Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Tantum Rosa, 1 mg/ml, roztwór dopochwowy, 140 ml, 5 butelek

24,71 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 4 ocen

Tantum Rosa - to lek w postaci roztworu dopochwowego, stosowanego do leczenia dolegliwości i objawów, takich jak: ból, pieczenie, świąd, zaczerwienienie, upławy, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy.

POJEMNOŚĆ:  

140 ml, 5 butelek

DZIAŁANIE:

Substancją czynną w leku jest benzydamina, która należy do niesteroidowych leków przeciwzapalnych (NLPZ).  Benzydamina wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz działa miejscowo znieczulająco i odkażająco.

WSKAZANIA:

Leczenie dolegliwości i objawów typu: ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk w okolicy zewnętrznych narządów płciowych oraz pochwy, towarzyszących:

zapaleniu sromu i pochwy,

zapaleniu szyjki macicy różnego pochodzenia, także po chemio- i radioterapii,

profilaktyce przed i pooperacyjnej w ginekologii.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek przeznaczony jest do płukania pochwy. Każda butelka jest jednorazowego użytku. Zawarty  w butelce roztwór dopochwowy, o temperaturze pokojowej, jest gotowy do zastosowania. Możliwe jest podniesienie jego temperatury, poprzez zanurzenie butelki na kilka minut w ciepłej wodzie.

Zalecany sposób dawkowania: od 1 do 2 płukań w ciągu doby, w zależności od nasilenia dolegliwości;

Leczenie dolegliwości i objawów zapalenia zewnętrznych narządów płciowych (okolicy krocza i sromu) współistniejącego z zapaleniem pochwy i (lub) szyjki macicy:  od 1 do 2 płukań na dobę, o ile lekarz nie zaleci inaczej.

Profilaktyka przed i pooperacyjna w ginekologii: według wskazań lekarza.

W przypadku samodzielnego rozpoczęcia leczenia Tantum Rosa można stosować nieprzerwanie nie dłużej  niż 7 dni, a o jego ewentualnym przedłużeniu powinien zadecydować lekarz. Celem uzyskania poprawy, leczenie nie powinno trwać krócej niż 3 dni.

Sposób stosowania

Trzymając butelkę za pierścień należy przekręcić nakładkę tak, aby zerwać zabezpieczenie,  a następnie ją zdjąć.

Wyciągnąć końcówkę aplikatora do oporu lub do usłyszenia charakterystycznego kliknięcia. Tylko całkowite wyciągnięcie aplikatora pozwala na odblokowanie zaworu i przeprowadzenie płukania.

Należy przyjąć pozycję leżącą lub półsiedzącą. Następnie wprowadzić końcówkę aplikatora do pochwy i powoli naciskać ściany butelki, aż do całkowitego jej opróżnienia. 

Po wykonaniu płukania należy pozostać w pozycji leżącej przez kilka minut, w celu zatrzymania przez ten czas roztworu w pochwie.

Jeżeli jest to możliwe płukanie należy wykonać:

w pozycji leżącej – najlepiej w wannie

w pozycji stojącej – pod prysznicem

można również wykonać płukanie w pozycji siedzącej – na bidecie lub sedesie

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest benzydaminy chlorowodorek (Benzydamini hydrochloridum).

100 ml roztworu zawiera 100 mg benzydaminy chlorowodorku.

Substancje pomocnicze: benzalkoniowy chlorek roztwór, disodu edetynian, etanol 96%, polisorbat 20, olejek różany, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Przed rozpoczęciem stosowania Tantum Rosa należy zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki.

W przypadku krwawienia z dróg rodnych lub upławów należy skontaktować się z lekarzem przed zastosowaniem tego leku.

Tantum Rosa zawiera benzalkoniowy chlorek, roztwór, który podrażnia i może powodować reakcje skórne.

Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, leków o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję uczuleniową. W takim przypadku należy odstawić Tantum Rosa i zgłosić się do lekarza, który zaleci odpowiednie postępowanie.

Lek przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

21593
4 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.