Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Diclac Lipogel, 10 mg/g, żel, 100 g

16,69 zł
Brutto
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Średnia ocena: 4.4 (88%)
Na podstawie: 10 ocen

Produkty powiązane

Diclac LipoGel to lek w postaci żelu do wcierania w skórę, który zawiera diklofeanak. Substancja ta należy do niesteroidowych leków przeciw zapalnych i wykazuje działanie przeciwzapalne, przeciwobrzękowe a także przeciwbólowe. Podłoże Diclac LipoGel ułatwia wchłanianie żelu i uczucie chłodzenia. Diclac LipoGel stosuje się przy urazach (skręcenie, stłuczenie), bólu mięśni i stawów. Lek jest przeznaczony dla dorosłych oraz młodzieży powyżej 14 lat.

POJEMNOŚĆ:  100 g

DZIAŁANIE:

Diclac LipoGel zawiera diklofenak (sodowy), który wykazuje działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe. Żel wykazuje również działanie kojące i chłodzące skórę. Diclac LipoGel ma strukturę liposomalną, ułatwiającą wchłanianie leku przez skórę.

WSKAZANIA:

Wskazaniami do stosowania Diclac LipoGel są:

 • u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat:
 • pourazowe stany zapalne ścięgien, więzadeł, mięśni i stawów (np. powstałych wskutek skręceń, nadwerężeń lub stłuczeń);
 • bóle pleców,
 • ograniczone stany zapalne tkanek miękkich takich, jak: zapalenie ścięgien, łokieć tenisisty, zapalenie torebki stawowej, zapalenie okołostawowe.
 • u dorosłych (w wieku powyżej 18 lat):
 • ograniczone i łagodne postacie choroby zwyrodnieniowej stawów.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Podanie na skórę, miejscowo.

Zwykle stosowane dawkowanie:

 • Dorośli i młodzież powyżej 14 lat: należy trzy lub cztery razy na dobę delikatnie wcierać odpowiednią ilość żelu. Ilość żelu należy dostosować do wielkości miejsca zmienionego chorobowo: 2 g do 4 g żelu (co odpowiada wielkością od owocu wiśni do orzecha włoskiego) są wystarczające do leczenia obszaru skóry powierzchni około 400 cm2 do 800 cm2. Po zastosowaniu należy umyć ręce chyba że to właśnie one są miejscem leczonym.

Nie należy stosować leku dłużej niż:

 • u dorosłych i młodzieży w wieku powyżej 14 lat: 14 dni,
 • u osób powyżej 18 lat: 21 dni w przypadku bólu związanego z chorobą zwyrodnieniową stawów, chyba że lekarz zaleci inaczej.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest diklofenak sodowy (Diclofenacum natricum).

1 g żelu zawiera 10 mg diklofenaku sodowego.

Substancje pomocnicze: RRR-α-tokoferol, karbomer 980 NF, decylu oleinian, 2-oktylododekanol, lecytyna, amonowy wodorotlenek 10%, disodu edetynian, olejek zapachowy „Vert de Creme”, alkohol izopropylowy, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA: 

Kiedy nie stosować Diclac LipoGel:

 • jeśli pacjent ma uczulenie (nadwrażliwość) na diklofenak lub na którykolwiek z pozostałych składników tego leku,
 • jeśli u pacjenta wystąpiła kiedykolwiek w przeszłości reakcja uczuleniowa (np. wysypka, trudności w oddychaniu lub napad kaszlu) po zastosowaniu leków zawierających kwas acetylosalicylowy, ibuprofen lub innych leków stosowanych w leczeniu bólu stawów i mięśni,
 • u pacjentek w trzecim trymestrze ciąży,
 • u dzieci poniżej 14 lat

Jeśli wystąpi którykolwiek z wymienionych objawów, które mogą być objawami uczulenia, należy natychmiast zaprzestać stosowania leku i skontaktować się z lekarzem lub zgłosić się do najbliższego szpitala:

Rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 1000 osób):

 • wysypka skórna z pęcherzykami, pokrzywka (pęcherzowe zapalenie skóry).  

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób): 

 • obrzęk twarzy, warg, języka lub gardła,
 • nagłe trudności w oddychaniu i uczucie ucisku w klatce piersiowej ze świszczącym oddechem lub kaszlem (astma).

Inne działania niepożądane:

Często występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 osób):

 • wysypka skórna, świąd, zaczerwienienie lub pieczenie skóry.

Bardzo rzadko występujące działania niepożądane (u mniej niż 1 na 10 000 osób):

 • reakcje nadwrażliwości, wysypka z ropnymi pęcherzami,
 • zwiększona wrażliwość skóry na światło słoneczne.
 • Objawami nadwrażliwości są oparzenia słoneczne ze świądem, obrzękiem i powstawaniem pęcherzy.

W przypadku wystąpienia wysypki należy przerwać stosowanie leku.

Żel można stosować wyłącznie na nieuszkodzoną, zdrową skórę.

Należy unikać stosowania leku na duże powierzchnie skóry i przez długi czas, jeśli nie zostało to zalecone przez lekarza.

Diclac LipoGel nie wolno stosować w jamie ustnej.

Należy unikać kontaktu żelu z oczami.

Miejsce zastosowania Diclac LipoGel można przykryć bandażem, ale nie należy stosować bandaży nieprzepuszczających powietrza (tzw. opatrunków okluzyjnych).

Należy zachować ostrożność podczas opalania się na słońcu lub w solarium, gdyż podczas stosowania Diclac LipoGel skóra może być bardziej wrażliwa na działanie światła.

Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przechowywać w temperaturze poniżej 25°C.

Chronić od światła.

Należy powiedzieć lekarzowi lub farmaceucie o wszystkich lekach stosowanych przez pacjenta obecnie lub ostatnio, a także o lekach, które pacjent planuje stosować.

Jeśli kobieta jest w ciqży lub karmi piersią, przypuszcza, że może być w ciąży lub gdy planuje mieć dziecko, powinna poradzić się lekarza lub farmaceuty przed zastosowaniem tego leku.

Diclac LipoGel nie wolno stosować w trzech ostatnich miesiącach ciąży, gdyż może on wywierać szkodliwy wpływ na płód lub powodować trudności podczas porodu. 

W pierwszych sześciu miesiącach ciąży (pierwszy i drugi trymestr) lek można stosować tylko na zalecenie lekarza.

Nie zaleca się stosowania Diclac LipoGel w okresie karmienia piersią. Jeśli jednak lekarz zaleci jego stosowanie w tym czasie, leku nie należy nakładać na piersi, stosować długotrwale ani na duże powierzchnie skóry.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

SANDOZ GMBH
15848
1 Przedmiot

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Żel
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.