Filtruj według

Dostępność

Dostępność

Cena

Cena

  • 6,00 zł - 149,00 zł

Rodzaj

Rodzaj

Postać

Postać

Opakowanie

Opakowanie

Compare Products

  • You have no items to compare.

Leki na infekcje intymne - globulki dopochwowe - tabletki

Średnia ocena: 4.5 (90%) Na podstawie: 20 ocen

Aktywne filtry

Infekcje intymne to dolegliwość, która dopada wiele kobiet i zazwyczaj wiąże się z nieprzyjemnymi objawami jak upławy, świąd czy uczucie pieczenia. W większości przypadków istnieje możliwość wyleczenia ich na własną rękę, stosując leki na infekcje intymne bez recepty. Znajdziesz je również w aptece internetowej Puls. Oferujemy globulki i maści na infekcje intymne, które mogą okazać się pomocne przy drobnych dolegliwościach ze strony układu płciowego i moczowego. Dbają o prawidłowy poziom pH pochwy, zapobiegają namnażaniu się bakterii i nawilżają, przyspieszając proces gojenia.

Większość z nich zapobiega również nawrotom infekcji. Poznaj całą naszą ofertę i zadbaj o odpowiednią florę bakteryjną dróg rodnych.

Najczęstsze przyczyny infekcji intymnych

Około 95% ekosystemu pochwy stanowią dobroczynne bakterie – m.in. pałeczki kwasu mlekowego, które są odpowiedzialne za utrzymanie naturalnej flory bakteryjnej pochwy. W sytuacji, w której zaczyna brakować wspomnianych bakterii i zaczynają mieć przewagę chorobotwórcze drobnoustroje, pojawia się problem infekcji. Za taki stan rzeczy najczęściej odpowiada:

  • niewłaściwa higiena zarówno zbyt przesadna, jak i niewystarczająca;

  • zbyt intensywne życie seksualne i częste zmiany partnerów;

  • niewłaściwa dieta;

  • okres ciąży i połogu, który osłabia układ odpornościowy;

  • zbyt obcisła i wykonana z syntetycznych materiałów bielizna;

  • częsta lub długotrwała antybiotykoterapia.

W niektórych sytuacjach wystarczy przyjmować leki bez recepty na infekcje intymne, w innych z kolei wymagana będzie zmiana trybu życia.

Objawy infekcji intymnych

Objawy infekcji będą się od siebie różnić w zależności od tego, z jakim jej rodzajem ma się do czynienia – bakteryjną, grzybiczą czy pasożytniczą. Istnieje jednak wiele objawów chorób układu płciowego i moczowego, które są wspólne dla każdej infekcji intymnej, a należy do nich:

  • świąd w okolicach intymnych,

  • uczucie pieczenia oraz ból w trakcie oddawania moczu i/lub w trakcie stosunku,

  • występowanie upławów o nieprzyjemnym zapachu i gęstej konsystencji,

  • suchość w pochwie,

  • zaczerwienienie sromu.

W przypadku łagodnych objawów może pomóc ogólnodostępny lek na infekcję intymną bez recepty, który bez wychodzenia z domu zamówisz w aptece internetowej Puls. Jednak w przypadku poważniejszego przebiegu choroby należy skonsultować się z lekarzem, który wdroży odpowiednią kurację – mogą to być popularne tabletki, globulki na infekcje intymne lub maści.

Czym są globulki i tabletki dopochwowe?

Globulki (a nie globułki) dopochwowe, to preparaty lecznicze do stosowania miejscowego. Umieszczone w pochwie rozpuszczają się i uwalniają substancję aktywną, która może być antybiotykiem lub np. kwasem mlekowym, jeśli jest to lek na infekcje intymne bez recepty. Sama nazwa globulki odnosi się do formy leku – pod żelową otoczką, która po zaaplikowaniu ulega rozpuszczeniu, znajduje się substancja, która w pochwie przyjmuje formę pianki lub żelu. Podobne działanie wykazują tabletki dopochwowe na infekcje, które mają formę zbitej substancji. W aptece internetowej Puls znajdziesz także maść na infekcje intymne, która pomoże w złagodzeniu uczucia swędzenia czy pieczenia.

Leki na infekcje intymne

Najczęściej występujące problemy związane z drogami rodnymi to infekcje grzybicze i bakteryjne. Wśród tych pierwszych najpopularniejszą chorobą jest drożdżyca zwana również kandydozą lub grzybicą pochwy, a w drugim – waginoza. Przeciwgrzybiczny lek dopochwowy czy to w formie globulek, tabletek, czy maści może okazać się skuteczny w walce z infekcją intymną wywołaną przez grzyby, natomiast w przypadku zakażenia bakteryjnego, globulki dopochwowe bez recepty mogą okazać się niewystarczające i niezbędna będzie interwencja lekarza i leczenie antybiotykami. Na szczęście w wielu przypadkach można sobie z intymnymi dolegliwościami poradzić samodzielnie. Globulki dopochwowe wykazują różne działanie, dlatego też warto rozróżniać ich poszczególne rodzaje.

Globulki dopochwowe bez recepty – rodzaje:

  • przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze – to wszystkie leki na infekcje pochwy, których zadaniem jest likwidacja stanów zapalnych i utrzymanie właściwej flory bakteryjnej. Zawierają zazwyczaj patogeny, które są odpowiedzialne za wywołanie choroby, a także substancje, które pozwalają utrzymać prawidłowe pH pochwy jak na przykład kwas mlekowy;

  • nawilżające – globulki o działaniu nawilżającym są przydatne w leczeniu suchości pochwy, a także zalecane tym kobietom, które skarżą się na ból podczas stosunków. W ich składzie najczęściej można znaleźć kwas hialuronowy, wykazujący działanie nawilżające i mlekowy odpowiedzialny za właściwe pH pochwy;

  • regenerujące – stosowane są przy uszkodzeniach błony śluzowej pochwy, czyli najczęściej po porodzie, intensywnej antybiotykoterapii czy po operacjach lub zabiegach związanych z narządem rodnym. W składzie globulek regenerujących znaleźć można również kwas hialuronowy, ale także naturalne wyciągi np. z drzewa herbacianego czy nagietka, które pozytywnie wpływają na elastyczność tkanek i przyspieszają proces ich regeneracji.

W internetowej aptece Puls znajdziesz nie tylko globulki, ale również kremy na infekcje intymne, żele dopochwowe, irygatory do higieny intymnej.

Infekcje intymne – lek na zapalenie pęcherza

Infekcje intymne to nie tylko grzybica pochwy czy waginoza, ale również schorzenia układu moczowego, które ze względu na specyfikę budowy anatomicznej znacznie częściej dotyczą kobiet niż mężczyzn – ponieważ cewka moczowa sąsiaduje z odbytem oraz ujściem pochwy bakterie łatwiej przedostają się do pęcherza.

Podstawowe objawy to częstomocz, pieczenie bądź trudności podczas oddawania moczu, swędzenie czy uczucie nadmiernego parcia na pęcherz. W niektórych przypadkach choroba przebiega bezobjawowo, co może w najgorszym razie prowadzić do konieczności jednorazowego, bądź cyklicznego cewnikowania. Przy zapaleniu pęcherza bardzo ważna jest profilaktyka, a przede wszystkim prawidłowa higiena okolic intymnych. Istotne jest także spożywanie dużej ilości płynów, jak również unikanie sytuacji, w których może dojść do wychłodzenia dolnej części ciała.

Przy zakażeniu lub bezpośrednio po wyleczeniu zapalenia należy odbudować i wzmocnić naturalną barierę ochronną układu moczowego. W tym celu często stosuje się leki dostępne bez recepty, jakie można znaleźć na tej podstronie. Są to przede wszystkim tabletki na zapalenie pęcherza, takie jak Urofuraginum czy Canephron. Oprócz tego stosuje się także różnorodne preparaty, suplementy i probiotyki bazujące na ekstraktach pochodzenia roślinnego, w tym wyciągu z żurawiny czy soku z pietruszki.

Globulki i tabletki na infekcje intymne – jak stosować?

Globulki na infekcję intymną stosuje się zazwyczaj przez okres około tygodnia, jednak nie dłużej niż 10 dni. Lek aplikuje się wieczorem przed pójściem spać i po umyciu okolic intymnych. Przed przystąpieniem do aplikacji należy dokładnie umyć ręce, aby uniknąć wprowadzenia do pochwy wraz z globulką bakterii z zewnątrz. Samą aplikację można wykonać, leżąc na plecach lub w jakiejkolwiek innej pozycji, którą uznasz za najwygodniejszą. Ważne, aby globulkę umieścić najgłębiej jak to możliwe. Po jej umieszczeniu w pochwie warto użyć wkładek higienicznych, ponieważ po rozpuszczeniu się globulki część jej zawartości może wypłynąć z pochwy i zaplamić bieliznę. Po zakończeniu terapii dopuszcza się stosowanie globulek zapobiegawczo raz na trzy, cztery dni.

Globulki i tabletki dopochwowe a współżycie seksualne

W przypadku przyjmowania leków przeciwgrzybiczych konieczne jest zaprzestanie współżycia. Istnieje bowiem ryzyko zarażenie partnera. Wstrzemięźliwość seksualną warto zachować nie tylko przez cały okres przyjmowania globulek, ale także kilka dni po zakończeniu terapii, tak by nie doprowadzić do nawrotu infekcji. Natomiast w przypadku pozostałych globulek tj. regenerujących czy nawilżających nie ma przeciwwskazań do współżycia. Te drugie zresztą znacząco zwiększają komfort podczas stosunku, szczególnie u tych Pań, które skarżą się na ból podczas intymnych zbliżeń.

Infekcje intymne – leki bez recepty i sposoby na ich zapobieganie

Jeśli zastanawiasz się, co na infekcję intymną można stosować zapobiegawczo, to polecamy ziołowe preparaty w postaci herbatek ziołowych na bazie pokrzywy czy mniszka lekarskiego. Zioła te wykazują delikatne działanie przeciwgrzybiczne. Ponadto w okresie, w którym jesteś szczególnie narażona na tego typu infekcje jak np. menopauza, przyjmowanie antybiotyków, możesz sięgnąć po probiotyki ginekologiczne. Dostępne są w formie doustnej i dopochwowej i mają na celu wspomagać mikroflorę pochwy oraz pomóc w utrzymaniu jej naturalnego pH. Ich głównym składnikiem jest kwas mlekowy. Ponadto, oprócz stosowania zapobiegawczo tego typu preparatów, należy:

  • zadbać o właściwą higienę – najczęściej, to nie przez brak podstawowych zasad higieny, ale przez zbyt intensywne i często wykonywane zabiegi pielęgnacyjne dochodzi do infekcji miejsc intymnych. Nadmierna higiena prowadzi bowiem do niszczenia również tych bakterii, które mają dobroczynny wpływ na układ płciowy i moczowy. Za niszczenie prawidłowej flory bakteryjnej w pochwie odpowiedzialne są też niektóre żele i mydła, dlatego warto kupić płyny do higieny intymnej lub podmywać się samą wodą;

  • unikać sztucznej i zbyt ciasnej bielizny – do spania warto całkowicie zrezygnować z zakładania bielizny, a w ciągu dnia wybierać majtki, które luźno leżą na ciele i wykonane są z naturalnych i przewiewnych materiałów, takich jak na przykład bawełna;

  • dbać o właściwą dietę – jedzenie świeżej i nieprzetworzonej żywności pozytywnie wpływa na odporność organizmu, w tym na zapobieganie infekcjom intymnym. Należy unikać również spożywania cukrów, które sprzyjają namnażaniu się grzybów;

  • odpowiednio przeprowadzać zabieg depilacji – podczas depilacji należy pozostawić owłosienie w miejscu wejścia do pochwy, ponieważ znajdujące się tam włosy chronią przed przedostaniem się niepożądanych drobnoustrojów;

  • mądrze korzystać z publicznych toalet, basenów, saun – w toaletach publicznych dbaj o to, aby nie siadać bezpośrednio na desce klozetowej, a na basenach, jacuzzi czy w saunach zawsze miej przy sobie własny ręcznik, a po wyjściu z wody jak najszybciej zmień mokry kostium kąpielowy na suchą bieliznę.

Zachowanie tych zasad połączone ze stosowaniem raz na jakiś czas probiotyków ginekologicznych może okazać się sukcesem w walce z nawracającymi infekcjami intymnymi.

Leki na infekcje intymne bez recepty dostępne online w aptece Puls

Proponowane przez aptekę internetową Puls produkty na infekcje intymne dostępne są bez recepty, w formie maksymalnie ułatwiającej prawidłowe dawkowanie i aplikację. Wykazują kompleksowe działanie fizjologiczne i stosowane są przez osoby w każdym wieku. Jeśli zatem doskwiera Ci ból przy oddawaniu moczu, świąd, pieczenie pochwy – leki znajdujące się w tej kategorii pozwolą Ci pozbyć się dokuczliwego problemu. Kiedy nie masz pojęcia, które leki na infekcje intymne sprawdzą się w Twoim przypadku, to zachęcamy do kontaktu z pracownikami naszej apteki, którzy oferują pełne wsparcie w wyborze odpowiednich produktów. Oprócz wsparcia farmakologicznego możesz liczyć na wygodną formę zakupów i szybką dostawę zamówienia.

Dowiedz się więcej:

Jak pozbyć się infekcji bakteryjnej pochwy?

Jak szybko wyleczyć i pozbyć się infekcji intymnej pochwy?

Co jest dobre na infekcje intymne?

Jak długo trwa i po jakim czasie przechodzi infekcja intymna pochwy?

Czy infekcyjne zapalenie pochwy przejdzie samo?

Czy infekcja bakteryjna pochwy może przejść sama?

Czy masturbacja pomaga na infekcje?

Jak rozpoznać i odróżnić rodzaj infekcji intymnej?

Jak wygląda i po czym poznać infekcyjne zapalenie pochwy?

Jak sprawdzić i zdiagnozować czy mam infekcję pochwy?

Dlaczego dochodzi do częstych infekcji intymnych oraz co powoduje i sprzyja zakażeniu?

Jak złagodzić podrażnienia okolic intymnych, objawiające się swędzeniem i pieczeniem pochwy?

Co robić, aby zapobiegać nawrotom infekcji intymnej pochwy?

Po czym rozpoznać infekcję grzybiczą pochwy?

Jak wyleczyć i pozbyć się grzybicy pochwy domowymi sposobami?

Jak wyleczyć i pozbyć się grzybicy pochwy domowymi sposobami?

Jakie są rodzaje infekcji pochwy?

Do czego może doprowadzić nieleczone infekcyjne zapalenie pochwy?

Jak samemu pozbyć się i wyleczyć infekcję zapalną pochwy domowym sposobem?

Czy przy infekcji pochwy można zrobić cytologię?

Jak szybko i raz na zawsze pozbyć się nawracającej grzybicy pochwy?

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.