Apteki Puls to firma rodzinna, od kilkunastu lat nieprzerwanie zarządzana przez prywatnych właścicieli.
Nasza apteka zapewnia nie tylko najwyższy komfort zakupów w przez internet, ale również najwyższe bezpieczeństwo transakcji.
Jesteśmy dostępni on-line, a na zadane pytania odpowiedzi udzielają dyplomowani farmaceuci, pracujący w naszych aptekach.
Nasza apteka oferuje Państwu odroczoną formę płatności. Złóż zamówienie dzisiaj i zapłać za 21 dni – bez rejestracji i bez podpisywania dokumentów.
Najbliższa wysyłka

Niquitin, 2 mg, pastylki do ssania, smak miętowy, 72 szt. (data ważności 31-05-2022)

75,92 zł
Brutto
Ilość

Ostatnie sztuki w magazynie

Średnia ocena: 4.1 (82%)
Na podstawie: 7 ocen

Pastylki do ssania NiQuitin to produkt leczniczy wspomagający rzucanie palenia. Lek pomaga odzwyczaić się od nikotyny przez stopniowe obniżanie jej dawki dostarczanej do organizmu. Niqutin w dawce 2 mg w pastylce dedykowany jest osobom dorosłym, które pierwszego papierosa wypalają po minimum 30 minut od przebudzenia.

POJEMNOŚĆ:  72 szt.

DZIAŁANIE:

Pastylki do ssania NiQuitin to lek ułatwiający odzwyczajenie się od palenia tytoniu. Pomaga rzucić palenie, łagodząc objawy odstawienia nikotyny przez stopniowe obniżanie jej dawki dostarczanej do organizmu.

WSKAZANIA:

Lek NiQuitin wskazany jest do łagodzenia objawów wynikających z odstawienia nikotyny, w tym uczucia głodu nikotynowego, związanych z rzucaniem palenia tytoniu. Jeżeli to możliwe, należy go stosować jednocześnie z programem wspierającym rzucenie palenia.

Lek NiQuitin w dawce 2 mg jest przeznaczony dla palaczy, którzy wypalają pierwszego papierosa po upływie przynajmniej 30 minut po przebudzeniu. Produkt w dawce 4 mg jest przeznaczony dla osób, które wypalają pierwszego papierosa przed upływem 30 minut po przebudzeniu.

DAWKOWANIE:

Ten lek należy zawsze stosować dokładnie tak, jak to opisano w ulotce dla pacjenta lub według zaleceń lekarza lub farmaceuty. W razie wątpliwości należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

Dorośli, w tym osoby w wieku podeszłym: Jedną pastylkę należy umieścić w jamie ustnej i od czasu do czasu przemieszczać ją z jednej strony jamy ustnej na drugą aż do całkowitego rozpuszczenia (około 20-30 minut).

Powinno się przestrzegać podanego poniżej schematu dawkowania:

Tydzień 1. do 6. (początek rzucania palenia) : 1 pastylka do ssania co 1-2 godziny.

Tydzień 7. do 9. (okres kuracji ze zmniejszaniem dawki): 1 pastylka do ssania co 2-4 godziny.

Tydzień 10.-12. (okres kuracji ze zmniejszaniem dawki): 1 pastylka do ssania co 4-8 godzin.

Jeżeli to możliwe, podczas rzucania palenia, należy stosować jednocześnie z programem psychologicznym wspierającym rzucenie palenia.

Podczas leczenia pastylkami NiQuitin pacjenci powinni całkowicie zaprzestać palenia tytoniu.

Pastylek nie należy żuć ani połykać w całości.

Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić.

Nie należy jednorazowo ssać więcej niż 1 pastylkę.

Podczas pierwszych 6 tygodni terapii (stopień 1) zalecane jest przyjmowanie co najmniej 9 pastylek na dobę.

Nie stosować więcej niż 15 pastylek na dobę.

Aby móc powstrzymać się od palenia przez następne 12 tygodni: stosować 1 lub 2 pastylki na dobę tylko w przypadkach silnej ochoty na zapalenie papierosa.

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 24 tygodnie (6 miesięcy). W razie konieczności lekarz może zdecydować o przedłużeniu kuracji ponad ten okres.

SKŁAD:

Substancją czynną leku jest nikotyna (Nicotinum)

1 pastylka do ssania zawiera 2 mg nikotyny.

Substancje pomocnicze: mannitol (E 421), alginian sodu, guma ksantanowa, wodorowęglan potasu, kopolimer poliakrylu wapnia z glikolem diwinylowym, węglan sodu bezwodny, aspartam (E 451), stearynian magnezu, aromat miętowy 57581 (zawiera laktozę i białko sojowe).

OSTRZEŻENIA:

Pastylek nie należy żuć ani połykać w całości.

Podczas ssania pastylki nie należy jeść ani pić.

Nie należy jednorazowo ssać więcej niż 1 pastylkę.

Nie stosować więcej niż 15 pastylek na dobę.

Leku nie należy stosować dłużej niż przez 24 tygodnie (6 miesięcy). W razie konieczności lekarz może zdecydować o przedłużeniu kuracji ponad ten okres.

Należy zachować szczególną ostrożność w przypadkach: niekontrolowanego nadciśnienia tętniczego, zaburzeń czynności nerek lub wątroby, guza chromochłonnego nadnerczy, nadczynności tarczycy, chorób układu sercowo-naczyniowego (np. stabilna dławica piersiowa, niewydolność serca, zaburzenia krążenia mózgowego, choroby przebiegające ze skurczem naczyń, ciężkie choroby naczyń obwodowych), osób, u których kiedykolwiek wystąpiły drgawki (powinny zwrócić się do lekarza, farmaceuty lub pielęgniarki przed zastosowaniem leku), owrzodzenia żołądka lub dwunastnicy lub zapalenia przełyku ponieważ połykana nikotyna może zaostrzyć objawy choroby, hospitalizacji spowodowanej zawałem mięśnia sercowego, ciężkim zaburzeniem rytmu serca lub udarem, należy spróbować rzucić palenie bez stosowania nikotynowej terapii zastępczej, chyba że lekarz zaleci inaczej.

Jeżeli pojawi się klinicznie znaczący wzrost ciśnienia lub pojawią się inne skutki zależne od nikotyny, należy zmniejszyć ilość lub zaprzestać stosowania leku.

Pacjenci chorzy na cukrzycę powinni podczas stosowania leku kontrolować poziom cukru we krwi częściej niż zazwyczaj ponieważ wymagania dotyczące stosowania insuliny lub innych leków mogą ulec zmianie.

Lek zawiera źródło fenyloalaniny i może być szkodliwy dla osób z fenyloketonurią.

Jeżeli stwierdzono wcześniej u pacjenta nietolerancję niektórych cukrów, pacjent powinien skontaktować się z lekarzem przed przyjęciem leku.

1 pastylka zawiera 15 mg sodu, należy wziąć pod uwagę u pacjentów kontrolujących zawartość sodu w diecie.

 

 

Przed użyciem zapoznaj się z treścią ulotki dołączonej do opakowania bądź skonsultuj się z lekarzem lub farmaceutą, gdyż każdy preparat niewłaściwie stosowany zagraża Twojemu życiu lub zdrowiu.

Szczegóły Produktu

28543
2 Przedmioty

Arkusz danych

Rodzaj
Lek
Dodaj opinię

Twój email nie będzie upubliczniony. Pola obowiązkowe zostały oznaczone*

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Witaj w Aptece Puls

Podaj adres e-mail użyty do rejestracji. Otrzymasz tymczasowy link do zresetowania hasła.

zamknij

Informujemy, iż nasz sklep internetowy wykorzystuje technologię plików cookies a jednocześnie nie zbiera w sposób automatyczny żadnych informacji, z wyjątkiem informacji zawartych w tych plikach (tzw. „ciasteczkach”). Więcej informacji.

×

Aby zainstalować tę aplikację internetową w urządzeniu iPhone / iPad, naciśnij a następnie Dodaj do ekranu początk.