Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 115,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Preparaty na żylaki i zakrzepicę

Średnia ocena: 4.0 (80%) Na podstawie: 23 ocen

Dostępne 103 produkty

Pokazano 1-15 z 103 pozycji

Aktywne filtry

Najczęstszym objawem przewlekłej choroby żylnej są żylaki kończyn dolnych, które charakteryzują się widocznymi przez skórę rozszerzonymi żyłami. Chociaż dla wielu osób stanowią one przede wszystkim poważny defekt kosmetyczny, nieleczone mogą prowadzić do wielu niebezpiecznych powikłań. Żylaki mogą pojawić się wraz z wiekiem, ale nie jest to jedyny czynnik warunkujący ich rozwój. Na ich powstawanie wpływ mają także: prowadzony styl życia, brak aktywności fizycznej, dieta uboga w błonnik, uwarunkowania genetyczne oraz przebyta zakrzepica naczyń żylnych. Jeszcze do niedawna te uciążliwe zmiany w obrębie kończyn dolnych leczono głównie za pomocą metod chirurgicznych. Obecnie medycyna proponuje coraz to nowocześniejsze leki, które są dostępne w formie tabletek, kapsułek oraz maści do stosowania zewnętrznego. Preparaty te bazują głównie na składnikach pochodzenia roślinnego, wykazujących działanie ochronne na naczynia, zmniejszając obrzęk i usprawniając krążenie krwi.

Kremy, maści i żele na żylaki

W tej kategorii proponujemy szeroki wybór produktów przeznaczonych do stosowania zewnętrznego, które działają odpowiednio na naczynia krwionośne, poprawiając ich napięcie i zmniejszając przepuszczalność. Jeśli zmagasz się z uciążliwymi objawami choroby żylnej kończyn dolnych, możesz sięgnąć po krem lub maść na żylaki zawierającą wyciąg z kasztanowca czy ekstrakt z arniki górskiej. Znajdujące się w nich składniki czynne oddziałują uszczelniająco na ścianki naczyń włosowatych, zapobiegając ich kruchości, a także nawilżając i uelastyczniając naskórek. Osobom, którym dokuczają obrzęki nóg utrudniające codzienne funkcjonowanie, możemy też zaproponować żel na żylaki z diosminą o działaniu kojącym, przeciwzapalnym oraz pobudzającym prawidłowe krążenie krwi. Dzięki lekkim, nietłustym konsystencjom preparaty te są łatwe w aplikacji i błyskawicznie się wchłaniają, nie pozostawiając na skórze lepkiej warstwy i nie brudząc przy tym odzieży. Wyroby te są polecane zwłaszcza osobom przebywającym długo w pozycji stojącej i siedzącej (np. w podróży).

Leczenie zakrzepicy i pajączków

Poza kremami, żelami i maściami w ofercie naszej apteki internetowej mamy też leki na zakrzepice oraz preparaty umożliwiające leczenie pajączków. Są to głównie tabletki oraz kapsułki do przyjmowania doustnego, które są przeznaczone do stosowania w przewlekłej niewydolności żylnej różnego pochodzenia objawiającej się obrzękami, uczuciem ciężkości nóg, swędzeniem oraz kurczami łydek. Skuteczny lek na żylaki może zawierać nie tylko witaminy czy minerały wspomagające zdrowie układu krwionośnego, ale także naturalne bioflawonoidy roślinne. Związki te wykazują właściwości przeciwzapalne, przeciwzakrzepowe oraz obniżające ciśnienie krwi, łagodząc dolegliwości wywołane chorobą żylną kończyn dolnych. W walce z tym schorzeniem w szczególności są polecane bioflawonoidy pozyskane z winogron, głogu, jagód oraz żurawiny. W terapii żylaków dobrze sprawdzają się ponadto leki z saponinami, które zwiększają odporność mechaniczną naczyń włosowatych.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.