Żel Calgel to lek do smarowania dziąseł zmniejszający ból i stan zapalny towarzyszący ząbkowaniu. Żel posiada 2 składniki aktywne, miejscowo znieczulającą lidokainę oraz lekko odkażający ek cetylopirydynowy. Calgel łagodzi podrażnienia dziąseł podczas ząbkowania niemowlaków.
POJEMNOŚĆ: 10g
DZIAŁANIE:
Żel Calgel działa dwukierunkowo. Za właściwości znieczulające odpowiada , a ek cetylopirydynowy odkaża. W efekcie Calgel łagodzi dokuczliwe objawy ząbkowania.
WSKAZANIA:
Stosowanie leku Calgel wskazane jest w stanach zapalnych podczas ząbkowania.
DAWKOWANIE:
Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.
Lek stosuje się w jamie ustnej. Dawkowanie żelu na ząbkowanie Calgel u dzieci i niemowląt od 3 miesiąca życia to niewielka ilość leku, około 7,5 mm,nałożona na dziąsła. Żel należy aplikować czubkiem czystego palca i delikatnie wcierać w dziąsła w miejscu wyrzynania się zębów. Zabieg ten można powtarzać nie wcześniej niż po 2 godzinach od poprzedniej aplikacji. Nie stosować więcej niż 6 razy w ciągu doby.
SKŁAD:
Substancjami czynnymi leku są owodorek lidokainy (Lidocaini hydroidum), ek cetylopirydyniowy (Cetylpyridinii idum).
1 gram żelu zawiera 3,3 mg owodorku lidokainy i 1 mg ku cetylopirydyniowego.
Rumianek może wywoływać reakcje uczuleniowe. Nadwrażliwość na rumianek objawia się zazwyczaj utrudnionym oddychaniem lub reakcjami anafilaktycznymi występującymi po wypiciu ziołowego naparu zawierającego rumianek lub skórnymi reakcjami alergicznymi na preparaty zawierające rumianek.
Lek przechowywać w temperaturze pokojowej.
Lek należy przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.
Okres ważności po pierwszym otwarciu tuby: 1 miesiąc.
Lek Calgel zawiera sorbitol, etanol, sód.
Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.