Jak poprawnie wykonać peeling twarzy?
Przez Przemysław Nowicki 04.05.2021 0 Komentarz
Średnia ocena: 4.0 (80%) Na podstawie: 8 ocen

Jak poprawnie wykonać peeling twarzy?

  1. Dlaczego warto robić peeling twarzy?
  2. Jak wykonać peeling?
  3. Pielęgnacja skóry po peelingu
  4. Jaki peeling do twarzy wybrać?

Dlaczego warto robić peeling twarzy?

Zalety peelingu obejmują kilka aspektów. Po pierwsze, należy pamiętać o tym, że komórki skóry przechodzą przez pewien cykl, który kończy się ich obumieraniem. Są one regularnie zastępowane nowymi. W związku z tym peeling twarzy przyczynia się do usuwania martwego naskórka, który zalegając, stwarza dogodne warunki do namnażania mikroorganizmów chorobotwórczych, w tym bakterii wywołujących trądzik. Ponadto martwy naskórek utrudnia przenikanie substancji aktywnych zawartych w kosmetykach, które stosujemy na co dzień. Martwe komórki naskórka sprawiają, że nasza twarz sprawia wrażenie poszarzałej i zmęczonej.  Wielu problemów z cerą można uniknąć, stawiając na regularny peeling twarzy. Wykonując go, przyczyniamy się do usuwania martwego naskórka. W rezultacie nasza cera odzyskuje nie tylko zdrowy koloryt, ale też zachwyca gładkością. Po drugie, systematyczny peeling twarzy poprawia ukrwienie skóry i przyspiesza jej regenerację.  Dzięki niemu cera jest dobrze odżywiona i natleniona.  Po trzecie, stwierdzono, iż regularnie wykonywany peeling twarzy przyczynia się do stymulacji syntezy kolagenu, czyli białka strukturalnego skóry. Z wiekiem organizm wytwarza go coraz mniej, przez co nasza cera traci elastyczność i staje się wiotka. Można temu zapobiec, pamiętając o regularnym usuwaniu martwego naskórka za pomocą odpowiednio dobranych kosmetyków. Po czwarte, często narzekamy na to, że kremy do twarzy, na które wydałyśmy niemałe pieniądze, zupełnie nie spełniają pokładanych w nich nadziei. Niestety, zapominamy przy tym, że pomijając złuszczanie martwego naskórka, nie dajemy im szansy zadziałać. Wśród zalet peelingu należy wymienić ułatwienie wnikania substancji aktywnych zawartych w kosmetykach odżywczych i nawilżających, w tym w preparatach anti-aging. Po piąte, osoby, które pamiętają o usuwaniu martwego naskórka, rzadziej mają problemy z cerą. Peeling twarzy przyczynia się bowiem do oczyszczenia porów i zmniejszenia ryzyka wystąpienia pryszczy.

Jak wykonać peeling

Reasumując, zalety peelingu to:

  • gładka i jędrna skóra o zdrowym kolorycie;
  • lepsze ukrwienie i odżywienie cery;
  • stymulacja syntezy kolagenu, który odpowiada za elastyczność skóry;
  • ułatwienie przenikania substancji aktywnych zawartych w kremach, maseczkach itp.;
  • brak zaskórników i mniejsze ryzyko wystąpienia pryszczy.

Jak wykonać peeling?

Jak wykonać peelingTrudno udzielić jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na rynku mamy kilka rodzajów peelingu do twarzy. Osoby, które posiadają cerę normalną, tłustą lub mieszaną, mogą sięgać po peeling mechaniczny. Zazwyczaj ma on postać żelu lub emulsji z zatopionymi granulkami, które pełnią rolę ścierniwa i usuwają martwy naskórek.  W takiej sytuacji należy zwilżyć twarz wodą, a następnie wycisnąć peeling mechaniczny na dłonie i wykonać za pomocą ruchów kulistych masaż twarzy. Peeling mechaniczny w przypadku cery mieszanej i tłustej wykonujemy 2 razy w tygodniu. Peeling enzymatyczny jest dedykowany skórze suchej i wrażliwej. W jego przypadku mamy do czynienia z emulsją, która zawiera enzymy proteolityczne takie jak bromelaina i papaina, które rozkładają struktury białkowe w martwych komórkach naskórka. Peeling enzymatyczny nakładamy niczym krem i czekamy do jego wchłonięcia, ewentualnie nadmiar zbieramy wacikiem lub spłukujemy wodą. Peeling enzymatyczny jest dużo łagodniejszy od peelingu mechanicznego, mogą go stosować także osoby z cerą naczynkową, która mogłaby ulec podrażnieniu i w rezultacie zaczerwienieniu w kontakcie z granulkami pochodzącymi z peelingu mechanicznego.  Osoby z cerą suchą i wrażliwą powinny wykonywać go raz w tygodniu. Na rynku obecne są również peelingi chemiczne, które zawierają niewielkie ilości kwasów organicznych, które rozpuszczają martwe komórki naskórka. W ich przypadku przed użyciem należy dokładnie zapoznać się z instrukcją dołączoną do opakowania.

Po peelingu

Pielęgnacja skóry po peelingu

Skóra po peelingu wymaga odżywienia. Ponadto warto wykorzystać fakt, iż usunęliśmy martwy naskórek, który utrudniał przenikanie substancji czynnych zawartych w kremach i maskach.  Skóra po wykonaniu peelingu jest najbardziej chłonna i najlepiej przyjmuje moc składników odżywczych pochodzących z kosmetyków pielęgnacyjnych i anti-aging. Warto to wykorzystać i nałożyć na twarz bogatą maskę, a następnie odżywczy krem.  Kosmetolodzy zachęcają, aby kierować się tutaj zasadą, iż po peelingach powierzchownych i średniogłębokich nawilżamy skórę, a po głębokich ją natłuszczamy za pomocą produktów na bazie emolientów. Pod tym określeniem kryją się substancje, które tworzą warstwę okluzyjną, która zapobiega przeznaskórkowej utracie wody.

Jaki peeling to twarzy

Jaki peeling do twarzy wybrać?

W związku z tym, iż na rynku spotkać można wiele peelingów do twarzy, postanowiliśmy zebrać w jednym miejscu te, które zasługują na szczególną uwagę. Jeśli szukasz produktu do usuwania martwego naskórka, koniecznie przyjrzyj się:

Zostaw komentarz

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.