Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 56,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na zgagę i refluks

Średnia ocena: 4.3 (86%) Na podstawie: 21 ocen

Aktywne filtry

  • Wyrób medyczny leczniczy
Mdłości, nudności
Neobianacid 45 tabletek do ssania
49,16 zł
  • Wyrób medyczny leczniczy
  • Saszetki
  • Płyn
Wrzody żołądka, zgaga, refluks
Esoxx One - terapia refluksu żołądkowo-przełykowego, 14 saszetek jednodawkowych
44,57 zł

Gorycz w jamie ustnej, nudności, wymioty, poczucie pieczenia w przełyku... Objawy refluksu potrafią być bardzo uciążliwe. Jak sobie z nimi poradzić? Dobry lek na zgagę i refluks może znacznie podnieść komfort pacjenta i sprawić, że codzienne spożywanie posiłków nie będzie wiązać się z uporczywym bólem. Dolegliwości żołądkowe dotyczą osób w różnym wieku i nie można ich lekceważyć. Utrzymujące się przez dłuższy czas objawy warto skonsultować z lekarzem.

Leki na refluks bez recepty

Szczególnym obciążeniem dla organizmu bywa spożywanie tłustych potraw i posiłków, które drażnią przełyk. Leki na refluks wykupują też osoby z nadwagą. Nadmierne kilogramy przyczyniają się do zwiększenia ciśnienia brzusznego, co prowadzi do dyskomfortu i problemów z trawieniem. Podobnie jest przy paleniu tytoniu, piciu zbyt dużej ilości kawy oraz alkoholu. W takich sytuacjach pojawiają się zaburzenia związane z pracą dolnego zwieracza. Niedyspozycje układu przydarzają się także kobietom ciężarnym. Lżejsze przypadki łagodzą leki na refluks bez recepty, które może kupić każdy, kto zauważy u siebie objawy. Katalog takich preparatów można przejrzeć online, porównując ich składy i ceny. Klienci często wybierają apteki internetowe, ponieważ mogą robić zakupy o wybranej przez siebie porze z dostawą do domu.

Leki na zgagę

W jaki sposób działa lek na zgagę? Wiele zależy od składu wybranego specyfiku. Przed zażyciem trzeba dokładnie zapoznać się z ulotką. Najczęściej spotykane na rynku formy leków to tabletki i zawiesiny doustne. Są bardzo proste w stosowaniu, wystarczy trzymać się wskazanej przez producenta dawki. Preparaty zobojętniają nadmiar kwasu solnego w żołądku, mogą też wykazywać właściwości osłaniające na błonę śluzową przełyku, dwunastnicy i żołądka. Leki na refluks blokują enzym wytwarzający kwas żołądkowy. Ulga odczuwana jest w niedługim czasie po spożyciu. Warto pamiętać o zdrowej diecie i dbaniu o swój układ pokarmowy. Najlepsze efekty przynosi działanie kompleksowe. Przy ograniczeniu używek i tłustych potraw organizm znacznie lepiej radzi sobie z trawieniem, a codzienne życie staje się łatwiejsze.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.