Poranna pielęgnacja skóry twarzy
Przez Przemysław Nowicki 20.04.2021 0 Komentarz
Średnia ocena: 4.4 (88%) Na podstawie: 9 ocen

Poranna pielęgnacja skóry twarzy

W przypadku wielu z nas poranek przypomina wyścig z czasem, często pomijamy wiele czynności, by nie spóźnić się do pracy. Najłatwiej zrezygnować nam z porannej pielęgnacji skóry twarzy. Zakładamy bowiem, że zadbamy o cerę wieczorem i to przyniesie wystarczające rezultaty. Tymczasem poranna pielęgnacja skóry twarzy odgrywa równie ważną rolę jak umycie zębów czy spożycie pełnowartościowego śniadania. Zaniedbując ją, musimy się liczyć z problemami z cerą.

  1. Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy o poranku?
  2. Czym oczyszczać twarz o poranku?
  3. Tonizowanie skóry twarzy
  4. Jak nawilżać skórę twarzy o poranku?
  5. Poranna pielęgnacja skóry twarzy zwieńczona makijażem

Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy o poranku?

Pielęgnacja skóry twarzy po przebudzeniu odgrywa niezwykle istotną rolę. Tymczasem wiele z nas pomija ten krok i od razu przechodzi do makijażu. Chcemy zaprezentować się otoczeniu w jak najkorzystniejszym świetle. Często, mimo iż jesteśmy lekko spóźnione, znajdujemy czas na aplikację podkładu, pudru, tuszu do rzęs i szminki. Brakuje nam natomiast wolnej chwili na staranną pielęgnację skóry twarzy po przebudzeniu. Jeśli już się na nią decydujemy, to ograniczamy się do nałożenia nawilżającego kremu lub kremu z filtrem przeciwsłonecznym. Tego typu produkty są przydatne, a ich regularna aplikacja odgrywa znaczącą rolę, musimy jednak obalić kilka mitów. Jak powinna wyglądać pielęgnacja twarzy o poranku? Przede wszystkim powinna rozpocząć się od dokładnego oczyszczania twarzy. Wiele z nas zakłada, że twarz jest czysta, w końcu umyłyśmy ją wieczorem, gdy kładłyśmy się spać. Tymczasem w nocy nasze gruczoły łojowe nadal pracują, nadmiar sebum może zapychać pory i przyczyniać się do powstania pryszczy i zaskórników. Aby tego uniknąć, należy oczyszczać twarz także po przebudzeniu, aby pozbyć się nadmiaru łoju oraz zanieczyszczeń takich jak kurz czy pyłki, które unoszą się w powietrzu. Następnie powinnyśmy przywrócić skórze optymalne, lekko kwaśne pH, sięgając po tonik. A dopiero na samym końcu nałożyć nawilżający krem na dzień z filtrem przeciwsłonecznym.

Czym oczyszczać twarz o poranku?

W związku z tym, iż na noc nie wykonujemy makijażu, rano nie musimy sięgać po płyn micelarny. Do usunięcia nadmiaru sebum oraz zanieczyszczeń, w tym kurzu, wystarczy nam delikatny kosmetyk myjący. Najlepiej sprawdzą się pianki myjące, łagodne żele do mycia twarzy i kremowe emulsje do mycia twarzy. Produktami, które zasługują na uwagę są:

Delikatne kosmetyki do oczyszczania twarzy najlepiej spłukać letnią wodą. Ta nie powinna być zbyt ciepła, ponieważ może doprowadzić do spękania naczynek, rozszerzenia porów i zaczerwienienia skóry.

Czym oczyszczać twarz o poranku?

Tonizowanie skóry twarzy

Tonik to niepozorny płyn, który bywa lekceważony przez wiele kobiet. Bardzo często, gdy się spieszymy, zupełnie go pomijamy, wychodząc z założenia, że coś tak wodnistego nie może zbyt wiele zdziałać dla naszej cery. Tymczasem podczas oczyszczania skóry zaburzamy naturalną równowagę. Gdy korzystamy z substancji myjących, zakłócamy lekko kwaśne pH, które w naturalny sposób chroni nas przed potencjalnymi drobnoustrojami chorobotwórczymi i zapewnia prawidłowe funkcjonowanie zewnętrznej powłoki naszego ciała. Tonik ma za zadanie przywrócić optymalny odczyn naszej skórze. Ponadto bardzo często wykazuje działanie łagodzące i niwelujące podrażnienia po oczyszczaniu twarzy. Ponadto dobrze dobrany tonik obkurcza pory i normalizuje produkcję sebum. Tego kosmetyku nie należy pomijać podczas porannej pielęgnacji twarzy. Wśród toników godnych uwagi należy wymienić:

Jak nawilżać skórę twarzy o poranku?

Poranna pielęgnacja skóry twarzy powinna kończyć się aplikacją nawilżającego kremu na dzień. Dobrze, aby odpowiadał on potrzebom naszej cery. Niektóre z nas potrzebują nawilżającemu kremu na dzień, który ograniczy produkcję sebum. Inne kremu przeciwzmarszczkowego, który nie tylko odżywi cerę, ale też spowolni proces starzenia się. Skóra bardzo sucha potrzebuje kremu nawilżająco-natłuszczającego, który odbuduje naturalną barierę hydrolipidową. Ta pełni rolę ochronną i zapobiega przeznaskórkowej utracie wody oraz nadkażeniom bakteryjnym skóry. Przy wyborze kremu na dzień warto zwrócić uwagę na to, aby posiadał wysoki i stabilny filtr przeciwsłoneczny. Pamiętajmy o tym, że nawet w pochmurne, deszczowe dni docierają do nas promienie UV, które przyspieszają proces starzenia się skóry, a w skrajnych przypadkach mogą prowadzić do powstania zmian nowotworowych, w tym czerniaka. Jeśli krem na dzień nie zapewnia należytej ochrony przed promieniowaniem słonecznym, należy nałożyć także krem z filtrem przeciwsłonecznym. Waszej uwadze polecamy następujące produkty:

Poranna pielęgnacja skóry twarzy zwieńczona makijażem

Dopiero, gdy zakończymy poranną pielęgnację twarzy, możemy zastanowić się nad wykonaniem makijażu. Po aplikacji kremu warto poczekać 15 minut, zanim przejdziemy do nakładania podkładu czy kremu BB. W przeciwnym wypadku makijaż może się zwarzyć i rozwarstwić. Pozwólmy zatem kremom spokojnie się wchłonąć. Pomiędzy poranną pielęgnacją twarzy a wykonywaniem makijażu zróbmy sobie krótką przerwę na śniadanie. Na dzień nie warto nakładać ciężkich podkładów, które później trudno zmyć z twarzy. Te zbyt mocno obciążają skórę i prezentują się mało naturalnie w świetle dziennym. W celu wyrównania kolorytu twarzy radzimy sięgnąć po krem tonujący Ziaja Med lub fluid Dermedic Neovisage. Podkład lub krem tonujący należy utrwalić pudrem transparentnym. Nie przesadzajmy jednak z jego ilością. Twarz powinna być zdrowo zmatowiona, nie zaś obsypana pudrem i płaska.

Zostaw komentarz

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.