Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Alax 20 tabletek

10,60 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 8 ocen

Alax to produkt leczniczy roślinny do stosowania krótkotrwałego w sporadycznie występujących zaparciach.

POJEMNOŚĆ:  20 sztuk

DZIAŁANIE:

Pochodne antracenu zawarte w produkcie Alax wykazują działanie przeczyszczające. Aloina pobudza motorykę jelita grubego (przyspiesza pasaż treści jelitowej) oraz zwiększa wydzielanie płynów do światła jelita.

WSKAZANIA:

Alax  jest stosowany do krótkotrwałego leczenia sporadycznie występujących zaparć.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak opisano to w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty.

Dorośli i dzieci od 12 roku życia: wieczorem 1-2 tabletki popić szklanką wody.

Defekacja ma miejsce zwykle około 8-12 godzin po przyjęciu leku.

Zwykle wystarcza przyjmowanie preparatu nie więcej niż 2-3 razy w tygodniu.

Nie przekraczać dobowej dawki antrazwiązków (30 mg), co odpowiada 2 tabletkom na dobę.

Nie stosować dłużej niż 1-2 tygodnie bez konsultacji z lekarzem.

SKŁAD:

Substancjami czynnymi są: wysuszony i sproszkowany sok z Aloe barbadensis Miller i/lub Aloe ferox Miller, folium (liści aloesu) o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 18% oraz wyciąg suchy z Rhamnus frangula L., cortex (kory kruszyny), DER 5-8:1, ekstrahent: metanol) o zawartości związków antranoidowych w przeliczeniu na aloinę 15%.

1 tabletka drażowana zawiera 35 mg sproszkowanego soku z liści aloesu (Aloe capensis) oraz 42 mg wyciągu suchego kory kruszyny (Frangulae corticis extractum siccum), czyli 10-15 mg antrazwiązków w przeliczeniu na aloinę.

Substancje pomocnicze: rdzeń: celuloza mikrokrystaliczna z krzemu dwutlenkiem koloidalnym, laktoza, kroskarmeloza sodowa, powidon, magnezu stearynian; składniki otoczki: sacharoza, talk, guma arabska suszona rozpyłowo, mieszanina wosku pszczelego białego i wosku Carnauba, czerwień koszenilowa (E 124).

OSTRZEŻENIA:

Alax zawiera barwnik azowy czerwień koszenilową, która może powodować alergie.

W przypadku stosowania glikozydów nasercowych, korzenia lukrecji, diuretyków, kortykosteroidów należy przez zastosowaniem leku skonsultować się z lekarzem.

Nie stosować w przypadku zaczopowania jelita, niezdiagnozowanych, ostrych lub utrzymujących się dolegliwościach jelitowo-żołądkowych (bóle brzucha, nudności, wymioty).

Należy unikać przewlekłego stosowania produktów przeczyszczających - może prowadzić do upośledzenia funkcji jelit (atonia jelit).

W przypadku osób z zaburzoną funkcją nerek, może dochodzić do zaburzeń elektrolitowych.

W przypadku nietolerancji fruktozy, zespołu złego wchłąniania glukozy-galaktozy, niedoborem sacharozy-izomaltazy nie powinno stosować się produktu Alax.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

22357
9 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek ziołowy
Postać
Tabletki
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Produkty powiązane

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.