Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Xenna, zioła do zaparzania, 0,9-1,1 g, 40 saszetek

Średnia ocena: 4.0 (80%)
Na podstawie: 4 ocen
Obecnie brak na stanie
15,80 zł
Brutto
Ilość

Metoda dostawy:

Metoda płatności:

Klienci, którzy zakupili ten produkt, kupili również:

Zioła do zaparzania w saszetkach Xenna to lek na zaparcia. Torebki zawierają liść senesu, który wykazuje działanie przeczyszczające. Xenna jest przeznaczona dla osób dorosłych i dzieci w wieku powyżej 12 lat do doraźnego stosowania.

POJEMNOŚĆ:  40 saszetek

DZIAŁANIE:

Działanie Xenny polega na przyspieszeniu pasażu jelitowego i ograniczeniu wchłaniania płynów w jelicie grubym. Napar również zmiękcza stolec, więc jego wydalenie staje się łatwiejsze.

Xenna usuwa zaparcia nie gwałtownie, bo działa po ok. 8-12 godzinach, co wynika z czasu przesuwania się treści pokarmowej w jelicie i przebiegu metabolizmu leku do uzyskania składników aktywnych.

WSKAZANIA:

Napar Xenna stosuje się w doraźnym leczeniu zaparć.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Lek podaje się doustnie w formie naparu: 1 saszetkę należy zalać 200 ml wrzącej wody i zaparzać przez 10 minut.

Dawkowanie Xenny dla dzieci w wieku powyżej 12 lat i osób dorosłych to od pół do szklanki świeżego naparu przed snem.

Napar z 1 saszetki jest maksymalną dawką dobową.

Przyjmowanie dłużej niż 1-2 tygodnie wymaga nadzoru lekarskiego ze względu na możliwość przyzwyczajenia, co wymaga stosowania wyższych dawek leku, oraz ze względu na możliwość wywołania atonii jelita grubego, a przez to nasilenia zaparć.

SKŁAD:

Substancją czynną leku są związki antraidowe zawarte w liściu senesu.

1 saszetka zawiera: Sennae folium 0,9-1,1 g co odpowiada 30 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na sennozyd B.

OSTRZEŻENIA:

Lek można zastosować tylko wówczas, gdy zmiana diety, a następnie środki łagodnie przeczyszczające (np. pęczniejące) nie dały pożądanych efektów.

Pacjenci przyjmujący glikozydy nasercowe, leki antyarytmiczne, leki wydłużające odcinek QT, leki moczopędne, adrenokortykosteroidy lub korzeń lukrecji powinni skonsultować się z lekarzem przed równoczesnym stosowaniem liści senesu.

Jak wszystkie środki przeczyszczające, liście senesu nie powinny być przyjmowane bez konsultacji z lekarzem w przypadku ciężkich zaparć powodujących powstawanie „kamieni kałowych” oraz w przypadkach niezdiagnozowanych ostrych lub przewlekłych schorzeń żołądkowo-jelitowych, np. ból brzucha, nudności, wymioty, ponieważ objawy te mogą oznaczać potencjalną lub istniejącą niedrożność jelit (ileus).

Jeśli leki przeczyszczające są potrzebne codziennie, powinna być zdiagnozowana przyczyna zaparć. Należy unikać dłuższego przyjmowania leków przeczyszczających.

Jeśli preparaty z liści senesu są stosowane przez osoby nie trzymające stolca, należy zwrócić szczególną uwagę na zachowanie higieny osobistej.

Pacjenci ze schorzeniami nerek powinni zachować szczególną ostrożność ze względu na możliwe zaburzenia elektrolitowe.

Przechowywać w temperaturze nie wyższej niż 25°C. Przechowywać w zamkniętym oowaniu w celu ochrony przed światłem i wilgocią. Przechowywać w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do oowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

28621

Arkusz danych

Rodzaj
Lek ziołowy
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Więcej o produkcie

Powiązane wpisy

Jakie tabletki na odchudzanie? 5 skutecznych i bezpiecznych środków na utratę masy ciała

Jakie tabletki na odchudzanie? 5 skutecznych i bezpiecznych środków na utratę masy ciała

Czy wiesz, że tabletki na odchudzanie to jedne z najczęściej sprzedawanych produktów w polskich aptekach? Z czego wynika ich...

Odchudzanie - co warto wiedzieć?

Odchudzanie - co warto wiedzieć?

Wielu osobom odchudzanie kojarzy się z czymś nieprzyjemnym. Dietę postrzegają jako karę, a trzeba podejść do tego troszeczkę...

Jak zacząć odchudzanie?

Jak zacząć odchudzanie?

Szczupła sylwetka stanowi marzenie milionów kobiet na całym świecie. Nie zawsze jednak możemy się takową pochwalić. Nie należy...

Skuteczne środki na odchudzanie dostępne w aptece

Skuteczne środki na odchudzanie dostępne w aptece

Współczesny tryb życia sprzyja nadwadze. Znikoma ilość ruchu, która wynika z pracy siedzącej i przemieszczania się samochodem,...

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.