Aplikacja do poprawy snu – jak działa?
Przez Przemysław Nowicki 18.02.2021 0 Komentarz
Średnia ocena: 4.5 (90 %) Na podstawie: 8 ocen

Aplikacja do poprawy snu – jak działa?

Cyfryzacja zaczyna powoli wkraczać we wszystkie dziedziny naszego życia – nie tylko te związane bezpośrednio z branżą IT. Rozwiązania cyfrowe coraz częściej wykorzystuje się także w medycynie. Od niedawna możemy korzystać z elektronicznych recept i e-wizyt umożliwiających konsultację z lekarzem za pośrednictwem połączeń video, a teraz rozwój technologiczny w tej dziedzinie poszedł o jeszcze jeden krok dalej – pojawiły się mobilne aplikacje służące do leczenia bezsenności.

Dlaczego warto korzystać z aplikacji na bezsenność?

Niektórzy pacjenci podchodzą sceptycznie do nowości, zwłaszcza innowacyjnych rozwiązań implementowanych w systemach medycznych, z góry zakładając, że podejście tradycyjne jest bardziej zindywidualizowane i w tym tkwi jego siła. Tymczasem mobilne aplikacje przeznaczone do poprawy snu okazują się nieocenioną pomocą w leczeniu bezsenności, znacząco podnoszącą jego skuteczność. Na pewno trudno to sobie wyobrazić osobom, które leczenie zaburzeń snu utożsamiają z przyjmowaniem leków nasennych i w związku z tym nie rozumieją jak w takim wypadku aplikacja w telefonie miałaby im pomóc. Jej działanie nie opiera się jednak na farmakoterapii. Punktem wyjścia dla niej jest psychoterapia, konkretnie terapia poznawczo-behawioralna, a więc najzdrowsza, najbezpieczniejsza i przynosząca najlepsze rezultaty forma leczenia zaburzeń o podłożu psychicznym, takich jak bezsenność.

Psychoterapia bazuje na trzech fundamentach: edukacji pacjenta (dostarczaniu mu rzetelnych informacji na temat doskwierającego mu schorzenia oraz sposobów jego leczenia), jego pracy własnej nad sobą (systematycznym wdrażaniu różnorodnych technik mających na celu poprawę jakości snu) i monitorowaniu objawów oraz postępów leczenia (na podstawie których ustala się kolejne zalecenia). Każdy z tych elementów da się bez problemu przenieść na płaszczyznę cyfrową, optymalizując tym samym cały proces leczniczy – i to właśnie zrobiła platforma TerapiaBezsennosci.pl tworząc mobilną aplikację na bezsenność.

Czy mobilna aplikacja jest dobrą alternatywą dla wizyty u lekarza?

Aplikacja stworzona przez platformę TerapiaBezsennosci.pl nie powstała po to, by zastąpić kontakt z lekarzem – jej celem jest raczej wsparcie zaleconego przez niego leczenia. Jedynie lekarz jest w stanie postawić dokładną diagnozę obejmującą nie tylko rodzaj zaburzeń snu, na jakie cierpi pacjent, ale też ich przyczyny oraz schorzenia towarzyszące, które je pogłębiają, a które można wyeliminować przy użyciu leków. Nie da się jednak ukryć, że takich specjalistów w Polsce brakuje. Na wizytę u lekarza trzeba czekać miesiącami, co w przypadku takich chorób jak bezsenność ma niebagatelne znaczenia, ponieważ w tym czasie problemy ze snem mogą przejść w postać przewlekłą, jeszcze trudniejszą do wyleczenia. I tutaj z pomocą przychodzi aplikacja mobilna. Dzięki niej pacjent może zrobić pierwszy krok w drodze do wyleczenia bezsenności, podejmując się samodzielnego łagodzenia jej objawów za pomocą naturalnych technik regulacji fizjologii snu. Często to wystarczy, aby całkowicie pozbyć się problemów ze snem.

Jak wygląda leczenie bezsenności z wykorzystaniem aplikacji?

Program do poprawy snu prowadzony przy użyciu aplikacji mobilnej zapewnia pacjentowi ogromną wygodę, ponieważ otacza go opieką w komfortowych, domowych warunkach i przez cały okres trwania programu służy mu niezbędnym wsparciem dostępnym na wyciągnięcie ręki praktycznie 24h/7. Skorzystać z tego rozwiązania może każdy, nie ma ku niemu praktycznie żadnych przeciwwskazań. Program trwa 6 tygodni, w tym czasie aplikacja stale czuwa nad snem pacjenta, rejestrując jego parametry i monitorując wszelkie zachodzące w nim zmiany, w międzyczasie podpowiadając, jakie techniki regulacji snu warto wprowadzić do już wypracowanych nawyków okołosennych, a jakich się pozbyć, aby wspomóc swoją nocną regenerację. Szczegółowe analizy i cotygodniowe raporty umożliwiają śledzenie postępów i ich obiektywna ocenę, a także dostosowywanie do nich kolejnych etapów leczenia. Dodatkowo pacjent zyskuje dostęp do niezwykle obszernej bazy materiałów edukacyjnych oraz narzędzi ułatwiających wdrażanie zalecanych technik terapeutycznych.

Aby skorzystać z wszystkich udogodnień, jakie niesie za sobą taka nowoczesna metoda poprawy snu, wystarczy zarejestrować się na stronie TerapiaBezsennosci.pl, wypełnić krótki kwestionariusz, a następnie rozpocząć program. Okres próbny wynosi 7 dni, przez ten czas z aplikacji można korzystać bezpłatnie.

Czy taka aplikacja naprawdę może pomóc wyleczyć bezsenność?

Aplikacja do poprawy snu została opracowana przez wybitnych specjalistów z zakresu medycyny snu, dlatego jej program terapeutyczny odpowiada protokołowi profesjonalnej terapii poznawczo-behawioralnej i zawiera tzw. złote standardy, czyli najlepsze metody stosowane w leczeniu tego typu zaburzeń. To gwarantuje, że osiągniemy dzięki niej oczekiwane efekty, w końcu terapia poznawczo-behawioralna – jak dowodzą badania – jest najskuteczniejszym sposobem na trwałe pozbycie się problemów ze snem. Aplikacja dostępna na platformie TerapiaBezsennosci.pl czerpie pełnymi garściami ze skarbnicy wiedzy tego sprawdzonego systemu medycznego, łącząc jego możliwości z jakże wygodnym i komfortowym dla pacjenta nowoczesnym podejściem do leczenia. Nie sposób nie docenić zalet takiego rozwiązania. Nic zatem dziwnego, że cieszy się ono coraz większą popularnością i nawet lekarze chętnie polecają je swoim pacjentom, zarówno jako rozszerzenie standardowego leczenia, jak i niezależny oręż do walki z zaburzeniami snu.

Pamiętajmy, że warto dbać o swój sen, od niego przecież w dużej mierze zależy nasze zdrowie i samopoczucie. Teraz, dzięki platformie TerapiaBezsennosci.pl pielęgnacja właściwej higieny snu jest prostsza niż kiedykolwiek i dostępna dla każdego z nas.

Ten artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej

Zostaw komentarz

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.