Jak dbać o skórę pod oczami?
Przez Przemysław Nowicki 12.11.2020 0 Komentarz
Średnia ocena: 4.6 (92%) Na podstawie: 11 ocen

Jak dbać o skórę pod oczami?

Spis treści:

  1. Dlaczego skóra wokół oczu jest tak podatna na powstawanie zmarszczek?
  2. Właściwa pielęgnacja skóry wokół oczu
  3. Co stosować do skóry wokół oczu?
  4. Likwidowanie oznak zmęczenia

Skóra wokół oczu to miejsce, które najczęściej zdradza nasz wiek. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest brak gruczołów łojowych. Skóra wokół oczu ich nie posiada, przez co jest szczególnie narażona na negatywny wpływ czynników zewnętrznych, w tym promieni UV, wiatru, mrozu czy centralnego ogrzewania. Specjaliści radzą, aby o dobrą kondycję i elastyczność tej partii twarzy dbać już od 20. roku życia. Także niezdrowy styl życia – mała ilość snu, zmęczenie, palenie papierosów, niezdrowa dieta, rzutują negatywnie na wygląd skóry wokół oczu. Podpowiadamy, jak dbać o skórę pod oczami.

Dlaczego skóra wokół oczu jest tak podatna na powstawanie zmarszczek?

Skóra wokół oczu jest aż 4-krotnie cieńsza od skóry w pozostałych rejonach twarzy. Na dodatek znajduje się w ciągłym ruchu. Wokół oczu mamy aż 22 mięśnie, które nieustannie rozciągają się, ściągają i marszczą. Skóra wokół oczu dość dobrze odzwierciedla naszą mimikę. Widać po niej, kto cieszy się życiem i często uśmiecha, a kto głównie stresuje się i martwi. Skóra wokół oczu jest jak otwarta książka. Uważny obserwator odczyta z niej, że źle przespałyśmy noc, jesteśmy zmęczone, przepracowane lub zestresowane. Zasiniona skóra wokół oczu dodaje nam nawet kilkunastu lat. Sprawia też, że wyglądamy posępnie i niezdrowo. Jak dbać o skórę wokół oczu, aby zawsze prezentować się nienagannie?

Właściwa pielęgnacja skóry wokół oczu

Dla wielu kobiet pielęgnacja skóry wokół oczu oznacza wyłącznie stosowanie kremu dedykowanego do tej partii twarzy. Tymczasem jest to dużo bardziej rozbudowany rytuał. Pierwszym punktem pielęgnacyjnym na naszej liście powinien być staranny demakijaż. Nawet gdy jesteśmy zmęczone po pracy i mamy za sobą ciężki dzień, powinnyśmy dokładnie usunąć kosmetyki kolorowe. W przeciwnym wypadku skóra wokół oczu obciążona makijażem rano „odwdzięczy” się nam kiepskim wyglądem i doda kilkunastu lat. Gdy zasypiasz z tuszem na rzęsach i cieniami na powiece, narażasz cienką skórę wokół oczu na podrażnienia i powstanie zasinień. Pamiętaj, że kosmetyk do demakijażu oczu nie powinien być produktem dedykowanym cerze tłustej, ponieważ tego typu preparaty mają to do siebie, że dość mocno wysuszają skórę. O ile ich stosowanie może być wskazane w strefie T, gdzie produkcja sebum zachodzi w nadmiernej ilości, o tyle wokół oczu może przynieść więcej szkody niż pożytku.

Demakijaż oczu najlepiej wykonać kosmetykiem dedykowanym do tego celu. Płyn dwufazowy do demakijażu oczu czy mleczko do demakijażu oczu to produkty, których formuły zostały tak opracowane, aby nie podrażniały spojówek i cienkiej skóry wokół oczu. Unikaj kosmetyków do demakijażu, które zawierają substancje zapachowe i sztuczne barwniki. W ich przypadku mniej znaczy więcej. Nadmiar chemikaliów może bowiem przyczynić się do reakcji alergicznej, o którą w bliskim sąsiedztwie oczu nietrudno.

Pielęgnacja skóry pod oczami

Pamiętaj o tym, aby demakijaż oczu wykonać w sposób prawidłowy. Jeśli do nas trafiłaś, szukając informacji na temat, jak dbać o skórę pod oczami, to znak, że zależy ci na dobrym wyglądzie. Powinnaś zatem poświęcić nieco więcej czasu na demakijaż. Podczas wykonywania tej czynności należy zachować cierpliwość. Nigdy nie pocieramy skóry wacikiem nasączonym preparatem do demakijażu, nie naciągamy też skóry wokół oczu. Najlepiej jest przyłożyć wacik z płynem dwufazowym lub mleczkiem do demakijażu oczu, po czym chwilę odczekać i zdjąć brudny wacik. Dobre kosmetyki do demakijażu rozpuszczają kosmetyki kolorowe, do ich usunięcia wcale nie jest potrzebne energiczne tarcie. To jest wręcz niewskazane, może bowiem przyczynić się do powstania zmarszczek wokół oczu.

Co stosować do skóry wokół oczu?

Dermokosmetyki do skóry pod oczami wydają się najlepszym wyborem pielęgnacyjnym. Tego typu produkty mają starannie przemyślane formuły. Nie znajdziemy w nich sztucznych barwników, substancji zapachowych i wielu potencjalnych alergenów. To bardzo istotna informacja, ponieważ skóra wokół oczu jest niezwykle wrażliwa. Źle dobrany kosmetyk może doprowadzić do jej opuchnięcia czy pieczenia. Jeśli zastanawiasz się, jak nawilżyć skórę pod oczami, przyjrzyj się dermokosmetykom z poniższej listy. Ze swojej strony pragniemy dodać, że ważny jest nie tylko krem pod oczy, po który sięgamy na co dzień, rano przed nałożeniem makijażu oraz wieczorem po demakijażu i umyciu twarzy, ale też cotygodniowa maseczka pod oczy. Tę z pewnością znajdziesz w aptece. Możesz też nałożyć wieczorem grubszą niż zazwyczaj warstwę kremu pod oczy i poczekać, aż ta się samoistnie wchłonie. Wymaga to jednak czasu i cierpliwości, dlatego warto na taki rytuał pielęgnacyjny zarezerwować sobie np. sobotni wieczór, gdy wiele z nas relaksuje się z dobrą książką lub nadrabia filmowe zaległości.

Jeśli zastanawiasz się, co stosować do skóry wokół oczu, skorzystaj z naszej listy. Specjalnie dla ciebie zebrałyśmy dermokosmetyki do skóry pod oczami, które cieszą się najlepszą opinią w internecie. Są to:

Likwidowanie oznak zmęczenia

Rozświetlenie skóry pod oczami stanowi najprostszy trik, dzięki któremu twoje spojrzenie sprawia wrażenie świeżego i wypoczętego. Ten korzystny efekt możesz uzyskać na jeden z kilku sposobów. Oczywiście, najlepiej jest do niego doprowadzić w sposób naturalny, np. sięgając po Flos-Lek żel ze świetlikiem i herbatą. Zawarte w nim substancje skutecznie usuwają oznaki zmęczenia, łzawienia, podrażnienia i pieczenia okolic oczu wywołane w wyniku niekorzystnego oddziaływania czynników zewnętrznych, przebywania w suchych pomieszczeniach i niewyspania. Regularna i odpowiednio dobrana pielęgnacja skóry wokół oczu sprawia, że rozświetlenie skóry pod oczami ma charakter trwały. Jeśli chodzi o natychmiastowe likwidowanie oznak zmęczenia, które ma charakter pozorny, warto posiadać w swojej kosmetyczce korektor rozświetlający pod oczy. Ten kosmetyk kolorowy zakamufluje zasinienia, a zawarte w nim drobinki będą odbijały światło, dając efekt świeżego i wypoczętego spojrzenia. Ze swojej strony polecamy jednak zadbać o odpowiednią pielęgnację skóry wokół oczu, a korektor rozświetlający traktować jako kosmetyk do zadań specjalnych, tudzież ostatnią deskę ratunku.

Zostaw komentarz

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.