Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 4,00 zł - 72,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na grzybicę bez recepty

Średnia ocena: 4.6 (92%) Na podstawie: 18 ocen

Aktywne filtry

Przyczyną wielu chorób dermatologicznych są zakażenia grzybicze, z którymi zmagają się osoby w różnym wieku. Tego typu schorzenia najczęściej są wywoływane przez dermatofity, grzyby pleśniowe oraz drożdżopodobne, które atakują nie tylko naskórek, ale także włosy oraz paznokcie. Na chwilę obecną grzybice stanowią poważny problem terapeutyczny, zwłaszcza że powodujące je drobnoustroje chorobotwórcze występują praktycznie we wszystkich zakątkach kuli ziemskiej. W ich zwalczaniu bardzo często stosuje się preparaty przeciwgrzybicze dostępne bez recepty, które nie tylko zmniejszają uciążliwy stan zapalny, ale także redukują świąd, pieczenie i zaczerwienienie skóry. Znajdujące się w składzie leków na infekcje grzybicze substancje czynne wykazują działanie przeciwzapalne, przeciwświądowe oraz ściągające, doskonale sprawdzają się w zwalczaniu grzybicy skóry, stóp, paznokci itp.

Leki przeciwgrzybicze

Do najczęstszych zakażeń grzybiczych należy grzybica skóry gładkiej. Ta powszechnie występująca choroba dermatologiczna atakuje głównie kończyny oraz tułów, objawiając się mnogimi lub pojedynczymi ogniskami zapalnymi, łuszczeniem naskórka oraz uporczywym swędzeniem. W leczeniu tego schorzenia dobrze sprawdzają się leki na grzybicę bez recepty, które są dostępne nie tylko w postaci tabletek, ale także kremów, maści, żeli oraz aktywnych sprayów. W ich składzie można znaleźć między innymi takie związki czynne jak tlenek cynku, kwas borowy, kwas salicylowy oraz mikonazol. Częstym składnikiem preparatów przeciwgrzybiczych jest także terbinafina skutecznie zwalczająca infekcje wywołane przez dermatofity, grzyby pleśniowe oraz dimorficzne. Podczas gdy kapsułki i tabletki przeciwgrzybicze są przeznaczone do przyjmowania doustnego, pozostałe medykamenty takie jak krem, czy maść na grzybicę są przystosowane do stosowania bezpośrednio na skórę. By uzyskać optymalne efekty, środki te powinny być aplikowane wyłącznie na umytą oraz starannie osuszoną skórę ze zmianami chorobotwórczymi.

Preparaty na infekcje grzybiczną

Dostępne w tej kategorii naszej apteki internetowej leki przeciwgrzybiczne to nie tylko kremy, maści, czy żele. To również roztwory oraz globulki dopochwowe, które zostały stworzone z myślą o eliminowaniu zakażeń okolic intymnych wywołanych przez grzyby. Ich skład bazuje na naturalnych i dokładnie przebadanych substancjach aktywnych, które zwalczają upławy, pieczenie, świąd, a także zaczerwienienie warg sromowych. Sięgając po tego typu lek na grzybicę bez recepty, można złagodzić uporczywe objawy, a także osłonić delikatne miejsca przed wnikaniem drobnoustrojów oraz utratą wilgoci. Środki przeznaczone do podawania dopochwowego mogą być stosowane także w przypadku zakażeń o charakterze nawracającym oraz przewlekłym. Leki na infekcje grzybiczną znajdujące się w tej kategorii to ponadto lecznicze pudry i zasypki działające przeciwbakteryjnie oraz hamujące nadmierną czynność wydzielniczą gruczołów potowych, które sprawdzają się w walce z zakażeniami skóry wywołanymi przez drożdżaki, czy łupież pstry.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.