Witaj w Aptece Puls

Co nas wyróżnia?

Jesteśmy apteką z tradycjami, dbamy o naszych klientów już od 1998 r.
Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 50 g

12,57 zł
Brutto
Ilość

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 3 ocen

Diclac LipoGel to produkt leczniczy do stosowania w urazach z towarzyszącym bólem i stanem zapalnym oraz innych zmianach zapalnych i dolegliwościach bólowych mięśni i stawów.

POJEMNOŚĆ:  50 g.

DZIAŁANIE:

Diclac LipoGel zawiera diklofenak, który należy do grupy NLPZ - niesteroidowych leków przeciwbólowych. Diklofenak w podaniu miejscowym wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Dodatkowo Diclacl LipoGel ma liposomalną formę, która ułatwia wchłanianie leku, a wodno-alkoholwe podłoże zapewnia działanie kojące i chłodzące.

WSKAZANIA:

Pourazowe stany zapalne więzadeł, ścięgien, mięśni i stawów, których przyczyną mogą być skręcenia, stłuczenia, nadwyrężenia, ból pleców, stany zapalne tkanek miękkich - zapalenie ściegien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe, łagodne postaci choroby zwyrodnieniowej stawów (jako wskazanie u osób powyżej 18 lat).

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. Lek do stosowania miejscowego na skórę. Lek należy stosować jedynie na skórę nieuszkodzoną. Podczas stosowanie należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Miejsce posmarowane można okryć bandażem, nie stosować opatrunku nieprzepuszczalnego dla powietrza. Młodzież powyżej 14 lat i dorośli: żel aplikować 3-4 razy na dobę, delikatnie wetrzeć w skórę. Zwykle stosuje się 2-4 g żelu. Długość stosowania leku zależy od wieku i schorzenia, wynosi odpowiednio: dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 14 dni dla urazów mięśni i stawów (skręcenia, nadwyrężenia, stłuczenia) oraz zapalenia ściegien, dorośli: 21 dni w związku z chorobą zwyrodnieniową stawów.

SKŁAD:

Substancją czynną jest: diklofenak (Diclofenacum natricum). 1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego. Substancje pomocnicze: RRR-alfa-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Żel można stosować na nieuszkodzoną skórę. Nie stosować na skórę zmienioną chorobowo, otwarte rany, wypryski. Jeśli po zastosowaniu leku wystąpi wysypka skórna, należy przerwać stosowanie leku. Nie stosować długotrwale i na duże powierzchnie ciała. Żelu nie stosować na błony śluzowe i należy unikać kontaktu z oczami. W trakcie stosowania leku nie należy stosować opatrunków nieprzepuszczających powietrza (tzw. opatrunków okluzyjnych). Lek może uwrażliwiać skórę na promieniowanie słoneczne, w związku z tym należy zachować ostrożność podczas opalania się lub korzystania z solarium.

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

SANDOZ GMBH
6945

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Żel
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.