Jak długo można stosować probiotykoterapię?
Probiotykoterapia to metoda leczenia, która polega na podawaniu pacjentowi probiotyków - preparatów zawierających żywe kultury bakterii i drożdży korzystnych dla organizmu człowieka. Stosowanie tych produktów przyczynia się do uzupełnienia flory bakteryjnej jelit, dzięki czemu poprawie ulega funkcjonowanie całego układu pokarmowego.
Czytaj dalej, a dowiesz się, ile czasu powinna trwać probiotykoterapia. Od czego zależy czas jej trwania?
Ile dni można podawać probiotyki?
O tym, jak długo trwa probiotykoterapia, decyduje szereg czynników. Pod uwagę należy wziąć rodzaj preparatu, stan zdrowia pacjenta oraz cel suplementacji.
Jeśli probiotykoterapia jest stosowana w celu uzupełnienia flory bakteryjnej jelit po antybiotykoterapii lub w przypadku chorób układu pokarmowego, zazwyczaj wystarczy kilku lub kilkudziesięciodniowa kuracja. W ciężkich przypadkach może być konieczne przyjmowanie preparatów nawet przez kilka tygodni, aby uzupełnić braki w florze bakteryjnej jelit i przywrócić jej prawidłowe funkcjonowanie.
Probiotykoterapia stosowana w celu w celu wzmocnienia odporności organizmu zazwyczaj trwa znacznie dłużej. Lekarz może zalecić spożywanie suplementów przez okres kilku miesięcy.
Nie podejmuj samodzielnej decyzji o długotrwałym spożywaniu dużych dawek kultur bakterii i drożdży. Ich nadmiar może być równie szkodzliwy, co niedobór. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skorzystaj z konsultacji ze specjalistą: lekarzem, farmaceutą lub dietetykiem.
Zostaw komentarz Anuluj odpowiedź