Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Oktaseptal, aerozol na skórę, 60 ml

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.5 (90%)
Na podstawie: 5 ocen
11,68 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Oktaseptal na skórę

Oktaseptal to lek przeznaczony do stosowania na niezbyt rozległe rany i do wielokrotnego krótkotrwałego leczenia antyseptycznego w obrębie błon śluzowych i sąsiednich tkanek przed procedurami diagnostycznymi oraz przed i po niedużych zabiegach operacyjnych

POJEMNOŚĆ:  60 ml

DZIAŁANIE:
Aerozol na skórę, zawiera w swym składzie dwie substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek i fenoksyetanol. Wykazuje działanie bakteriobójcze, grzybobójcze i wirusobójcze. Lek zaczyna działać po minucie od zastosowania i utrzymuje się mniej więcej przez godzinę. Oktenidyny dichlorowodorek oddziałuje na powierzchni rany i skóry. Fenoksyetanol zaś uzupełnia zakres działania oktenidyny dichlorowodorku przenikając do głębszych warstw skóry i błon śluzowych.

WSKAZANIA:
Można go stosować: do leczenia antyseptycznego niezbyt rozległych ran oraz dezynfekcji skóry i błon śluzowych; przy leczeniu drobnych ran oparzeniowych i owrzodzeniowych; do dezynfekcji jamy ustnej np. przy aftach, podrażnieniu spowodowanym noszeniem aparatu ortodontycznego lub protezy dentystycznej; przed i po badaniach diagnostycznych w obrębie żeńskch i męskich narządów płciowych, w tym pochwy, sromu, żołędzi prącia; przy czynnościach przed, w trakcie i po porodzie (m.in. do pielęgnacji krocza po jego nacięciu w trakcie porodu - episiotomii); przy pielęgnacji nierozległych ran i szwów pooperacyjnych; przed i po zabiegach diagnostycznych w obrębie odbytu; przed i po cewnikowaniu pęcherza moczowego; przed czynnościami związanymi ze sztucznym zapłodnieniem; u dzieci (m.in. do pielęgnacji kikuta pępowinowego); do ograniczonego czasowo wspomagającego leczenia antyseptycznego grzybicy międzypalcowej.

DAWKOWANIE:
Lek jest zalecany do stosowania w postaci nierozcieńczonej. Dezynfekcja skóry i błon śluzowych: Po dokładnym zwilżeniu lekiem skóry lub błon śluzowych odczekaj minimum 1 minutę. Dezynfekcja jamy ustnej: jamę ustną płucz ilością 20 ml leku przez 20 sekund. Pielęgnacja ran i szwów pooperacyjnych: lek działa odkażająco oraz znieczulająco. Wspomagająco w leczeniu grzybic skóry, także grzybicy międzypalcowej stóp: lek rozpylaj na chore powierzchnie skóry rano i wieczorem przez 14 dni.

SKŁAD:
100g roztworu zawiera substancje czynne: 0,10g oktenidyny dichlorowodorku i 2,00g fenoksyetanolu oraz substancje pomocnicze: glicerol 85%, sodu D-glukonian, betaina, kokamidopropylowa 30%, sodu wodorotlenek, woda oczyszczona.

OSTRZEŻENIA:
Aerozolu nie należy stosować jeśli pacjent ma uczulenie na oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol lub którykolwiek z pozostałych składników tego leku oraz do płukania jamy brzusznej (np. śródoperacyjnie), pęcherza moczowego ani błony bębenkowej. Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci, w temperaturze poniżej 25°C i w oryginalnym opakowaniu.

   

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

23856
22 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Postać
Płyn
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.