Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki bez recepty online

Średnia ocena: 4.3 (86%) Na podstawie: 21 ocen

Aktywne filtry

Wszystkie leki bez recepty, czyli OTC (ang. over the counter) można nabyć w aptece bez konieczności konsultacji z lekarzem. Należą do nich, m.in.:

  • środki przeciwbólowe,
  • preparaty przeciwgorączkowe i przeciwzapalne
  • substancje nasenne
  • środki wspomagające trawienie
  • leki łagodzące objawy alergii
  • substancje wspomagające układ krążenia i pracę ośrodkowego układu nerwowego
  • leki łagodzące objawy przeziębienia

Leki z kategorii OTC są bezpieczniejsze niż farmaceutyki przepisywane z polecenia lekarza. W większości nie powodują uzależnień. Warto jednak pamiętać, że działają jedynie na łagodne dolegliwości. Te poważniejsze należy skonsultować ze specjalistą. Wiele osób odnosi mylne wrażenie, że środki dostępne bez recepty można przyjmować bez umiaru. Nie jest to jednak prawda. Ich stosowanie jest bezpieczne, pod warunkiem, że nie przekracza się dawek podawanych przez producenta leku. Zaleca się, aby przed użyciem dokładnie zapoznać się z ulotką dołączoną do opakowania lub skonsultować kwestię dawkowania z farmaceutą. Przyjmowanie zbyt dużych dawek leków może nie tylko nie pomóc w walce z dolegliwością, a wręcz zaszkodzić zdrowiu. Należy również upewnić się, że określona substancja czynna może być przyjmowana przez wszystkich, w tym głównie dzieci i kobiety w ciąży. Niektóre leki wykazują szereg przeciwwskazań do przyjmowania, w tym nadciśnienie tętnicze czy choroby przewlekłe. Średni maksymalny czas przyjmowania leków bez recepty wynosi około 5 dni. Jeżeli, pomimo prawidłowego dawkowania, dolegliwości nie ustępują, należy niezwłocznie zgłosić się na konsultację do lekarza.

Jakie tabletki znajdziesz w naszej aptece?

Apteka Plus, będąca apteką sprzedającą preparaty dostępne bez recepty, umożliwia wybór leków na wiele dolegliwości. Do tej kategorii zaliczane są również suplementy diety, wpływające na układ odpornościowy, łagodzące nerwowość, wzmocnienie włosów i paznokci, pracę mózgu czy też wspomagające organizm kobiety starającej się o dziecko lub będącej już w ciąży. W asortymencie internetowej apteki znajdują się także maści, żele i kremy stosowane na problemy z żylakami, hemoroidami, bólami mięśniowymi, grzybicą stóp i paznokci czy też ze zmianami skórnymi, w tym trądzikiem i atopowym zapaleniem skóry. Innymi produktami są zestawy witamin i minerałów, które pozwalają na uzupełnienie niedoborów żywieniowych.

W bogatym asortymencie znajdują się ponadto specjalistyczne kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji skóry problematycznej i wymagającej, w tym  preparaty antyalergiczne, do cery suchej, wrażliwej oraz hipoalergiczne, bezpieczne dla bardzo małych dzieci.

Apteka internetowa z szerokim asortymentem leków bez recepty

W jaki sposób można kupić leki szybko, bezpiecznie i tanio? Apteka internetowa bez recepty umożliwia zakup wielu produktów z kategorii OTC bez konieczności wychodzenia z domu i stania w długich kolejkach. Oszczędność czasu jest szczególnie ważna w okresie jesienno-zimowym, gdy osiedlowe apteki zapełnione są pacjentami kupującymi leki na przeziębienie. Leki bez recepty są ogólnodostępne i w przystępnych cenach, często niższych niż w aptekach stacjonarnych.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.