Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 14,00 zł - 66,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na łuszczycę

Średnia ocena: 4.8 (96%) Na podstawie: 17 ocen

Aktywne filtry

Jedna z najczęstszych chorób, które atakują naszą skórę, to łuszczyca. Statystyki pokazują, że cierpi na nią co pięćdziesiąta osoba. Jej objawem są czerwone grudki pokryte łuskami, które tworzą skupiska nie tylko na gładkiej skórze na ciele, ale także na pokrytej włosami skórze głowy. Zmiany te zazwyczaj powodują nieprzyjemne swędzenie, niejednokrotnie nawet ból. Często łuszczyca atakuje także paznokcie oraz stawy – w przypadku tej pierwszej odmiany można zaobserwować malutkie wgłębienia lub marszczenia w płytkach paznokci.

Choroba ta najczęściej ujawnia się między 10. a 40. rokiem życie, może jednak wystąpić we właściwie każdym wieku. Co ważne, z tą nieprzyjemną przypadłością, można skutecznie walczyć, wykorzystując leki na łuszczycę w różnej postaci.

Skuteczne leki i maści

Leczenie tej dolegliwości zazwyczaj odbywa się z wykorzystaniem preparatów zewnętrznych, takich jak na przykład maści na łuszczycę. Czasami jednak trzeba oprócz nich stosować preparaty doustne – wszystko zależy od typu skóry i tego, jak bardzo przypadłość jest zaawansowana. Od leków na łuszczycę bez recepty nie należy jednak oczekiwać natychmiastowych cudów – to choroba przewlekła, a leczenie jej to długotrwały proces, który może zająć nawet kilka lat. Regularne stosowanie różnych kremów pozwoli jednak skutecznie się z niej wyleczyć.

Składniki zawarte w tego typu produktach wpływają bardzo korzystnie na kondycję skóry, dzięki temu możliwe jest wyleczenie tej choroby bez pozostawienia blizn. Balsamy i kremy na łuszczycę zawierają najczęściej mocznik, panthenol, wazelinę, lanolinę, masło shea i naturalne wyciągi roślinne – wszystkie te składniki pomagają zapewnić odpowiedni poziom natłuszczenia i nawilżenia skóry oraz zregenerować uszkodzony naskórek. Dodatkowo miejscowe leki na łuszczycę zmniejszają stan zapalny i oczyszczają skórę.

Leki na łuszczycę bez recepty

Oprócz maści, kremów czy balsamów często stosuje się również szampony na łuszczycę – są one najbardziej praktycznym rozwiązaniem w przypadku, gdy zmiany dermatologiczne pojawiają się na skórze głowy. W większości preparatów tego typu znajdziemy kortykosteroidy (inaczej glikokortykosteroidy, takie jak kortyzol czy kortyzon), które należą do grupy sterydów i są bardzo skuteczne w walce z łuszczycą dzięki swojemu działaniu przeciwzapalnemu. Nałożenie na skórę kremu czy maści zawierającej taką substancję przynosi natychmiastowe ukojenie.

Z racji powszechności tej choroby duża część leków na łuszczycę jest dostępna bez recepty. Można je spotkać w rozmaitych formach – dostępne są kremy, balsamy, maści, szampony, mleczka, roztwory, spraye i lakiery do paznokci, a w cięższych przypadkach także tabletki. Choć wszystkie te produkty do leczenia miejscowego są ogólnodostępne, jeśli nie jesteś pewny, czy zaobserwowana przez Ciebie zmiana to łuszczyca, powinieneś skontaktować się z dermatologiem lub lekarzem pierwszego kontaktu, zanim dobierzesz idealny dla siebie lek na łuszczycę. Sprawdź też produkty dostępne na stronie naszego sklepu internetowego i podaruj sobie trwałą ulgę.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.