Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 80,00 zł

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Selen w tabletkach

Średnia ocena: 4.6 (92%) Na podstawie: 19 ocen

Aktywne filtry

Mikroelementy to składniki, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, chociaż występują w nim w niewielkich ilościach. Jednym z takich pierwiastków jest selen, odpowiedzialny m.in. za zdrowy wygląd włosów i paznokci. Nasz apteka internetowa ma w asortymencie tabletki i kapsułki w dawkach od 100 do 200 µg. Jest to maksymalna ilość, jaka może być przyjmowana w ciągu doby.

Zapotrzebowanie na selen przeciętnego człowieka mieści się w granicach od 40 do 70 µg, a substancja ta zawarta jest m.in. w orzechach i drobiu. Warto o tym pamiętać, wybierając leki i suplementy bez zalecenia lekarza. Preparaty te mogą okazać się przydatne dla osób, które mają mało urozmaiconą dietę.

Dlaczego selen jest tak potrzebny?

Coraz więcej mówi się o tym, jak ważną funkcję pełni selen w organizmie. Pierwiastek ten to przede wszystkim silny przeciwutleniacz chroniący komórki przed wolnymi rodnikami. Ponadto wpływa także na działanie układu odpornościowego i tarczycy.

W razie niedoborów przyjmowanie preparatów z selenem w postaci tabletek może zapobiec osłabieniu mięśni, zaburzeniom płodności i wielu innym dolegliwościom. Wybierając w aptece internetowej leki z tą substancją, należy jednak pamiętać, że jej nadmiar również bywa toksyczny.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.