedniej ciąży u dziecka wystąpiła wada cewy nerwowej. Stosowanie się do tych zaleceń pozwoli uniknąć anemii, a przede wszystkim zmniejszyć nawet o 70 proc. ryzyko wad cewy nerwowej, czyli zawiązka układu nerwowego. W naszej aptece możesz zadbać o prawidłowy rozwój swojego dziecka, wybierając suplementy dla kobiet w ciąży z witaminą B9 i wieloma innymi niezbędnymi składnikami lub zdecydować się na przyjmowanie samodzielnego kwasu foliowego. Decyzja powinna być podyktowana m.in. odpowiednimi wynikami badań. Kiedy wszystkie są w normie, nie ma potrzeby sięgać po kompleksowe witaminy w ciąży. Ranking takich suplementów nie powinien zatem być decydujący podczas zakupu odpowiedniego preparatu.

Witamina D – ważny suplement diety w ciąży

Zaleca się, aby każdy przyjmował witaminę D3 od października do kwietnia, kiedy zbyt mała ilość słońca nie pozwala na syntetyzowanie jej w skórze. Szczególnie ważna jest jednak w przypadku kobiet w ciąży. Jej braki mogą bowiem doprowadzić do wielu przykrych konsekwencji zarówno w przypadku matki, jak i dziecka, w tym do:

 • cukrzycy ciążowej,

 • rzucawki przedporodowej,

 • bakteryjnego zapalenia pochwy podczas trwania pierwszego trymestru,

 • wcześniejszego porodu,

 • obniżonej masy kostnej dziecka,

 • krzywicy,

 • zwiększenia ryzyka wystąpienia osteoporozy, astmy, cukrzycy dziecięcej, alergii.

Zazwyczaj kobietom w ciąży zaleca się suplementację witaminą D najpóźniej od drugiego trymestru w dawce 1500-2000 IU/dobę, tak jak rekomenduje to Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników. Najlepiej jednak na podstawie odpowiednich badań dopasować przyjmowaną dawkę do stężenia witaminy D we krwi.

Zestaw witamin dla ciężarnych z DHA

DHA to wielonienasycony kwas tłuszczowy z grupy omega-3, który ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o prawidłowy rozwój dziecka. Co ważne, składnik ten jest niezbędny nie tylko w okresie ciąży, ale także po urodzeniu, wtedy gdy dziecko intensywnie się rozwija.

Zestaw witamin dla kobiet w ciąży z DHA:

 • wpływa na prawidłowy rozwój mózgu dziecka – DHA jest jednym z najważniejszych składników budulcowych tkanki nerwowej człowieka. Z tego też powodu jego odpowiednia podaż w ciąży jest tak istotna dla prawidłowego rozwoju układu nerwowego u dziecka, szczególnie w 2. i 3. trymestrze, podczas którego następuje intensywny rozwój. Ponadto dobre witaminy dla kobiet w ciąży z DHA wpływają na rozwój poznawczy i psychomotoryczny dziecka;

 • zmniejsza ryzyko przedwczesnego porodu – regularnie przyjmowane tabletki w ciąży zawierające kwas DHA, mogą zmniejszyć ryzyko przedwczesnego porodu nawet o ponad 80 proc.;

 • minimalizuje ryzyko wystąpienia depresji poporodowej – bardzo wiele kobiet po porodzie zmaga się z takimi emocjami jak zagubienie, problemy z odnalezieniem się w nowej roli czy niechęć do dziecka, które są objawami depresji poporodowej. Suplementowanie DHA zmniejsza ryzyko jej wystąpienia;

 • odpowiada za właściwe parametry urodzeniowe dziecka – długość, masa ciała oraz obwód główki to parametry, które są regularnie sprawdzane podczas całej ciąży. Przyjmowanie kwasu DHA pozytywnie wpływa na rozwój dziecka jego wymiary, a tym samym również na terminowość i przebieg porodu;

 • wspiera system immunologiczny dziecka – u dzieci, które mają odpowiedni poziom kwasu DHA, w pierwszym miesiącu życia istnieje mniejsze ryzyko zachorowania, a w późniejszych miesiącach w przypadku chorób górnych dróg oddechowych, infekcje trwają o wiele krócej, niż w przypadku tych dzieci, które mają niedobory tego składnika;

 • pozytywnie wpływa na rozwój wzroku u dziecka – kwas DHA to ważny składnik budulcowy siatkówki oka, dlatego jego niedobór może negatywnie wpłynąć na ostrość widzenia lub przyczynić się do retinopatii wcześniaków, która z kolei doprowadzić może do całkowitej utraty wzroku.

Standardowe zalecenia dotyczące przyjmowania kwasu DHA dotyczą 200 mg dziennie. Dawka ta zwiększa się, gdy kobieta spożywa mało produktów bogatych w ten składnik lub gdy w danym przypadku istnieje ryzyko porodu przedwczesnego. Dawka w tej sytuacji może zostać zwiększona nawet do 1000 mg na dobę.

Tabletki dla kobiet w ciąży z żelazem

“Jakie witaminy w ciąży polecacie?” – to standardowe pytanie wśród przyszłych mam, najczęściej kończy się wskazaniem preparatów z żelazem. Wynika to z faktu, że w okresie ciąży zapotrzebowanie na ten pierwiastek wzrasta aż o połowę. Organizm ciężarnych ma za zadanie wyprodukować większe ilości hemoglobiny do transportu tlenu, a to umożliwia właśnie odpowiednia ilość żelaza. Ponadto składnik ten jest także niezbędny rozwijającemu się w łonie matki dziecku. Co ważne, przedawkowanie żelaza również niesie za sobą negatywne skutki dla mamy i dziecka, dlatego zawsze suplementy dla kobiet w ciąży z żelazem i ich przyjmowanie należy skonsultować z lekarzem. W przypadku, gdy badania krwi są prawidłowe, to witaminy dla ciężarnych z żelazem nie są zalecane. Powinny przyjmować je tylko i wyłącznie te kobiety, które mają stwierdzoną niedokrwistość, która jest wynikiem niedoborów żelaza, a ta zdarza się bardzo często. Żelazo powinno przyjmować się po posiłku, najlepiej takim obfitującym w witaminę C, która ułatwia jego przyswajanie. Mimo że źródeł żelaza w pożywieniu jest wiele, to bardzo często sama dieta nie jest wystarczająca. Gdy tak się dzieje, sięgnij po suplementy w ciąży dostępne w naszej aptece.

Witaminy dla mam bogate w jod

Zwiększone zapotrzebowanie na jod w czasie ciąży wynika z kilku powodów. Po pierwsze, w tym czasie zwiększa się produkcja tyroksyny, czyli hormonu produkowanego przez tarczycę, nawet o 50 proc. Do tego procesu niezbędny jest jod. To m.in. od tyroksyny zależy prawidłowy rozwój układu nerwowego u płodu, dlatego też niedobory jodu mogą przynieść ryzyko wystąpienia problemów neurologicznych u dziecka. Po drugie, dziecko rozwijające się w łonie matki także potrzebuje tego pierwiastka do produkcji hormonów przez tarczycę, a ten może uzyskać tylko z organizmu matki. Po trzecie, w tym szczególnym okresie zwiększa się również ilość wydalanego wraz z moczem jodu. Jeśli chodzi o dawki tego pierwiastka, to standardowa ilość wynosi 150-200 mg dziennie. Jednak w przypadku problemów związanych z tarczycą witaminy ciążowe bogate w jod powinny być suplementowane pod ścisłym nadzorem lekarza, który dobierze odpowiednią dawkę na podstawie wyników badań – istotne jest tutaj stężenie hormonów tego narządu oraz przeciwciał przeciwtarczycowych.

Witaminy dla ciężarnych – porównanie zapotrzebowania w poszczególnych trymestrach

W przypadku przyjmowania witamin istotny jest trymestr, w którym aktualnie znajduje się ciężarna. W każdym z nich rozwijają się inne narządy dziecka, dlatego inne jest również zapotrzebowanie na poszczególne suplementy w ciąży.

Ciąża – witaminy niezbędne w poszczególnych trymestrach

witaminy – 1. trymestr

witaminy – 2. trymestr

witaminy – 3. trymestr

 • kwas foliowy – 0,4 mg dziennie

 • DHA – 200-600 mg dziennie

 • jod – 250 µg dziennie

 • kwas foliowy – 0,4 mg dziennie

 • DHA – 200-500 mg dziennie

 • jod – 250 µg dziennie

 • witamina D3 – 20-25 µg dziennie

 • żelazo – 30-120 mg dziennie (gdy zachodzi taka konieczność)

 • kwas DHA – od 600 do 1000 mg dziennie

 • jod – 250 µg dziennie

 • witamina D3 – 20-25 µg

 • żelazo – 30-120 mg dziennie, (głównie w przypadku niedoborów)

W okresie laktacji również należy pamiętać o odpowiedniej suplementacji. Witaminy dla mamy w tym czasie to przede wszystkim witamina D, jod, kwas foliowy oraz żelazo.

Witaminy dla kobiet w ciąży – cena

Suplementy w ciąży to wydatek kilkunastu, kilkudziesięciu złotych miesięcznie. Cena uzależniona jest od wielkości, opakowania, producenta, składu. Najtaniej wyjdą preparaty dla kobiet w ciąży bazujące na jednym składniku, najdrożej kompleksowe witaminy dla ciężarnych. Apteka Puls dzięki stabilnej pozycji na rynku i sprzedaży internetowej może zaproponować atrakcyjne ceny, dzięki czemu za niewielkie pieniądze zadbasz o zdrowie swoje i maluszka.

Najlepsze witaminy dla kobiet w ciąży znajdziesz w internetowej aptece Puls

Apteka internetowa Puls proponuje witaminy dla kobiet w ciąży. Najlepsze produkty to zestaw różnych substancji odżywczych, w tym minerały, oraz inne istotne dla prawidłowego rozwoju malucha związki. Jeśli interesuje Cię suplement diety dla kobiet w ciąży z drogocennymi kwasami DHA, zobacz Omegamed Optima Forte, który przeznaczony jest także dla kobiet karmiących, które spodziewają się dziecka. Znajdziesz tu różnorodne suplementy kwasu foliowego, które pozwolą Ci wybrać preparat o odpowiedniej dla Ciebie dawce. Nasze produkty prenatalne to godne zaufania wyroby, dzięki którym zadbasz o siebie i rozwijające się w Tobie maleństwo.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.