Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 41,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Tabletki na alergię

Średnia ocena: 4.8 (96%) Na podstawie: 20 ocen

Aktywne filtry

Do najczęstszych schorzeń przewlekłych należą choroby alergiczne, które są rozpoznawane zarówno u osób dorosłych, jak i u całkiem małych dzieci. Do tych najczęstszych zalicza się atopowe zapalenie skóry, astmę, pokrzywkę oraz egzemę. Przypadłości te bardzo często są bagatelizowane, tymczasem nieleczone mogą prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. W ich zwalczaniu bardzo dobrze sprawdzają się tabletki na alergię dostępne bez recepty, które mają za zadanie przede wszystkim blokowanie działania histaminy. Związek ten uwalniany w organizmie w nadmiernej ilości może wywoływać skurcze mięśni gładkich, a także zwiększać przepuszczalność naczyń żylnych, powodując zmiany skórne, obrzęki, ból itp. Tabletki antyhistaminowe charakteryzują się szybkim działaniem, skutecznie przeciwdziałając objawom alergii i nie ulegając rozkładowi w wątrobie. Tego typu środki farmakologiczne są bezpieczne i dość dobrze tolerowane przez organizm, nie wywołując niepożądanych skutków ubocznych.

Skuteczne leki, w tym tabletki na uczulenie

Kichanie, wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, łzawienie i zaczerwienie oczu, uporczywy świąd skóry – to tylko niektóre z symptomów mogących świadczyć o alergii. Dolegliwości te u większości pacjentów mają charakter nawrotowy, a nasilają się po kontakcie z alergenem, którym mogą być pyłki roślin, roztocza kurzu domowego, sierść zwierząt, pleśnie itp. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką tabletki na alergię bez recepty zapewniające szybkie i długotrwałe działanie, które hamują działanie histaminy, zmniejszając obrzęk tkanek, znosząc kichanie i redukując swędzenie. W składzie tabletek przeciwalergicznych często można znaleźć wapń, kwercetynę i cynk. Składniki te nie tylko utrudniają produkcję i uwalnianie histaminy, ale także wzmacniają ściany komórkowe i niszczą enzymy odpowiedzialne za stany zapalne. W leczeniu schorzeń o podłożu alergicznym mogą być stosowane ponadto preparaty odczulające, które dobrze sprawdzają się w zwalczaniu astmy, pokrzywki, a także alergicznego nieżytu nosa.

Jak działają tabletki antyhistaminowe na alergię?

Objawy towarzyszące reakcjom alergicznym utrudniają normalne funkcjonowanie, pogarszając jakość życia chorego, a także zmniejszając jego wydajność w nauce i pracy. W naszej aptece można znaleźć szeroki wybór tabletek antyhistaminowych na uczulenie dostępnych bez recepty, które są przeznaczone do stosowania zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci oraz młodzieży. Preparaty te przeciwdziałają produkcji nadmiernej ilości histaminy w organizmie, zmniejszając objawy alergii i wykazując właściwości przeciwzapalne. We współczesnej terapii schorzeń alergicznych stosowane są głównie tabletki przeciwalergiczne II generacji zawierające w swoim składzie między innymi takie związki jak desloratadyna, loratadyna, cetyryzyna oraz feksofenadyna. Substancje te poprzez blokowanie obwodowych receptorów histaminowych hamują odczyny skórne oraz zmniejszają przepuszczalność naczyń błon śluzowych, eliminując takie objawy jak pokrzywka, wysypka, kichanie itp. Większość tabletek antyhistaminowych może być do stosowana zarówno do leczenia alergii przewlekłych, jak i tych występujących sezonowo.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.