Jak pozbyć się wszy u dziecka?
Przez Przemysław Nowicki 09.06.2020 0 Komentarz
Średnia ocena: 4.6 (92 %) Na podstawie: 6 ocen

Jak pozbyć się wszy u dziecka?

Wszawica u dzieci to dość często spotykana przypadłość, wbrew obiegowej opinii nie dotyka tylko osób pochodzących z marginesu społecznego. Z problemem tym boryka się wielu rodziców, którzy posyłają swoje pociechy do szkół, przedszkoli i żłobków. Tam ich dzieci mają bowiem kontakt z rówieśnikami. Bardzo często wystarczy, że tylko jedna osoba ma wszy, a może zarazić nimi niemal całą grupę kolegów. Jak pozbyć się wszy u dziecka?

Skąd się biorą wszy?

Wszawica u dzieci to bardzo często spotykana przypadłość, dlatego nie wstydź się pójść do apteki po specjalistyczny preparat. Farmaceuci z pewnością nie raz doradzali rodzicom wybór odpowiedniego specyfiku, są doskonale zaznajomieni z tematem i zdają sobie sprawę, że to nie twoja wina. Dzieci tak już mają, że podczas zabawy nie zachowują bezpiecznego dystansu. Wszami można zarazić się jedynie poprzez bezpośredni kontakt z osobą zaatakowaną przez te ektopasożyty. Te bowiem nie przeskakują z osoby na osobę, wykazują jedynie zdolność do ruchu pełzającego. Dzieci często przytulają się głowami podczas zabawy, razem leżakują, a także pożyczają sobie takie akcesoria jak gumki do włosów, szczotki czy spinki. To właśnie poprzez takie spontaniczne zachowania przenoszą między sobą wszy.

Jak pozbyć się wszy?

Jeśli wszawica pojawiła się u twojej pociechy, nie musisz podejmować działań radykalnych. Kiedyś zwalczano wszy i pchły u ludzi, obcinając im włosy oraz goląc głowy. Dziś nie jest to konieczne. Dysponujemy bowiem nowoczesnymi specyfikami. Preparat na wszy można dziś kupić w każdej aptece bez recepty. Pipi Nitolic ma status wyrobu medycznego, który został opracowany z myślą o eliminacji wszy oraz gnid. Jest on dedykowany dzieciom powyżej 2. roku życia oraz osobom dorosłym. Preparat na wszy Pipi Nitolic nakładamy na głowę i włosy, ten bardzo szybko się rozprzestrzenia, równomiernie pokrywając ektopasożyty. Eliminuje wszy, odcinając dostęp powietrza do ich aparatu oddechowego. Ektopasożyty w rezultacie duszą się i przestają stanowić problem. Przez godzinę od aplikacji preparatu osoba poddawana odwszawianiu powinna nosić czepek dołączony do zestawu. Potem należy jej umyć głowę normalnym szamponem. Produkt na wszy Pipi Nitolic jest bezpieczny w stosowaniu, ponieważ nie zawiera pestycydów. Aby problem nie powrócił, po środek zwalczający wszawicę powinni sięgnąć wszyscy domownicy. Oni też mogli zostać zaatakowani przez te ektopasożyty, przytulając dziecko. Decydując się na zakup wyżej wspomnianego preparatu, nie musimy sięgać po specjalny grzebień na wszy dostępny w aptekach i sklepach internetowych. Choć większość akcesoriów dodawanych do produktów na wszy nie zdaje egzaminu, to ten spełnia wszystkie wymogi, które pozwalają skutecznie pozbyć się tych ektopasożytów z powierzchni włosów. Posiada metalowe ząbki, które delikatnie na siebie nachodzą i tym samym skutecznie usuwają postać dorosłą oraz larwalną wszy głowowej.

wszawica u dzieci

Czy konieczne jest odwszawianie mieszkania?

Wszawicę wywołuje pasożyt, wesz głowowa, owad ten żywi się krwią człowieka, bytując na owłosionej skórze głowy. Gdy nakłuwa skórę, aby spożyć posiłek, pojawia się swędzenie i pieczenie, które bardzo często prowokuje do drapania głowy. To jeden z charakterystycznych objawów wszawicy. Aby uniknąć dyskomfortu, rodzice pragną w pełni wyeliminować tego ektopasożyta ze swojego otoczenia. Nie muszą jednak owszawiać całego mieszkania. Poza skórą człowieka, pod którą pulsuje życiodajna krew, wesz głowowa nie jest w stanie przetrwać. Dlatego nie ma konieczności stosowania dodatkowych preparatów do wymycia podłogi czy wanny. Wbrew obiegowej opinii zwierzęta nie przenoszą wszy głowowej, dlatego nie trzeba sprawdzać ich sierści pod tym kątem. Tym ektopasożytem nie zarazimy się też na basenie, ponieważ nie potrafi on pływać. Można go przenieść bezpośrednio poprzez kontakt głowa-głowa lub korzystając z cudzego grzebienia czy szczotki.

Podsumowując najważniejsze informacje zawarte w artykule:

  • Wszawica u dzieci to często spotykana przypadłość, ponieważ nie zdają one sobie sprawy z zagrożenia i kontakt głowa-głowa oraz stosowanie wspólnych grzebieni jest u nich na porządku dziennym.
  • Preparat na wszawicę skutecznie eliminuje ektopasożyty już po pierwszym użyciu pod warunkiem, że zabiegowi zostaną poddani wszyscy domownicy.
  • Grzebień na wszy powinien mieć metalowe, nachodzące na siebie ząbki, jeśli akcesorium dołączone do preparatu tak nie wygląda, trzeba kupić je osobno w aptece.
  • W przypadku stwierdzenia wszawicy nie ma konieczności odwszawiania całego mieszkania. Zwierzęta domowe także nie przenoszą tych ektopasożytów.
Ten artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny i nie stanowi porady medycznej

Zostaw komentarz

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.