Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

ESOXX ONE, terapia refluksu żołądkowo-przełykowego, 14 saszetek

40,76 zł
Brutto

ESOXX ONE to wyrób medyczny o działaniu miejscowo-osłaniającym,  stosowany w celu złagodzenia objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, do których należą: zgaga, ból w nadbrzuszu, zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, kaszel podrażnieniowy, dysfonia (chrypka). Esoxx One dostępny jest w formie płynu w wygodnych do stosowania jednodawkowych saszetkach.*

Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 5 ocen

Produkty powiązane

Esoxx One, saszetki jednodawkowe - wyrób medyczny przeznaczony do terapii refluksu żołądkowo-przełykowego. Produkt przeznaczony dla osób dorosłych.

POJEMNOŚĆ: 

14 saszetek jednodawkowych po 10 ml

DZIAŁANIE:

Preparat Esoxx One charakteryzuje się miejscowym działaniem osłaniającym powierzchnię błony śluzowej przełyku, co pozwala na szybkie złagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym. Esoxx One tworzy długotrwały film ochronny na powierzchni śluzówki przełyku, odpowiednio nawilża i nawadnia śluzówkę oraz aktywnie zastępuje upośledzone mechanizmy ochronne.  

Swoje właściwości Esoxx One zawdzięcza odpowiedniemu połączeniu kwasu hialuronowego i siarczanu chondroityny, które ze względu na swój oryginalny i innowacyjny mechanizm działania chronią błonę śluzową przełyku. Preparat Esoxx One zawiera także poloxamer 407 - składnik o wysokiej zdolności przylegania do błony śluzowej przełyku. Dzięki niemu kwas hialuronowy i siarczan chondroityny dłużej powlekają śluzówkę, chroniąc ją przed działaniem kwasu solnego wytwarzanego w żołądku. Siarczan chondroityny ma również działanie wspomagające w procesie gojenia błony śluzowej przełyku. Jak każdy lek, Esoxx One może powodować działania niepożądane, chociaż nie u każdego one wystąpią. Dotychczas nie są znane działania niepożądane, które mógłby powodować wyrób medyczny Esoxx One. Jeśli u pacjenta wystąpią jakiekolwiek skutki uboczne podczas stosowania preparatu należy niezwłocznie poinformować o tym lekarza.      foliowy przyczynia się do prawidłowego tworzenia komórek krwi, jak również do wzrostu tkanki macierzystej oraz  prawidłowego rozwoju płodu i formowania łożyska. Badania pokazują, że nawet co druga kobieta w Polsce może niedostatecznie metabolizować kwas foliowy 1,2. Oznacza to, że znaczna grupa kobiet mimo spożywania kwasu foliowego może mieć zbyt niski poziom jego aktywnej postaci we krwi. Dlatego źródłami folianów w preparacie FEMIBION® 0 Planowanie ciąży są zarówno kwas foliowy jak i aktywny folian Metafolin® (L-metylofolian wapnia), który jest opatentowaną przez firmę Merck  formą folianu gotową do bezpośredniego wykorzystania przez komórki matki i rozwijającego się dziecka.

WSKAZANIA:

Esoxx One w saszetkach jednodawkowych jest wskazany do stosowania w terapii refluksu żołądkowo-przełykowego. Pozwala na szybkie złagodzenie objawów związanych z refluksem żołądkowo-przełykowym, takich jak: zgaga, • ból w nadbrzuszu, • zarzucanie treści żołądkowej do przełyku, • kaszel wynikający z podrażnienia błony śluzowej przełyku, • dysfonia, czyli chrypka. Esoxx One stosowany jest w klasycznych objawach refluksu, w refluksie nocnym i w niepowodzeniach leczenia antysekrecyjnego lub zobojętniającego

DAWKOWANIE:

Zalecane dawkowanie preparatu Esoxx One polega na przyjmowaniu 1 pojedynczej saszetki (ESOXXetki) 10 ml po głównych posiłkach i/lub przed snem lub zgodnie z zaleceniami lekarza. W celu zastosowania preparatu należy końcówkę saszetki odciąć nożyczkami lub oderwać w miejscu zaznaczonym przerywaną linią. Syrop można wypić bezpośrednio z saszetki. Syrop nie wymaga rozcieńczania. Nie ma informacji dotyczących wpływu Esoxx One na zdolność prowadzenia pojazdów oraz obsługi urządzeń mechanicznych.

SKŁAD:

Kwas hialuronowy, siarczan chondroityny, poliwinylopirolidon, ksylitol C, benzoesan sodu, sorbinian potasu, aromaty, woda demineralizowana, poloxamer 407.

WAŻNE INFORMACJE: 

Przeciwwskazaniem do stosowania preparatu Esoxx One jest nadwrażliwość na którykolwiek ze składników wyrobu. W takiej sytuacji należy przerwać leczenie i skontaktować się z lekarzem. Brak jest innych szczególnych przeciwwskazań do stosowania preparatu Esoxx One. Pomimo, że nie są znane działania niepożądane, nie zaleca się stosowania Esoxx One w okresie ciąży lub w pierwszych miesiącach karmienia. W każdym przypadku należy najpierw skonsultować się z lekarzem. Nie należy przekraczać zalecanej dawki Esoxx One do spożycia. Jeżeli dolegliwości nie ustępują należy skonsultować się z lekarzem. Nie należy stosować produktu po upływie terminu ważności zamieszczonego na opakowaniu.

Przechowywanie: w zamkniętym opakowaniu, w suchym miejscu, w temperaturze 15-25 st. Celsjusza, w sposób niedostępny dla małych dzieci. Chronić przed światłem.

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości/alergii na którykolwiek ze składników preparatu

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

17713
6 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy
Postać
Płyn
Saszetki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.