Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 7,00 zł - 18,00 zł

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Syropy na alergie

Średnia ocena: 4.7 (94%) Na podstawie: 18 ocen

Aktywne filtry

W sytuacji, kiedy podejrzewasz, że masz alergię, możesz zaopatrzyć się nie tylko w tabletki przeciwalergiczne. W ofercie naszej apteki internetowej posiadamy też duży wybór syropów antyhistaminowych dostępnych bez recepty, które mogą być bezpieczne stosowane zarówno u osób dorosłych, jak i u dzieci oraz młodzieży. Tego typu środki charakteryzują się nie tylko szybkim i skutecznym działaniem, ale także wyjątkowo wygodną formą podania, co jest szczególnie ważne w przypadku najmłodszych. Znajdujące się w nich składniki aktywne hamują wydzielanie nadmiernej ilości histaminy w organizmie, przyczyniając się tym samym do zmniejszenia takich objawów jak wyciek wodnistej wydzieliny z nosa, pieczenie i zaczerwienie oczu, drapanie w gardle, świąd skóry, kichanie oraz pokrzywka. Właściwie dobrany syrop antyalergiczny nie tylko wyeliminuje uciążliwe objawy alergii, ale także podniesie jakość życia pacjenta, umożliwiając mu normalne funkcjonowanie na co dzień.

Syrop przeciwalergiczny

Dostępne w tej kategorii syropy na alergię bez recepty są wskazane do stosowania w objawowym leczeniu dolegliwości związanych z sezonowymi oraz przewlekłymi reakcjami alergicznymi. W ich składzie znajdują się substancje o działaniu antyhistaminowym, do których należą między innymi takie związki jak glukonolaktobionian i laktobionian wapnia. Składniki te w takim połączeniu działają przeciwzapalnie oraz przeciwobrzękowo, zmniejszając przepuszczalność naczyń krwionośnych i prowadząc do zmniejszenia odczynów alergicznych. Syrop przeciwalergiczny zwierający wapń dodatkowo wspomaga utrzymanie równowagi elektrolitowej, warunkując prawidłową kurczliwość mięśni i odpowiednie przewodnictwo nerwowe. Podawanie takich leków pozwala też zapobiegać niedoborom wapnia w organizmie. W składzie syropów na alergię można również znaleźć takie substancje czynne jak cetyryzyna oraz desloratadyna, które hamują obwodowe receptory histaminowe, nie wywołując przy tym senności i zaburzeń koncentracji. Związki te po podaniu doustnym nie przenikają do ośrodkowego układu nerwowego i nie wykazują działania uspokajającego.

Jak działa syrop antyhistaminowy na alergię?

Osoby zmagające się z uciążliwymi objawami alergii mogą sięgnąć nie tylko po tabletki, ale także po odpowiedni syrop antyhistaminowy. Tego rodzaju środki farmakologiczne wykazują bardzo dobre działanie w terapii chorób o podłożu alergicznym, zwłaszcza takich jak alergiczny nieżyt nosa, pokrzywka idiopatyczna, alergiczne zapalenie spojówek, astma oskrzelowa oraz atopowe zapalenie skóry. W ich składzie znajdują się starannie dobrane substancje czynne o działaniu przeciwalergicznym, przeciwzapalnym oraz przeciwobrzękowym, które zmniejszają obrzęk tkanek, ułatwiają oddychanie i redukują opuchliznę oczu. Syrop antyalergiczny skutecznie przeciwdziała produkcji nadmiernej ilości histaminy w organizmie, hamując uwalnianie związków indukujących reakcje zapalne, jednocześnie wspomagając prawidłowe funkcjonowanie układu immunologicznego. Dzięki wygodnej formie podania tego rodzaju preparaty są często wybieranymi środkami na alergię dla dzieci, chociaż mogą być przyjmowane również przez osoby dorosłe.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.