Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 39,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na gorączkę bez recepty

Średnia ocena: 4.3 (86%) Na podstawie: 24 ocen

Aktywne filtry

W zakres asortymentu przygotowanego przez naszą aptekę internetową wchodzą leki na gorączkę bez recepty, które są przeznaczone do stosowania zarówno u dzieci, jak i u osób dorosłych. Są to preparaty przeciwgorączkowe w postaci tabletek musujących, syropów oraz saszetek z proszkiem do sporządzania roztworu doustnego, które zawierają w swoim składzie substancje czynne łagodzące nawet najbardziej uciążliwe objawy przeziębienia oraz grypy. Wskazaniem do stosowania produktów dostępnych w tej kategorii jest gorączka różnego pochodzenia. Oznacza to, że poniższe leki sprawdzą się zarówno w przypadku gorączki towarzyszącej infekcji wirusowej, jak i tej pojawiającej się na skutek odczynu poszczepiennego.

Preparaty zwalczające gorączkę

Jednym z częściej rozpoznawanych objawów chorobowych u dzieci i osób dorosłych jest podwyższona temperatura ciała. Stanowi ona odpowiedź organizmu w przebiegu niektórych schorzeń, charakteryzując się aktywizacją procesów immunologicznych. Leki na gorączkę bez recepty, które proponujemy w tej kategorii naszej apteki, to preparaty zawierające w swoim składzie między innymi takie składniki aktywne jak:

  • paracetamol,
  • ibuprofen,
  • kwas acetylosalicylowy,
  • witamina C.

Związki te wykazują działanie przeciwgorączkowe i przeciwzapalne, łagodząc objawy chorób przeziębieniowych oraz skracając czas trwania infekcji.

Leki przeciwgorączkowe

Wyrazem sprawnego funkcjonowania organizmu jest gorączka, która może występować na skutek wielu różnego rodzaju czynników. Podwyższona temperatura zazwyczaj jest oznaką infekcji wirusowej lub bakteryjnej. W takiej sytuacji często pojawiają się też dodatkowe symptomy – ogólne złe samopoczucie, uczucie zimna, bóle mięśniowo-stawowe, dreszcze. W łagodzeniu tych objawów bardzo dobrze sprawdzają się leki przeciwgorączkowe, które są dostępne bez recepty. Najczęściej stosowanym preparatem na gorączkę jest paracetamol, który może być podawany zarówno dorosłym, jak i małym dzieciom. Dostępne środki są przeznaczone do stosowania zwykle, kiedy temperatura ciała przekroczy 38 stopni Celsjusza.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.