Compare Products

 • You have no items to compare.

Tabletki na trawienie - leki na trawienie i bóle żołądka

Średnia ocena: 4.4 (88%) Na podstawie: 20 ocen

Dostępne 572 produkty

Pokazano 1-15 z 572 pozycji

Aktywne filtry

 • Wyrób medyczny leczniczy
 • Saszetki
 • Płyn
Wrzody żołądka, zgaga, refluks
Esoxx One - terapia refluksu żołądkowo-przełykowego, 14 saszetek jednodawkowych
44,57 zł
 • Dietetyczny środek spożywczy
 • Kapsułki
Niestrawność
Debutir - dietetyczny środek specjalnego przeznaczenia medycznego, 60 kapsułek
43,14 zł

Problemy trawienne to popularna przypadłość. Nieodpowiedni sposób odżywiania, źle zbilansowana dieta, przejedzenie, stres, jedzenie w pośpiechu, a także wirusy i bakterie mogą wywoływać kłopoty z układem pokarmowym. Można pokonać je, stosując preparaty i leki poprawiające trawienie dostępne bez recepty. Jeśli ich forma jest łagodna, objawy nie wskazują na możliwość poważniejszych schorzeń, a przebieg niedyspozycji nie jest długofalowy, wówczas zazwyczaj nie potrzeba konsultacji lekarskiej.

W aptece internetowej Puls znajdziesz wszystko to, co wspomaga trawienie – tabletki, kapsułki, płyny, czy proszki do sporządzenia roztworu. Wystarczy wybrać dogodną dla siebie formę i stosować się do zaleceń uwzględnionych na ulotce czy opakowaniu, a Twój układ pokarmowy będzie Ci wdzięczny.

Jak działają tabletki na trawienie?

Na układ pokarmowy człowieka składa się kilka narządów, w tym przełyk, jelito cienkie i grube, żołądek, wątroba oraz trzustka, które mają za zadanie trawić i wchłaniać pokarmy, dostarczając w ten sposób do organizmu wszelkich niezbędnych substancji odżywczych. Aby wszystko działało sprawnie, można zdecydować się na przyjmowanie dodatkowo suplementów i leków na wspomaganie trawienia. W zależności od tego, czy wybierzesz środki na szybkie trawienie, które mają działać kompleksowo na cały układ pokarmowy, czy preparaty oddziałujące na poszczególne dolegliwości, osiągniesz różne efekty. Niektóre z nich mają za zadanie stymulować wydzielanie soków trawiennych, a inne przyspieszać metabolizm poprzez stymulację perystaltyki jelit. Leki na wątrobę będą chronić i regenerować ten narząd, a kompleksowe środki na trawienie zredukują gazy i pomogą pozbyć się problemów ze wzdęciami.

Zgaga, wzdęcia, ból żołądka – leki na trawienie bez recepty

Wśród najczęściej występujących dolegliwości układu pokarmowego, na które skarżą się osoby niezależnie od wieku i kondycji, można wymienić: biegunki, zaparcia, wymioty, wzdęcia, kolki, ból wątroby, żołądka, uczucie ciężkości, zgagę, brak apetytu. Chcąc uniknąć dyskomfortu związanego z wymienionymi przypadłościami, należy zadbać o higienę jedzenia, nie przejadać się, nie spożywać posiłków w pośpiechu. Na kłopoty z trawieniem równie ważne jest zastosowanie odpowiedniej profilaktyki. Ciężkostrawne, tłuste potrawy obciążają wątrobę, więc zapobiegawczo należy zadbać o odpowiednią prewencję, stosując tabletki na trawienie, które mają za zadanie wspomagać fizjologiczne funkcje tego narządu. Kolejną grupą produktów, w które warto się zabezpieczyć, są probiotyki bez recepty. To suplementy na trawienie, których spożywanie pomaga odbudować florę bakteryjną jelit. Produkty z tej grupy działają osłonowo, podnoszą odporność na patogeny chorobotwórcze i chronią organizm przed wyjałowieniem, do którego może dojść w czasie infekcji, zatruć i trudności pokarmowych.

Preparaty na ból żołądka

Leki na lepsze trawienie, które poradzą sobie z bólem żołądka to w większości przypadków leki rozkurczające. Sprawdzić się mogą krople lub odpowiednie tabletki. Niestety poradzą one sobie z bólem jedynie wtedy, gdy ten spowodowany będzie drobnymi problemami trawiennymi lub stresem. Ból żołądka może mieć rozmaite przyczyny i gdy związany będzie z wrzodami, refluksem czy zapaleniem trzustki może wymagać interwencji lekarza, który dobierze odpowiednie leki na trawienie – tabletki na receptę, zawierające większe ilości substancji czynnych.

Leki na dolegliwości jelitowe

Zaparcia, nudności, skurcze czy biegunki mogą być znakiem nieprawidłowego funkcjonowania jelit. Warto wtedy zdecydować się na lek na poprawę trawienia, który uzupełnia florę bakteryjną w jelitach. Mogą to być na przykład tabletki ziołowe na trawienie, które usprawnią pracę jelit i prowadzą do wyregulowania cyklu wypróżnień. Gdy te nie zadziałają, warto skonsultować się z lekarzem, bo przyczyną mogą być poważne choroby tego odcinka układu pokarmowego.

Środki na wymioty, biegunkę

Leki na trawienie oznaczają również te środki, które przynoszą ulgę podczas występowania biegunek i wymiotów. Wprawdzie dolegliwości te powinny ustąpić po kilku dniach samoczynnie niezależnie od tego, czy przyczyną jest stres, zatrucie czy reakcja na leki. Mimo to warto wesprzeć się odpowiednimi produktami leczniczymi, które przyspieszą proces powrotu do zdrowia. Na tego typu dolegliwości powinno stosować się nie tabletki na szybkie trawienie, a na spowolnienie pracy jelit. Najczęściej są to leki przeciwhistaminowe w przypadku, gdy problem dotyczy wymiotów lub zawierające taninian żelatyny w przypadku biegunki.

Tabletki na wzdęcia

Wzdęcia najczęściej spowodowane są niewłaściwą dietą lub alergią pokarmową. W tym przypadku można poradzić sobie z nimi, stosując leki na trawienie bez recepty. Najczęściej spotykane preparaty na tego typu dolegliwości to preparaty z symetykonem, przyspieszającym pękanie i pozbywanie się nadmiaru pęcherzyków gazowych w jelitach. Wzdęcia można również łagodzić za pomocą suplementów, zawierających wyciągi z takich ziół jak na przykład szałwia, mięta, tymianek czy kora dębu.

Probiotyki

Można spotkać je w postaci kropel, kapsułek czy proszków do sporządzania roztworu. Zawierają kultury bakterii, których zadaniem jest przywrócenie prawidłowej flory jelitowej najczęściej po antybiotykoterapii. Probiotyki utrzymując prawidłową florę bakteryjną, nie tylko wspierają trawienie, ale również są pomocne przy eliminacji takich dolegliwości jak biegunka czy wzdęcia. Pomogą też wyeliminować takie problemy trawienne jak bóle brzucha, biegunka oraz wzdęcia.

Tabletki wspomagające trawienie – co zawierają?

Tabletki na trawienie będą różniły się składem w zależności od swojego przeznaczenia. Inna substancja aktywna znajdzie się w lekach, które mają kompleksowo działać na układ pokarmowy, inne w tych na wątrobę czy problemy z jelitami. Niemniej jednak do najpopularniejszych substancji czynnych, na bazie których powstają leki na trawienie należy:

 • kwas dehydrocholowy – zwiększa on produkcję żółci i przyspiesza perystaltykę jelit, działając przeczyszczająco. Tabletki na lepsze trawienie na bazie tego kwasu sprawdzą się przy niewielkich zaparciach i dolegliwościach związanych z produkcją zbyt małych ilości żółci w wątrobie;

 • sylimaryna – środki wspomagające trawienie bazujące na koncentracie sylimarynowym z nasion ostropestu działają rozkurczowo, przeciwzapalnie i antyoksydacyjnie. Sylimaryna chroni wątrobę przed wnikaniem do jej komórek toksycznych substancji oraz ułatwia trawienie;

 • wodorotlenek magnezu – ogranicza ilość wydzielanego kwasu żołądkowego przy jednoczesnym zwiększaniu ilości wody w jelitach, ułatwiając w ten sposób wypróżnianie. Pozwala na szybsze trawienie i łagodzi zaparcia;

 • symetykon – leki wspomagające trawienie na bazie tej substancji pomagają w przypadku wzdęć, gromadzenia się gazów w jelitach, uczuciu pełności czy przy częstym odbijaniu się. Symetykon, zmniejszając napięcie powierzchniowe pęcherzyków zalegających w jelitach, sprawia, że poprzez ruchy perystaltyczne są one usuwane, przynosząc ulgę;

 • ranitydyna – dobry lek na trawienie zawierający ranitydynę zmniejsza ilość wydzielanego kwasu solnego, tym samym zmniejszając pH w żołądku. Najczęściej stosuje się go w przypadku problemów z wrzodami żołądka czy dwunastnicy, a także refluksu przełyku.

Co na lepsze trawienie? Tabletki na bazie naturalnych składników

Jeśli chcesz kupić coś na trawienie, co będzie bazowało na naturalnych produktach, to zwróć uwagę na takie składniki jak na przykład dziurawiec czy mięta pieprzowa, które wspomagają wydzielanie żółci. Podobnie zadziała także herbata z nagietka. Procesy trawienne usprawnisz, sięgając również po melisę lekarską, kminek zwyczajny, koper włoski, czarną rzepę czy karczoch zwyczajny. Wszystkie te rośliny zapewnią dobre trawienie, ponieważ działają rozkurczająco i przeciwwzdęciowo. Z kolei w przypadku zaparć warto sięgnąć po suplementy diety, które w swoim składzie będą zawierać nasiona babki jajowatej, siemię lniane, korę kruszyny, korzeń rzewienia lub liść senesu. Przy stosowaniu preparatów na bazie ziół i innych roślin należy upewnić się, czy nie wchodzą one w interakcję z innymi zażywanymi w danym momencie lekami, ponieważ niektóre rośliny mogą wzmacniać lub osłabiać działanie tych leków.

Jak zapobiegać problemom trawiennym?

Łatwiej jest zapobiegać niż leczyć, dlatego warto zdecydować się na zdrowy tryb życia i ewentualne wsparcie farmakologiczne, zanim dopadną Cię jakiekolwiek dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Co więc można zrobić, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem w tym zakresie?

Zadbaj o swój układ pokarmowy:

 • spożywając 5-6 mniejszych posiłków w ciągu dnia, z którymi Twój żołądek poradzi sobie lepiej niż z obfitymi porcjami;

 • unikając jedzenia przed snem. Ostatni posiłek powinno się spożywać najpóźniej 2-3h przed snem;

 • wprowadzając regularną aktywność fizyczną. Może to być krótki spacer bezpośrednio po posiłku, który zachęci układ pokarmowy do pracy;

 • wzbogacając dietę o produkty bogate w błonnik;

 • dokładnie rozdrabniając pokarm. Dłuższy i dokładniejszy proces przeżuwania to mniejsze kawałki i mniej połykanego powietrza, co z kolei usprawnia proces trawienia;

 • ograniczając spożywanie tłustych pokarmów.

Lek na trawienie bez recepty znajdziesz w aptece Puls

W szerokiej ofercie apteki internetowej Puls dostępne są najlepszej jakości leki na poprawę trawienia w konkurencyjnej cenie. Środki można nabyć w postaci płynów, proszku do sporządzenia roztworu, syropów lub kapsułek. Polecane preparaty na trawienie bez recepty przynoszą natychmiastową ulgę. Mają bezpieczny, przebadany skład i nie muszą być przepisane przez lekarza. Działając rozkurczowo, łagodzą ból i pozytywnie wpływają na kłopoty z trawieniem. Znacznie skracają czas trwania nieprzyjemnych dolegliwości, co pomaga uniknąć odwodnienia, poprawia komfort funkcjonowania i usprawnia proces trawienia. Zrób coś dla swojego układu pokarmowego, kupując w aptece Puls odpowiednie suplementy diety i leki wspomagające trawienie.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.