Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Zamów w ciągu
a wyślemy dziś twoją przesyłkę!

Węgiel leczniczy biegunka Microfarm 20kapsułek

6,19 zł
Brutto

Węgiel leczniczy wiąże substancje toksyczne w przewodzie pokarmowym, uniemożliwiając ich wchłonięcie przez organizm.

Ilość

PRODUKT DOSTĘPNY

Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 6 ocen

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

  • Kosmetyk
  • Krem
Kremy do twarzy
ZIAJA MED KUR DERMAT.Z WIT.C+HA/P Krem na noc...
13,10 zł

POJEMNOŚĆ:  75g

Węgiel leczniczy Microfarm

To środek leczniczy stosowany podczas zatruć pokarmowych, biegunek, jako sposób na eliminację toksyn z układu pokarmowego. Mechanizm działania węgla aktywnego Microfarm opiera się na zdolnościach do adsorpcji, które pozwalają na wiązanie substancji szkodliwych przez cząsteczki węgla. Środek adsorbuje je i nie ulega strawieniu, przez co jest usuwany w całości wraz z nimi, uniemożliwiając ich wchłonięcie przed organizm. Sproszkowany węgiel aktywny ma dużą powierzchnię, dlatego działa jeszcze efektywniej.

Wskazania:

Węgiel leczniczy Microfarm może być używany na biegunki, zatrucia pokarmowe (w tym lekami), w przypadku niestrawności, wzdęć.

Węgiel na zatrucia pokarmowe i biegunkę - dawkowanie:

Niemowlęta: 1 g na 1 kg masy ciała. Węgiel leczniczy w kapsułkach należy otworzyć, wymieszać z wodą i podać w formie zawiesiny.

Dzieci od 1 roku do 12 lat: 10 do 20 kapsułek naraz, gdy chodzi o zatrucie lekami. Węgiel można przygotować jako zawiesinę do picia, jak wyżej.

Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: standardowo 4-6 kapsułek naraz kilka razy dziennie, aż do momentu, gdy objawy ustąpią. W stanach ciężkich: przygotować zawiesinę z 15 do 30 kapsułek i pić co godzinę, do czterech razy dziennie lub ustąpienia objawów.

Zatrucia lekami i substancjami chemicznymi: jednorazowo 10 kapsułek węgla - kilkakrotnie w krótkim czasie. Należy skontaktować się z lekarzem w sprawie dalszego leczenia. Ciężkie zatrucia: sporządzić zawiesinę z wody i zawartości 20-50 kapsułek (maksymalnie do 10 g węgla leczniczego). Zawiesina może być wprowadzana bezpośrednio do żołądka za pomocą sondy, podczas płukania.

Węgiel aktywny może być stosowany u kobiet ciężarnych i karmiących, bo nie wchłania się z poziomu przewodu pokarmowego. Przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Skład węgla Microfarm

W 1 kapsułce znajduje się 200 mg węgla aktywnego. Otoczka: żelatyna, dwultenek tytanu (E171).

Przeciwwskazania do używania węgla aktywnego

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którąś z substancji. Nie podawać doustnie osobom nieprzytomnym.

Ostrzeżenia:

Jeśli pomimo przyjmowania węgla na biegunkę choroba się utrzymuje, należy zasięgnąć porady lekarskiej. W przypadku dużej dawki mogą występować zaparcia. W sytuacji, gdy zalecone zostały inne leki, zwłaszcza na stałe, należy powiadomić lekarza o przyjmowaniu węgla leczniczego, gdyż osłabia on wchłanianie innych substancji w układzie pokarmowym.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

19436
9 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy
Postać
Kapsułki twarde
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.