Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 99,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Preparaty i maści na blizny

Średnia ocena: 4.4 (88%) Na podstawie: 20 ocen

Aktywne filtry

Jednym z częstszych problemów dermatologicznych są zbliznowacenia, z którymi zmagają się osoby w każdym wieku. Tego typu zmiany na skórze są efektem procesu gojenia po wcześniejszym urazie mechanicznym, termicznym lub chemicznym. Mogą również powstawać na skutek przewlekłego procesu zapalnego. Blizny różnią się wyglądem od prawidłowej skóry. Zazwyczaj są mniej elastyczne, niekiedy błyszczące i jaśniejsze od otaczającego naskórka. Starsze zmiany mogą dodatkowo wystawać ponad powierzchnię skóry, stanowiąc widzialny defekt kosmetyczny. Chociaż w przeważającej większości zbliznowacenia nie wymagają leczenia, to jednak wiele osób dąży do zmniejszenia ich widoczności. W takiej sytuacji z pomocą przychodzą preparaty na blizny, które są dostępne głównie w formie kremów, żelów, maści oraz plastrów. Produkty te mają za zadanie przede wszystkim uelastycznienie naskórka i sprawienie, że nieestetyczna zmiana stanie się mniej widoczna.

Preparaty na blizny pooperacyjne i po oparzeniu

W asortymencie naszej apteki internetowej można znaleźć duży wybór środków przeznaczonych do walki z bliznami. Mogą być one stosowane do leczenia blizn różnego pochodzenia, w tym między innymi po cesarskim cięciu, oparzeniach, operacjach kardiologicznych, wycięciu znamion, zabiegach laparoskopowych, urazach mechanicznych, terapiach laserowych itp. W przypadku zmian zlokalizowanych na ruchomych powierzchniach twarzy i ciała najlepszym wyborem będzie żel lub maść na blizny. Taki preparat, dzięki lekkiej i nietłustej konsystencji, jest niewidoczny, szybko się wchłania i nie pozostawia na skórze nieprzyjemnej, lepkiej warstwy. Większość tego typu środków można z powodzeniem stosować nawet pod makijaż. W zmniejszaniu widoczności zbliznowaceń dobrze sprawdzi się również krem zawierający silikon, który może być aplikowany zarówno na starsze, jak i na całkiem świeże zmiany. Wyroby te są bezpieczne i mogą być nakładane na skórę niezależnie od wieku.

Plastry, żele i maści na blizny

Jedną z nowocześniejszych metod leczenia blizn są plastry silikonowe, które charakteryzują się niezwykłą wygodą używania. Mogą one stanowić doskonałą alternatywę dla takich preparatów jak krem czy maść na blizny pooperacyjne, po oparzeniu itp. Dzięki starannie dopracowanym formułom, bazującym na matowym żelu silikonowym, poprawiają wygląd i elastyczność zbliznowaceń, jednocześnie redukując uczucie pieczenia i swędzenia, które może pojawić się w związku z nieestetyczną zmianą na skórze. Większość plastrów silikonowych dostępnych w ofercie naszej apteki internetowej jest przystosowana do zwalczania nawet kilkuletnich blizn, zmniejszając ich widoczność i ujednolicając koloryt. Przezroczystość sprawia, że są niewidoczne na skórze, natomiast przepuszczalne membrany umożliwiają naskórkowi swobodne oddychanie. Co więcej, dzięki temu, że są miękkie i elastyczne, z łatwością dopasowują się do anatomicznych kształtów ciała, nie brudząc przy tym odzieży. Dostępne w tej kategorii produkty mogą być stosowane na wszystkie obszary skóry, nawet na te najbardziej wrażliwe.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.