Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 2,00 zł - 91,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Preparaty na odleżyny i odparzenia

Średnia ocena: 4.1 (82%) Na podstawie: 21 ocen

Aktywne filtry

Na skórze mogą pojawiać się odleżyny oraz odparzenia, kiedy jest ona narażona na podrażnienia, uciski oraz otarcia. Najczęściej występują one w miejscach takich jak pośladki, wewnętrzna strona ud czy pięty. Wbrew powszechnej opinii odleżyny są problemem, z którym zmagają się nie tylko starsi ludzie czy niemowlęta. Takie uszkodzenia skóry często dotyczą także osób w wieku średnim – mogą się pojawić już przy kilkudniowej chorobie, która przykuje nas do łóżka. Uda na przykład są narażone na podrażnienia praktycznie na co dzień, ponieważ podczas chodzenia ocierają się jedno o drugie.

To wszystko może wywoływać niemały dyskomfort – zaczerwieniona skóra swędzi i uniemożliwia normalne funkcjonowanie. Na szczęście dostępne są różne środki, które przynoszą niemal natychmiastową ulgę, między innymi kremy przeciw odparzeniom oraz opatrunki na odleżyny.

Maść na odleżyny

Bardzo popularne są w tym zakresie maści na odparzenia dla dzieci – niemowlęta są obok osób starszych jedną z grup wiekowych, które ten problem dotyka na co dzień. Takie preparaty skutecznie przyspieszają procesy regeneracji naskórka, a dodatkowo mają działanie przeciwzapalne oraz ochronne. Ta ostatnia wymieniona funkcja jest bardzo ważna – warto wykorzystywać kremy przeciw odparzeniom prewencyjnie, ponieważ dobrze pielęgnowana skóra jest mniej narażona na powstanie odleżyn.

Swoje skuteczne działanie maść na odleżyny zawdzięcza odżywczym dla skóry substancjom. Przykładowo alantoina sprawia, że naskórek znacznie szybciej się regeneruje, a dodatkowo ma działanie łagodzące, dzięki czemu możemy odczuć natychmiastową ulgę i ukojenie. Lanolina natomiast ma właściwości nawilżające, co chroni uszkodzoną skórę przed wysuszeniem. Tlenek cynku przyspiesza gojenie poprzez uelastycznianie naskórka. Inne często spotykane składniki takich preparatów to na przykład aloes oraz olejek z rokitnika.

Plastry na oparzenia

Oprócz maści oraz kremów na odleżyny bardzo dobrym rozwiązaniem są także plastry na oparzenia. Doskonale zmniejszają one ryzyko podrażnienia skóry, a także sprawiają, że samo gojenie się tych nieprzyjemnych przypadłości jest dużo mniej bolesne. Dzięki nim zyskujemy jakby dodatkową, ochronną warstwę skóry. Opatrunki na odleżyny często są nasączane różnymi substancjami, które łagodzą ich objawy oraz przyspieszają regenerację naskórka – na przykład wazeliną czy hydrokoloidem. Dzięki nim rana może goić się w wilgotnym, sterylnym środowisku.

Świetnie sprawdzają się także nowoczesne, hydrożelowe plastry na odleżyny, które jednocześnie chronią skórę przez uszkodzeniami z zewnątrz i działają kojąco. Każdy rodzaj plastrów na oparzenia trzeba zmieniać maksymalnie co kilka dni – inaczej może wdać się zakażenie. Na pewno nie warto do opatrywania odleżyn stosować zwykłych plastrów – nie będą one miały szansy się pod nimi zagoić, w dodatku zrywanie takich opatrunków ze zmian skórnych przysporzy pacjentowi ogromnego i zupełnie niepotrzebnego bólu. Sprawdź stronę naszego sklepu i zaopatrz się w produkty, które naprawdę Ci pomogą!

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.