Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Węgiel leczniczy Microfarm, 20 kapsułek

Obecnie brak na stanie

Średnia ocena: 4.8 (96%)
Na podstawie: 6 ocen
5,50 zł
Brutto

Węgiel leczniczy wiąże substancje toksyczne w przewodzie pokarmowym, uniemożliwiając ich wchłonięcie przez organizm.

Ilość

Metoda dostawy:

Metoda dostawy:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

POJEMNOŚĆ:  75g

Węgiel leczniczy Microfarm

To środek leczniczy stosowany podczas zatruć pokarmowych, biegunek, jako sposób na eliminację toksyn z układu pokarmowego. Mechanizm działania węgla aktywnego Microfarm opiera się na zdolnościach do adsorpcji, które pozwalają na wiązanie substancji szkodliwych przez cząsteczki węgla. Środek adsorbuje je i nie ulega strawieniu, przez co jest usuwany w całości wraz z nimi, uniemożliwiając ich wchłonięcie przed organizm. Sproszkowany węgiel aktywny ma dużą powierzchnię, dlatego działa jeszcze efektywniej.

Wskazania:

Węgiel leczniczy Microfarm może być używany na biegunki, zatrucia pokarmowe (w tym lekami), w przypadku niestrawności, wzdęć.

Węgiel na zatrucia pokarmowe i biegunkę - dawkowanie:

Niemowlęta: 1 g na 1 kg masy ciała. Węgiel leczniczy w kapsułkach należy otworzyć, wymieszać z wodą i podać w formie zawiesiny.

Dzieci od 1 roku do 12 lat: 10 do 20 kapsułek naraz, gdy chodzi o zatrucie lekami. Węgiel można przygotować jako zawiesinę do picia, jak wyżej.

Dzieci powyżej 12 roku życia i dorośli: standardowo 4-6 kapsułek naraz kilka razy dziennie, aż do momentu, gdy objawy ustąpią. W stanach ciężkich: przygotować zawiesinę z 15 do 30 kapsułek i pić co godzinę, do czterech razy dziennie lub ustąpienia objawów.

Zatrucia lekami i substancjami chemicznymi: jednorazowo 10 kapsułek węgla - kilkakrotnie w krótkim czasie. Należy skontaktować się z lekarzem w sprawie dalszego leczenia. Ciężkie zatrucia: sporządzić zawiesinę z wody i zawartości 20-50 kapsułek (maksymalnie do 10 g węgla leczniczego). Zawiesina może być wprowadzana bezpośrednio do żołądka za pomocą sondy, podczas płukania.

Węgiel aktywny może być stosowany u kobiet ciężarnych i karmiących, bo nie wchłania się z poziomu przewodu pokarmowego. Przed zastosowaniem należy zasięgnąć porady lekarskiej.

Skład węgla Microfarm

W 1 kapsułce znajduje się 200 mg węgla aktywnego. Otoczka: żelatyna, dwultenek tytanu (E171).

Przeciwwskazania do używania węgla aktywnego

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na którąś z substancji. Nie podawać doustnie osobom nieprzytomnym.

Ostrzeżenia:

Jeśli pomimo przyjmowania węgla na biegunkę choroba się utrzymuje, należy zasięgnąć porady lekarskiej. W przypadku dużej dawki mogą występować zaparcia. W sytuacji, gdy zalecone zostały inne leki, zwłaszcza na stałe, należy powiadomić lekarza o przyjmowaniu węgla leczniczego, gdyż osłabia on wchłanianie innych substancji w układzie pokarmowym.

Przed użyciem zapoznaj się z ulotką, gdyż każdy lek niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

19436

Arkusz danych

Rodzaj
Wyrób medyczny leczniczy
Postać
Kapsułki twarde
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.