Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 68,00 zł - 122,00 zł

Compare Products

  • You have no items to compare.

Pulsoksymetry

Oferowane urządzenie służy do badania zawartości tlenu we krwi. Pulsoksymetr jest sprzętem sprawdzającym jakość saturacji krwi, ponieważ jej obniżona wartość może doprowadzić do powstania duszności i omdleń. Wyróżnia się pulsoksymetry napalcowe, nadgarstkowe, a także bezprzewodowe oraz kieszonkowe. Są intuicyjne w obsłudze.

Pulsoksymetr napalcowy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że produkt ten używany jest przez lekarzy pierwszego kontaktu i ratowników medycznych. To małych rozmiarów urządzenie zakładane jest najczęściej pacjentom szpitali na palec po to, by badać czynności życiowe. Niestety, saturacja krwi może zacząć spadać w każdej chwili i doprowadzić do zapaści, utraty przytomności oraz spowodować trwały uszczerbek na zdrowiu. W najlepszym wypadku pacjent będzie skarżył się na duszności.

Co ważne, pulsoksymetr napalcowy lub też nadgarstkowy warto mieć również u siebie w domu. Jest sprzętem rekomendowanym osobom ciężko chorym lub skarżącym się na trudności z oddychaniem oraz częsty, przeszywający ból w klatce piersiowej.

Pulsoksymetr do pomiaru poziomu saturacji krwi

Produkt ma prostą budowę i jest łatwy w obsłudze. Wkłada się go najczęściej na palec lub na okolice nadgarstka i podłącza. Postępując zgodnie z instrukcją, uruchomisz go bez najmniejszego problemu. Zarówno pulsoksymetr napalcowy, jak i ten wkładany na nadgarstek składa się z jednostki centralnej oraz czujnika. Urządzenie to bada saturację krwi, czyli nasycenie hemoglobiny tlenem, w ten sposób można sprawdzić, czy układ oddechowy pracuje prawidłowo. Wyróżnia się także jednostki, które badają samo tętno.

Warto wiedzieć, że odpowiednia dla człowieka saturacja krwi wynosi od 95% do 99%-100%. Pozostałe wartości stanowią odchylenia od normy, dlatego konieczny jest stały monitoring osób chorych. Wykorzystanie pulsoksymetru sprawia, że można kontrolować ich stan zdrowia nawet w domu. Co ciekawe, poziom zawartości tlenu we krwi może być fałszywie obniżony przez zastosowanie ciemnego lakieru na paznokciach. Przed założeniem produktu na palec, należy oczyścić dokładnie płytkę paznokcia. Dzięki temu wskaźnik saturacji będzie prawidłowy.

Średnia ocena: 4.7 (94%) Na podstawie: 17 ocen

Aktywne filtry

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.