Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 3,00 zł - 27,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Maści na odciski i zrogowacenia

Średnia ocena: 4.0 (80%) Na podstawie: 19 ocen

Aktywne filtry

Do powszechnych zmian patologicznych występujących na skórze stóp i dłoni zalicza się odciski. Można je rozpoznać przede wszystkim po zrogowaciałym, złuszczającym się naskórku, który jest suchy i szorstki w dotyku. Tego typu patologie pojawiają się najczęściej jako reakcja obronna skóry na długotrwały ucisk. Dość często zmagają się z nimi osoby z płaskostopiem poprzecznym i podłużnym, aczkolwiek nie tylko. W rzeczywistości odcisk na stopie czy na palcu może się przytrafić każdemu z nas. W takiej sytuacji warto mieć pod ręką odpowiedni środek o działaniu przeciwzapalnym i złuszczającym, który nie tylko przyspieszy eliminację zrogowaciałego naskórka, ale także zmniejszy ból i dyskomfort towarzyszący zmianie. Preparaty na odciski, które oferujemy w naszej aptece internetowej, są w pełni bezpieczne w stosowaniu oraz wyjątkowe łatwe w aplikowaniu. Dzięki starannie dopracowanym formułom zmniejszają tarcie i ograniczają ocieranie skóry, jednocześnie stymulując naturalne procesy regeneracyjne.

Preparaty na odciski, plastry

Uciążliwe zrogowacenia mogą pojawiać się na różnych obszarach stóp oraz dłoni. Dość częstą ich lokalizacją jest przodostopie, ale umiejscawiają się również na grzbietowej stronie palców lub w okolicy pięt. Nieusuwanie tych zmian sprawia, że naskórek staje się coraz grubszy i twardszy, na skutek czego dochodzi do nadmiernej produkcji komórek rogowych. Dlatego tak ważne jest eliminowanie odcisków przy pomocy odpowiednich środków. W tej kategorii proponujemy duży wybór produktów, które pozwalają w szybki i bezpieczny sposób usunąć odciski na dłoniach i stopach. Są to plastry, maści, płyny, a także kremy, które zmiękczają oraz rozpulchniają zrogowaciały naskórek, ułatwiając i przyspieszając jego złuszczanie. Preparat na odciski może zawierać w swoim składzie kwas salicylowy o działaniu keratolitycznym, kwas mlekowy, który niszczy zgrubiałą warstwę skóry lub wyciąg z mocznika o właściwościach przeciwzapalnych oraz gojących. Częstym składnikiem tego typu środków jest także gliceryna oraz witamina E, która doskonale odżywia, natłuszcza i nawilża naskórek.

Leki i maści na odciski na stopach, dłoniach i palcach

Do eliminowania uciążliwej, zgrubiałej powłoki można wykorzystać nie tylko płyn. W sytuacji, kiedy zmiana jest dość duża i towarzyszy jej ból, wówczas warto sięgnąć po dostępny w naszej aptece lek na odciski bez recepty. Może to być np. maść na odciski, zawierająca kwas salicylowy i mlekowy, która przyspieszy rozpulchnianie i zmiękczanie skóry, działając łagodząco oraz przeciwzapalnie. Tego typu środki są przeznaczone do stosowania zwłaszcza w przypadku bolesnych i głębokich pęknięć, zapewniając szybkie gojenie się ran. W zakres naszego asortymentu wchodzi też bogata gama preparatów dedykowanych do przeciwdziałania odciskom. Są to głównie plastry na odciski i kremy intensywnie natłuszczające, które pomagają utrzymać naturalną wilgotność skóry, chroniąc ją przed nadmiernym wysuszeniem i bolesnymi otarciami. Dzięki starannie dobranym związkom aktywnym wspomagają prawidłowy wzrost naskórka, zapobiegając pojawianiu się odcisków, pęcherzy oraz zrogowaceń.

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.