Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 1,00 zł - 34,00 zł

Postać

Postać

Compare Products

  • You have no items to compare.

Ból głowy i migrena

Średnia ocena: 4.1 (82%) Na podstawie: 18 ocen

Aktywne filtry

Niedogodność związana z bólem głowy, znacznie pogarsza samopoczucie, wpływa na ogólne obniżenie sprawności, problemy z koncentracją. Jest to powszechna dolegliwość, która może być zapowiedzią komplikacji zdrowotnych, objawem zatrucia, wynikać z głodu, stresu lub zmian pogodowych. Jeżeli pojawi się w silnej formie, dodatkowo powoduje brak apetytu, nudności, wymioty. Tabletki przeciwbólowe i leki na migrenę bez recepty, to zaraz po metodach domowych, drugi stopień walki z dokuczliwym schorzeniem. 

Lek na migrenę bez recepty

Jest to jedna z najczęściej występujących dysfunkcji układu neurologicznego. Przyjmuje formę napadową i jak dotąd nie poznano podstaw, nie określono jasno przyczyn jej występowania. Może pojawić się nagle, bez powiązania z innymi schorzeniami. Niestety ma charakter chroniczny. Nie można jej wyleczyć, jedynie łagodzić ból głowy, stosując tabletki na migrenę. Warto pamiętać, by mieć je zawsze przy sobie. Choroba może u różnych pacjentów przyjmować odmienne formy: 

  • Migrena z aurą - przed atakiem niedyspozycji, występują zaburzenia widzenia, czucia lub odrętwienia. 
  • Ataki bez aury - obejmuje ok.75% przypadków chorych i przejawia silnym, nagłym dyskomfortem.
  • W formie przewlekłej - trwa przez dwa tygodnie w miesiącu i powtarza się przez kolejne trzy miesiące.
  • Stan migrenowy - dysfunkcja utrzymuje się przez więcej niż trzy dni.
  • Związana z menstruacją - występuje podczas kolejnych cyklów miesiączkowych, objawia się nieprzyjemnym pulsowaniem w głowie.

Tabletki na ból głowy

Dostępne w aptece online tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne to pierwsza pomoc w zwalczaniu bolesnych dolegliwości. Ze względu na różny stopień nasilenia dyskomfortu, można wybrać leki o różnej zawartości substancji aktywnych. Dostępne są produkty z ibuprofenem, kwasem acetylosalicylowym lub paracetamolem. Nie należy przekraczać dozwolonej dawki, która jest określona na dołączonej do opakowania ulotce. Jeżeli dolegliwości utrzymują się długotrwale, są nasilone, a zażycie leków nie przynosi ulgi, należy skonsultować się z lekarzem.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.