Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Oktaseptal, aerozol na skórę, 60 ml

9,98 zł
Brutto
Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.5 (90%)
Na podstawie: 5 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Oktaseptal na skórę

Oktaseptal to lek przeznaczony do stosowania na niezbyt rozległe rany i do wielokrotnego krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiednich tkanek przed procedurami diagnostycznymi oraz przed i po niedużych zabiegach operacyjnych

POJEMNOŚĆ:  60 ml

DZIAŁANIE:
Aerozol na skórę, zawiera w swym składzie dwie substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol. Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Lek zaczyna działać po minucie od zastosowania i utrzymuje się mniej więcej przez godzinę. Oktenidyny dichlorowodorek oddziałuje na powierzchni rany i skóry. Fenoksyetanol zaś uzupełnia zakres działania oktenidyny dichlorowodorku przenikając do głębszych warstw skóry i błon śluzowych.

WSKAZANIA:
Można go stosować: do leczenia antyseptycznego niezbyt rozległych ran oraz dezynfekcji skóry i błon śluzowych; przy leczeniu drobnych ran oparzeniowych i owrzodzeniowych; do dezynfekcji jamy ustnej np. przy aftach, podrażnieniu spowodowanym noszeniem aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej; przed i po badaniach diagnostycznych w obrębie żeńskch i męskich narządów płciowych, w tym pochwy, sromu, żołędzi prącia; przy czynnościach przed, w trakcie i po porodzie (m.in. do pielęgnacji krocza po jego nacięciu w trakcie porodu - episiotomii); przy pielęgnacji nierozległych ran i szwów pooperacyjnych; przed i po zabiegach diagnostycznych w obrębie odbytu; przed i po cewnikowaniu pęcherza moczowego; przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem; u dzieci (m.in. do pielęgnacji kikuta pępowinowego); do ograniczonego czasowo wspomagającego leczenia antyseptycznego grzybicy międzypalcowej.

DAWKOWANIE:
Lek jest zalecany do stosowania w postaci nierozcieńczonej. Dezynfekcja skóry i błon śluzowych: Po dokładnym zwilżeniu lekiem skóry lub błon śluzowych odczekaj minimum 1 minutę. Dezynfekcja jamy ustnej: jamę ustną płucz ilością 20 ml leku przez 20 sekund. Pielęgnacja ran i szwów pooperacyjnych: lek działa odkażająco oraz znieczulająco. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry, także grzybicy międzypalcowej stóp: lek rozpylaj na chore powierzchnie skóry rano i wieczorem przez 14 dni.

SKŁAD:
100g roztworu zawiera substancje czynne: 0,10g oktenidyny dichlorowodorku i 2,00g fenoksyetanolu oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, sodu D-glukonian, betaina, kokamidopropylowa 30%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:
Aerozolu nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie), pęcherza moczowego ani błony bębenkowej. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C i w oryginalnym opakowaniu.

   

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23856
3 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Płyn
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.