Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Essentiale forte, wątroba 50 kapsułek

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.2 (84%)
Na podstawie: 6 ocen
18,97 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Z tym produktem pacjenci kupili również

Essentiale Forte jest lekiem roślinnym stosowanym w chorobach wątroby. Zmniejsza dolegliwości wątrobowe, takie jak uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu czy brak apetytu, które mogą być spowodowane niewłaściwą dietą, działaniem substancji toksycznych lub zapaleniem wątroby. Ze względu na zawartość niezbędnych fosfolipidów, Essentiale Forte wykazuje działanie regenerujące miąższ wątroby. Dzięki temu lek pozwala przywrócić prawidłową czynność enzymatyczną, działa przeciwmiażdżycowo i zwiększa przepływ naczyniowy.

POJEMNOŚĆ:  50 kapsułek

DZIAŁANIE:

Essentiale Forte zawiera niezbędne fosfolipidy, będące estrami glicerolowymi kwasu cholinofosforowego oraz nienasyconych kwasów tłuszczowych – linolowego, linolenowego i oleinowego. Ze względu na zawartość wielonienasyconych kwasów tłuszczowych w łańcuchach bocznych, fosfolipidy nie mogą być syntetyzowane w organizmie. 
Po dostaniu się do wątroby fosfolipidy są wbudowywane w błony komórek wątrobowych, gdzie przyczyniają się do uzupełnienia istniejących ubytków, powstałych na skutek procesu chorobowego, oraz przyspieszają regenerację uszkodzonych komórek. Fosfolipidy odgrywają kluczową rolę w procesie różnicowania się i proliferacji komórek wątrobowych. Zmniejszają produkcję kolagenu i zwiększają aktywność rozkładającego go enzymu – kolagenozy, w efekcie hamując procesy włóknienia w wątrobie. 
Fosfolipidy wbudowywane w błony komórek wątrobowych obniżają ich wrażliwość na mogące je uszkadzać czynniki układu odpornościowego. Fosfolipidy są wydzielane do żółci, gdzie przyczyniają się do zwiększenia rozpuszczalności cholesterolu. Jest to możliwe dzięki właściwościom emulgującym fosfolipidów i ma duże znaczenie w profilaktyce kamicy żółciowej. 
Fosfolipidy biorą też udział w trawieniu tłuszczów i wspomagają wchłanianie rozpuszczalnych w nich witamin. Ponadto, wchodzące w skład fosfolipidów wielonienasycone kwasy tłuszczowe wykazują działanie przeciwmiażdżycowe – zmniejszają stężenie cholesterolu i regulują poziom lipoprotein w surowicy. Zwiększają także transport cholesterolu z tkanek pozawątrobowych do wątroby i aktywują enzymy lipolityczne. Wielonienasycone kwasy tłuszczowe poprawiają również przepływ krwi w naczyniach poprzez zmniejszenie adhezji krwinek płytkowych i zwiększenie elastyczności krwinek czerwonych. 

Działania niepożądane: Niezbyt często mogą wystąpić zaburzenia ze strony przewodu pokarmowego, takie jak nudności, luźne stolce i uczucie dyskomfortu w jamie brzusznej. Bardzo rzadko może wystąpić wysypka, pokrzywka i świąd.

WSKAZANIA:

Wątroba jest jednym z najważniejszych narządów w organizmie człowieka. Odgrywa istotną rolę w jego detoksykacji, a także w procesach trawienia i termoregulacji. Pod pojęciem chorób wątroby kryje się szeroka grupa schorzeń, rozwojowi których może sprzyjać wiele czynników. Wśród nich wymienia się między innymi nieprawidłową, bogatą w tłuszcze dietę, otyłość oraz zaburzenia gospodarki lipidowej i węglowodanowej. Choroby wątroby mogą być też wynikiem nadużywania alkoholu, długotrwałego stosowania dużej ilości leków czy niedostatecznej higieny. Na choroby wątroby narażone są również osoby podejmujące ryzykowne zachowania seksualne i poddające się zabiegom naruszającym ciągłość skóry, takim jak tatuowanie oraz zabiegi kosmetyczne, jeżeli są one wykonywane niewysterylizowanymi narzędziami. Schorzeniom wątroby może towarzyszyć szereg dolegliwości, do których zalicza się ból w prawym nadbrzuszu zlokalizowany pod żebrami, nudności, wymioty oraz brak apetytu, niekiedy przejawiający się uczuciem obrzydzenia do jedzenia, zwłaszcza pokarmów tłustych.Lek zmniejsza subiektywne dolegliwości, takie jak: 
- brak apetytu, 
- uczucie ucisku w prawym nadbrzuszu spowodowane uszkodzeniem wątroby w wyniku nieprawidłowej diety, działania substancji toksycznych lub w przebiegu zapalenia wątroby.

DAWKOWANIE:

Dorośli i dzieci powyżej 12. roku życia: 2 kapsułki 3 razy na dobę. 
Lek należy przyjmować w czasie posiłków. Kapsułki należy popić, przykładowo szklanką wody. Nie rozgryzać. 
Czas terapii nie jest ograniczony. 
Essentiale Forte należy zawsze stosować zgodnie z zaleceniami lekarza. 
W razie wątpliwości należy skontaktować się z lekarzem lub farmaceutą.

SKŁAD:

Substancja czynna: Fosfolipidy z nasion sojowych zawierające (3-sn-fosfatydylocholinę 300 mg). 
Substancja pomocnicza: Rafinowany olej sojowy, uwodorniony olej rycynowy, uwodornione glicerydy pochodzenia roślinnego (Witepsol W 35), trójglicerydy wyższych kwasów tłuszczowych (Witepsol S 55), etanol, etylowanilina, p-metoksyacetofenon, α-tokoferol. 
Otoczka: żelatyna, tlenek żelaza czerwony E172, tlenek żelaza czarny E172, tlenek żelaza żółty E172, tytanu dwutlenek E171, sodu laurylosiarczan, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:

Przeciwwskazaniem do stosowania Essentiale Forte jest uczulenie (nadwrażliwość) na którykolwiek składnik leku. 
Ze względu na zawartość oleju sojowego lek może powodować ciężkie reakcje alergiczne. Przed jednoczesnym zastosowaniem leku ze środkami przeciwzakrzepowymi należy poradzić się lekarza.
Kobiety w ciąży lub karmiące piersią przed zastosowaniem leku powinny poradzić się lekarza lub farmaceuty. 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

680
48 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Kapsułki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.