Leki i tabletki na wątrobę - zioła na wątrobę
- 31-01-2026
- 31-07-2027
Lek Raphacholin C – tabletki drażowane wspomagające zdrową wątrobę, 30 sztuk
- Suplement diety
- Suplement diety
- Suplement diety
- Suplement diety
- Suplement diety
- Suplement diety
- Suplement diety
Esseliv Duo, suplement diety z wyciągiem z ostryżu długiego i kompleksem witamin B, 40 kapsułek
Wątroba pełni w organizmie bardzo ważne funkcje. Jej działanie neutralizuje toksyny, takie jak alkohol i amoniak oraz metabolizuje leki. Magazynowane są w niej zapasy witamin i żelaza. Ponadto ma bardzo duży wpływ na odporność całego organizmu. Każde uszkodzenie i choroba związana z tym organem ma poważne skutki. Powstały jednak specjalistyczne leki na wątrobę, które pomagają w jej regeneracji i mogą znacznie przyspieszyć ten proces.
Sprawdź leki na regenerację wątroby i suplementy, jakie oferuje internetowa apteka Puls, wybierz te, które uznasz za niezbędne i ciesz się sprawną i zdrową wątrobą.
Jaką rolę w organizmie pełni wątroba?
Wątroba odgrywa w ludzkim organizmie niezwykle ważną rolę. Odpowiada za wiele funkcji, z którymi nie poradziłyby sobie inne organy. Przede wszystkim neutralizuje alkohol oraz metabolizuje niektóre leki i magazynuje witaminy takie jak witamina A, B12, D, a także żelazo i białko. Ponadto do jej zadań należy wytwarzanie żółci niezbędnej w procesie trawienia tłuszczów, a także glukozy. Wątroba ma również zdolność termoregulacji i pochłaniania obcych antygenów, dzięki czemu przypisuje się jej również działanie immunologiczne. Problemy związane z tym narządem mogą więc odbić się na całym organizmie, dlatego warto zastanowić się nad przyjmowaniem leków na wspomaganie wątroby, tak by zapewnić jej sprawne funkcjonowanie na długie lata.
Pierwsze objawy problemów z wątrobą
Nieprawidłowości w funkcjonowaniu wątroby w większości przypadków dają o sobie znać w postaci dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Wątroba jednak wpływa na różne funkcje organizmu, w związku z czym mogą pojawić się również inne objawy, które nie są dla niej charakterystyczne, a tym samym mogą utrudniać rozpoznanie. Do najczęściej występujących objawów, które mogą świadczyć o problemach i wskazywać na konieczność stosowania lekarstwa na wątrobę należą:
-
bóle brzucha,
-
wzdęcia,
-
nudności i wymioty,
-
wstręt do tłustych pokarmów,
-
osłabienie mięśni,
-
zaburzenia miesiączkowania,
-
zaburzenia krzepnięcia,
-
żółty odcień skóry i twardówek,
-
obrzęki nóg.
Dobry lek na wątrobę bez recepty
Można wymienić wiele objawów chorób związanych z wątrobą i drogami żółciowymi. Wśród nich często mówi się o bólach w okolicach prawego podżebrza, niestrawności, wzdęciach i nudnościach. Może wystąpić apatia, stany depresyjne i nadmierna senność. W takich sytuacjach nie warto ignorować odczuwanych dolegliwości, należy skonsultować je z lekarzem. W aptece można także kupić lekarstwo na wątrobę na bazie ziół, które w naturalny sposób chroni komórki i wspomaga fizjologiczną wydolność tego organu. W składach takich preparatów pojawia się na przykład kminek, ostropest plamisty, wyciąg z ziela karczocha i korzenia cykorii. Takie leki na ból wątroby wiążą się także ze stymulowaniem wydzielania soków trawiennych.
Leki regenerujące wątrobę
W jaki sposób powinno się zażywać lek regenerujący wątrobę? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na wskazania z ulotki określonego preparatu. Nie można przekraczać maksymalnej dopuszczalnej dawki i warto zachować regularność stosowania. Kolejną istotną kwestią jest zadbanie o zdrową dietę, która nie będzie nadmiernie obciążać układu pokarmowego. Niewskazany jest alkohol, który w wielu przypadkach prowadzi do marskości wątroby. W posiłkach nie powinny pojawiać się zbyt tłuste potrawy. Tabletki na wątrobę zapisywane są na przykład osobom cierpiącym na zespoły metaboliczne wywołane przez nadwagę i otyłość. Choć ludzkie organy mają zdolność do regeneracji, warto wspierać te procesy i dbać o to, by każdy organ jak najdłużej pozostał zdrowy. Zioła i ograniczanie toksyn będą w tym niezwykle pomocne. Niektóre leki na regenerację wątroby należy spożywać w trakcie posiłku, inne po. Wszystko zależy od wskazań i zaleceń producenta.
Suplementy na wątrobę
Jeśli chcesz profilaktycznie zadbać o swoje zdrowie, to warto sięgnąć na przykład po suplement na wątrobę na bazie kwasu alfa-liponowego (ALA). Zwiększając poziom cysteiny, niezbędnej do syntezy glutationu odpowiada on za odtruwanie wątroby, działa na nią ochronnie i może regenerować niektóre uszkodzenia. W przypadku zapalenia wątroby kwas ALA zmniejsza produkcję i gromadzone zapasy tłuszczu oraz łagodzi objawy tej choroby. Kwas alfa-liponowy działa wszechstronnie nie tylko na wątrobę – pomaga regulować poziom cukru we krwi, pozytywnie wpływa na wzrok oraz opóźnia procesy starzenia się skóry.
Leki na wątrobę bez recepty – co zawierają?
Najlepszy lek na wątrobę to taki, który będzie odpowiadał na Twoje potrzeby oraz zawierał tylko niezbędne składniki, których zadaniem jest wsparcie lub regeneracja zniszczonego nieodpowiednią dietą, tłustymi potrawami lub nadużywaniem alkoholu, narządu.
Dobre tabletki na wątrobę najczęściej zawierają jeden lub więcej z poniższych składników:
-
sylimaryna – jest to substancja pozyskiwana z ostropestu plamistego. Jej właściwości przeciwzapalne i przeciwutleniające sprawiają, że ma ona pozytywny wpływ na wątrobę. Leki na bazie sylimaryny regenerują ten narząd i spowalniają proces jej niszczenia. Ponadto pobudzają produkcję żółci;
-
fosfolipidy – to składnik budulcowy wątroby. Są one nieocenionym wsparciem przy regeneracji komórek wątroby. Hamują włóknienie oraz stłuszczenie wątroby. Leki bez recepty na bazie fosfolipidów sprawdzą się zatem przy uszkodzeniach wątroby spowodowanych lekami czy alkoholem, czy gromadzeniu się tłuszczu w komórkach tego narządu;
-
aminokwasy – L-asparaginian L-ornityny jest solą dwóch aminokwasów i jego zadaniem jest regeneracja zniszczonej wątroby. Lek na regenerację wątroby na bazie ornityny jest najczęściej stosowany przy stłuszczeniu, marskości czy przewlekłym zapaleniu wątroby;
-
wyciąg z karczocha – zwiększa on ilość wydzielanych soków trawiennych i wspomaga pracę jelit. Polecany jest osobom, które często sięgają po ciężkostrawne posiłki, ponieważ pozytywnie działa na komórki wątroby;
-
wyciąg z korzenia cykorii – podobnie jak karczoch wpływa na ilość wydzielanych soków trawiennych oraz żółci. Tabletki wątrobowe bazujące na tym wyciągu poprawiają metabolizm oraz trawienie, a także usuwają z wątroby toksyny. Przydadzą się osobom, u których często występują wzdęcia lub u tych, które po posiłku mają uczucie przejedzenia, ponieważ wyciąg z korzenia cykorii niweluje te odczucia;
-
wyciąg z zielonej herbaty – preparaty na wątrobę, które bazują na wyciągu z zielonej herbaty, pomagają przede wszystkim utrzymać właściwy poziom cholesterolu we krwi;
-
cholina – to naturalnie występujący w organizmie składnik fosfolipidów, który poprzez niwelowanie ilości odkładanego tłuszczu, wspiera funkcjonowanie wątroby.
Co na wątrobę oprócz leków?
Leki wspomagające wątrobę to niejedyny sposób na jej regenerację. Możesz o nią zadbać, zmieniając również swój styl życia. Warto zacząć od diety, ponieważ to głównie tłuste i ciężkostrawne posiłki są powodem chorób związanych z tym narządem. Dieta, która zapewni zdrową wątrobę, powinna być lekkostrawna i bogata w świeże warzywa i owoce. Warto jest spożywać 5-6 małych posiłków zamiast 3 obfitych. Warto również zażywać trochę ruchu. Każda aktywność fizyczna przyspiesza krążenie krwi, a tym samym umożliwia wątrobie szybsze pozbycie się toksycznych substancji. Gdy twierdzisz, że tabletki na oczyszczenie wątroby nie są Ci jeszcze potrzebne, możesz zapobiegawczo spożywać zioła na wątrobę – dodając je do ulubionych potraw lub pijąc w postaci naparów.
Leki i tabletki na wątrobę dostępne w aptece internetowej Puls
Niezależnie od tego, jakie leki na wątrobę preferujesz, znajdziesz je wszystkie w ofercie apteki internetowej Puls. Online kupisz u nas suplementy i leki wątrobowe bez recepty, natomiast, gdy potrzebujesz zrealizować receptę, dokonasz tego w jednym z naszych punktów stacjonarnych. Oferujemy opiekę farmaceutyczną online, w ramach której podpowiemy, który lek na wątrobę będzie dla Ciebie najlepszy. Nasze produkty wysyłamy w ciągu 24 godzin. Możesz również zdecydować się na zakupy online z darmowym odbiorem osobistym. Zamawiaj zioła, suplementy i leki na wątrobę z naszej oferty w wygodnej dla Ciebie formie i zadbaj o jeden z najważniejszych narządów w Twoim organizmie.
FAQ – najczęściej zadawane pytania na temat leków na wątrobę
Czy leki szkodzą na wątrobę?
Tabletki na wątrobę, jeżeli przyjmowane są w zbyt dużych dawkach i przez długi czas w dodatku niezgodnie z zaleceniami lekarza, mogą zaszkodzić i negatywnie wpływać na ten narząd.
Czy leki przeciwbólowe szkodzą na wątrobę?
Lek przeciwbólowy również może negatywnie wpłynąć na wątrobę. Dotyczy to nawet powszechnie stosowanego paracetamolu, który przedawkowany lub połączony z alkoholem, może doprowadzić do niewydolności wątroby.
Czy leki na nadciśnienie uszkadzają wątrobę?
Niektóre leki stosowane w leczeniu nadciśnienia mogą zaszkodzić, ale głównie w sytuacjach, kiedy osoba je przyjmująca cierpi na zaburzenia czynności wątroby. W takich sytuacjach lekarz może zdecydować się na podanie leków na nadciśnienie, ale w odpowiednio mniejszych dawkach niż te stosowane przez osoby ze zdrową wątrobą.
Czy leki na cholesterol niszczą wątrobę?
W zależności od rodzaju leku może on wpływać negatywnie na wątrobę. Lek na cholesterol warto w takiej sytuacji skonsultować z lekarzem, który dobierając odpowiednią dawkę, ochroni wątrobę przed niepożądanym działaniem.
Kiedy brać leki na wątrobę?
Tabletki na wątrobę należy przyjmować wtedy, gdy nie można jej zregenerować za pomocą zdrowej diety i ograniczeniem niezdrowych używek, jak na przykład alkohol. Wcześniej można również spróbować sięgnąć po suplementy na wątrobę lub ziołowe napary do picia.
Jakie leki na powiększoną wątrobę?
W zależności od tego, co jest przyczyną powiększenia narządu, lekarz przepisze odpowiednie leki. Przykładowo, jeśli powodem jest marskość, może zlecić kortykosteroidy.
Jakie leki na stłuszczoną wątrobę?
W przypadku stłuszczenia wątroby bardzo często stosuje się leki na bazie fosfolipidów. Istotna przy tego typu dolegliwości jest natomiast redukcja masy ciała.