- OTC
- 28-02-2029
Ibuprom RR, Ibuprofen 400 mg, 24 tabletek
Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:
- Suplement diety
- Suplement diety
- OTC
- 28-02-2026
Ibuprom RR to szybko działający lek przeciwbólowy, przeciwzapalny i przeciwgorączkowy.
POJEMNOŚĆ:
12 tabletek
DZIAŁANIE:
Lek Ibuprom RR działa przeciwbólowo, przeciwzapalnie i przeciwgorączkowo.
WSKAZANIA:
Lek Ibuprom RR jest wskazany do krótkotrwałego stosowania leku są ostre bóle o nasileniu łagodnym lub umiarkowanym: pooperacyjne, mięśniowe, kostne, migrenowe oraz menstruacyjne. Lek stosuje się też w zmniejszaniu łagodnych i umiarkowanych bólów rożnego pochodzenia: bólów głowy, zębów, okolicy lędźwiowo-krzyżowej, nerwobólów, bólów stawów, a także gorączki (w przebiegu przeziębienia lub grypy).
DAWKOWANIE:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: doustnie 1 tabletka co 4 - 6 godzin po posiłkach. Nie należy stosować dawki większej niż 3 tabletki na dobę.
• Produktu leczniczego nie należy podawać dzieciom w wieku poniżej 12 lat.
• Osoby w podeszłym wieku: nie jest wymagana modyfikacja dawkowania.
• Działania niepożądane można ograniczyć, stosując najmniejszą skuteczną dawkę przez najkrótszy okres konieczny do złagodzenia objawów.
• Jeżeli konieczne jest stosowanie produktu leczniczego przez dłużej niż 3 dni lub pogarsza się stan pacjenta, pacjent powinien być skierowany do lekarza.
SKŁAD:
Substancją czynną leku jest ibuprofen (Ibuprofenum)
1 tabletka zawiera 400 mg ibuprofenu.
Substancje pomocnicze: Skład rdzenia tabletki: celuloza mikrokrysiczna, skrobia kukurydziana, skrobia żelowana, olej roślinny, uwodorniony, krospowidon, k, krzemionka koloidalna bezwodna. Skład otoczki tabletki: alkohol poliwynylowy (E 1203), makrogol 3350 (E 1521), tytanu dwutlenek (E 171), k (E 553b), mieszanina glinu potasu krzemianu (E 555) i tytanu dwutlenku (E 171), wosk Carnauba. Skład tuszu do nadruku: szelak glazura ok. 45% (20% estryfikowana) w etanolu, tytanu dwutlenek (E 171), alkohol n-butylowy, żelaza tlenek czarny (E 172), glikol propylenowy (E 1520), alkohol izopropylowy, amonowy wodorotlenek 28% (E 527), symetykon.
OSTRZEŻENIA:
• Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.
• Lek przechowywać w temperaturze poniżej 25oC.
• Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
• Trzeba zachować ostrożność jeśli u pacjenta stwierdzono toczeń rumieniowaty oraz mieszaną chorobę tkanki łącznej, objawy reakcji alergicznych po przyjęciu kwasu acetylosalicylowego, choroby układu pokarmowego oraz przewlekłe zapalne choroby jelit (wrzodziejące zapalenie jelita grubego, chorobę Leśniowskiego i Crohna), nadciśnienie tętnicze i (lub) zaburzenie czynności serca, zaburzenia czynności nerek, zaburzenia czynności wątroby, zaburzenia krzepnięcia krwi, czynną lub przebytą astmę oskrzelową lub objawy reakcji alergicznych w przeszłości; po zażyciu leku może wystąpić skurcz oskrzeli.
Stosowanie innych leków
Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach przyjmowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje przyjmować, w tym również o tych, które wydawane są bez recepty.
Lek Ibuprom RR może wchodzić w interakcje z:
• innymi niesteroidowymi lekami zapalnymi
• lekami o działaniu przeciwzakrzepowym
• lekami obniżającymi ciśnienie krwi,
• lekami moczopędnymi,
• kortykosteroidami, metotreksatem, litem, zydowudyną.
Ciąża i karmienie piersią
Jeśli pacjentka jest w ciąży lub karmi piersią, przypuszcza że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.
W ciągu pierwszych 6 miesięcy ciąży nie zaleca się stosowania leku. Stosowanie leku u kobiet w III trymestrze ciąży jest przeciwwskazane, ponieważ mogłoby to zwiększyć ryzyko wystąpienia powikłań u matki i dziecka w okresie okołoporodowym.
Ibuprofen przenika do mleka kobiet karmiących piersią w bardzo małej ilości i nie są znane przypadki wystąpienia działań niepożądanych u niemowląt karmionych piersią. Nie ma konieczności przerywania karmienia piersią w przypadku krótkotrwałego stosowania ibuprofenu w małych dawkach.
Wpływ na płodność
Lek Ibuprom RR może powodować zaburzenia płodności u kobiet przez wpływ na owulację. Działanie to jest przemijające i ustępuje po zakończeniu terapii.
Stosowanie leku u dzieci i młodzieży
Lek nie jest wskazany dla dzieci w wieku poniżej 12 lat.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.
Napisz opinię
Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*
Karta niestandardowa produktu
Więcej o produkcie
Powiązane wpisy
Naturalne sposoby na ból zęba - jak mu przeciwdziałać?
Ból zęba rodzi ogromny dyskomfort. Zazwyczaj pojawia się w najmniej spodziewanym momencie, co utrudnia zasięgnięcie...
Ból kręgosłupa i pleców jakie leki przeciwbólowe wybrać?
Ból kręgosłupa i pleców jest jedną z najczęściej dotykających nas przypadłości. Kręgosłup jest odpowiedzialny za prawidłową...
Leki przeciwbólowe dla dzieci - jak bezpiecznie je stosować?
Dzieci podobnie jak dorośli odczuwają ból, który nieleczony może prowadzić do niepożądanych skutków i powikłań. Ból i gorączka...
Jak wybrać najlepsze leki przeciwbólowe?
Ból głowy, mięśni, zęba czy stawów potrafi znacząco obniżyć jakość życia. Utrudnia normalne funkcjonowanie, w tym pracę...
Jakie tabletki na ból głowy wybrać?
Statystyki wskazują na to, że ból głowy stanowi dość powszechny problem. Szacuje się, że dotyka zdecydowaną większość Polaków,...
Ból nerek – przyczyny i leczenie
Okolice lędźwiowe stają się mocno wyczuwalne, gdy pojawia się ból nerek. Jego zasięgiem objęta jest też jama brzuszna. Ból...
Najlepsze leki na ból brzucha. TOP 10 – ranking
Ból brzucha to dolegliwość, która może dotknąć każdego z nas, niezależnie od wieku czy stylu życia. Przyczyn tego problemu może...
Ból ucha u dorosłych – przyczyny i leczenie
Ból ucha u dorosłych to często spotykana przypadłość, której nie należy lekceważyć. Jeśli w porę nie podejmiemy stosownego...
Najlepsze leki przeciwbólowe. TOP 10 – ranking
Ból może skutecznie utrudnić codzienne funkcjonowanie, dlatego ważne jest, aby mieć pod ręką skuteczne leki przeciwbólowe. W...
Jak wybrać pastylki ziołowe na ból gardła?
Ból gardła to jedna z najczęściej pojawiających się dolegliwości szczególnie w okresie jesienno-zimowym. Gardło jest umięśnioną...